Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mikulásra adtok tárgyi ajándék...

Mikulásra adtok tárgyi ajándékot is a gyereknek?

Figyelt kérdés

A mi családunkba a mikulás csak édességet hozott és volt hogy virgácsot :D a Jézuska hozta az ajándékot.


Párommal 1 éve vagyunk együtt lassan. Tavaly mikuláskor nem voltam a család része ígymost szembesültem vele hogy játékot is adni kéne a párom testvérének gyerekeinek.


Én nem így készültem. Ma mondta párom h hétvégén el kéne menni megvenni az ajándékot a gyerekeknek. Mondom neki én már megvettem a csomagba valót csak össze kell rakni. Akkor mondja hogy a kislány vmi bilizős csodababát kér a kisfiú vmi táviranyitos autot kér. Kb 10.000ft mind a kettö. Kérdeztem hogy karácsonyra? És mondta hogy nem arra vmi mást és az drágább.


Nekem ez nagyon fura. Most költöztünk össze félig meddig közös kasszán vagyunk páromnak természetes hogy felesbe vesszük meg.


2020. nov. 20. 19:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
92%

20, egyrészt senki nem hőbörgött, mindenki leírta a saját szokásait. Te is megtehetted volna anélkül hogy másokba belekötsz.

Másrészt pedig megint más ha a saját gyerekednek veszel, meg ha a párod rokonai gyerekeinek KELL venned, ha akarsz, ha nem, mert elvárás.

2020. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, az megvan hogy ELVÁRJÁK a több tízezres ajándékot, sőt kiadták mi legyen az?
2020. nov. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
92%

Hát nálunk ez sosem volt szokás. Esetleg az édesség mellé kaptunk 1-2000ft és annyi. De azt is már csak akkor amikor nagyobbak lettünk.


Egyébként azok akik a túl sok édességet szidják: Nálunk anya mindig elvette a csokikat és eldugta. Adott belőle ha kértünk de nem sokat...én annyira édesszájú sem vagyok szóval igazából nem is érdekelt:D


Mindenesetre nekem nem tetszik ez az ajándékozzunk tárgyakat is a gyereknek dolog:/

Szerintem így túlságosan el vannak kényeztettve.

2020. nov. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
79%

És akkor a kedves szülei mit vesznek (tárgyi ajándék gyanánt) Mikulásra, ha tőletek (pontosabban párodtól) van elvárva a bilizős baba és a távirányítós autó?

Szerintem vegyék meg a szüleik, ti pedig adjatok édességet.


De a kérdésre válaszolva, lányom Mikulásra édességet kap, tárgyi ajándék pedig egy könyv, valamint a következő évi cicás falinaptár.

2020. nov. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

A szülök mikulása is vmi játékot hoz nekik....


Beszélek a párommal hogy ezt a mikulásos karácsonyi ajándékozást idén ne közösen tegyük.

2020. nov. 21. 12:51
 26/28 anonim ***** válasza:
84%
Komolyabb ajándékot karácsonykor kapnak nálunk a gyerekek, Mikulás napján rendszerint csak édességet, mogyorót és mandarint.
2020. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
79%
Nekem (még) nincs gyerekem, de mi anno kaptunk Mikulásra néha mesekönyvet, kifestőt, színes ceruzát, öltöztetős papírbabát (óvónő van a családban :))
2020. nov. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Két gyerekünk van, mi is vettünk nekik játékot Mikulásra a csomag mellé. Első évben a nagy fél éves volt decemberben azért kapott játékot. Aztán ez a szokás megmaradt. Tudom, hogy nem jó, viszont változik a világ és nálunk teljesen normális, hogy minden nap kapnak 1 édességet. Tejterméket, gyümölcs minden nap van itthon. Mi annó igen örültünk a csomagnak, viszont minden nap egy joghurtot vagy túró rudit kaptunk és ritkán egyéb édességet. A gyerekeink viszont kapnak. És tudom jól, hogy a nagy fiam egy sima csomagnak nem feltetlen örülne. Korábban gondolkoztam abban, hogy olyan édességeket veszek amik különlegesebbek, viszont ő pl. meg sem eszi a kinder choko bonst. Nála a smarties, m&m's, gumicukor a nyerő. Egyébként a nagyszülőktől és a tesóinktól is kapnak játékot. Nem 10.000 ft-os kategóriát, hanem pl. egy trefl oktató játékot,ami 2000 ft.
2020. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!