Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Hány éves korig kap mikulás...

Hány éves korig kap mikulás csomagot a gyereketek?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,van egy 4 éves lányom. Hétvégén anyum és öcsém eljöttek hozzánk,anyunak hajat festettem öcsém meg megcsinálta a laptopot nekem szivességből.


Mikor elmentek akkor vettem észre hogy a mikulás csomagok amit kapott lányom szinte az összes eltünt. Ott voltak abba a szobába ahol a laptopot csinálta öcsém,meg lányom is sokat volt benn mert érdekelte mit csinál. Kérdeztem a lányom h meg etted az összes csokit? Mondta hogy nem,az öcsém ette meg meg rakott el is magának. Lányom szomorú is mert mondtam neki be kell osztani mindig csak 1 kicsit ehet,és most már nincs mit beosztani.


Felhivtam tesómat h megkérdezzem ő meg jó formán lebunkozott engem is anyámat is mert ő is gyerek,ő nem kapott semmit persze h leveszi ani neki jár,így is a lányom kapott vagy 5 csomagot ő csak azt ette meg amit a mi anyántól kapott.

Kapott az oviba,tőlem,anyutól,keresztszüleitől.


Öcsém 22 éves és a 4 éves gyerek elöl eszi meg a csonagot


2021. dec. 21. 07:24
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
81%
Hát itt más a probléma. Én 30 vagyok és kapok, adok. De 22 évesen én nem laptop szerelést adtam karácsonyra a tesómnak. Itt nem azzal van a baj, hogy ő nem kapott, hanem hogy egy elkényeztetett hülyegyerek (ne haragudj) akinek van pofája megzabálni egy gyerek elől a csokit.
2021. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%
Úristen, de gyerekes…vegyen magának csokit, elég nagy már ahhoz, hogy megkeresse rá magának a pénzt. Én 25 vagyok, én is minden évben kapok a szüleimtől, de ha nem kapnék, az sem zavarna, főleg nem enném el egy gyerek elől. Szánalmas, ezt nyugodtan mondd a szemébe.
2021. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
95%
Én 70 éves vagyok és mindig kapok a menyemtől mikuláscsomagot.:)
2021. dec. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
81%
Mindannyian hibáztatok, elég rosszul kommunikáló, diszfunkcionális család vagytok. Az öcsédnek tudnia kellett volna, hogy mértékét tartson, ha megengedik, hogy egyén más csokijából, főleg, ha gyereké, de lopásnak azért nem nevezném. Te meg tudhattad volna, hogy szereti a csokit, és egy nagyobb tábla csokival akkor is viszonozhattad volna a laptopjavítást, ha ajándékba szánta. Jobb ha tudod, hogy egy laptop tisztítás - tisztítás és nem javítás! - szakszervizben 8-11ezer forint, neked kell odavinni a laptopot, és nem tudhatod, ki mit néz meg benne. Egy javítás akár jóval több is lehet! A gyereked meg negmondhatta volna a nagybácsinak, hogy mondjuk csak két csokit ehet. Most még pöröghetsz ezen a pár szelet csokin, vagy úgy veheted, hogy még így így jól jártál, a gyereknek meg pótolod a csokikat.
2021. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
44%
Én 31 évesen is kapok és a 41 éves férjem is kap. A Mikulás mindenkinek jön, ne legyél már ekkora Grincs!
2021. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
73%

Bármeddig kaphat. Elmúltam 30 és én is kapok mikuláskor egy-egy csokit, szülőktől, férjemtől, még munkatársaktól is :)

Itt nem ezzel van a gond. Hanem, hogy szó nélkül elvette, megette azt, ami nem az övé.

2021. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
48%
26, nem szó nélkül vette el, megkérdezte a kislányt, a csoki tulajdonosát, és engedélyt kapott. Ott hibázott, hogy nem tartott mértéket. A kérdező meg felfújta. Vihar a biliben. A kérdező is elég gyerekesen kattog néhány csokin. A gyereknek vegyetek még néhány csokimikulást, már le is vannak árazva, a nagyfiú meg jövőre kapjon egy mikuláscsomagot. Probléma solved.
2021. dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
66%
Én 29 vagyok, párom 34, mai napig adunk egymásnak. Nem is a Mikulásról meg az édességről szól, hanem a gesztusról :) jövőre lepd meg öcsedet is valami aprósággal, a karácsonyi ajándékokat pedig zárd el 😅
2021. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
65%

Nálunk ez a mai napig működik, mindenki kap mindenkitől, és mindenki ad mindenkinek mikulás csomagot.

Én 34/N vagyok, a tesóm 28/F és anyukánk 53.


De a te tesód egy igazi paraszt, nem ti hibáztatok.

2021. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
45%

"A gyereked meg negmondhatta volna a nagybácsinak, hogy mondjuk csak két csokit ehet."

:-O

Mert szerinted úgy kell arra nevelni egy gyereket, hogy kínáljon meg másokat is, hogy de mindig mondja be, hogy ki mennyit vehet a tálból? Te így kínálsz másokat?


"a gyereknek meg pótolod a csokikat"

Utólag pótolt csoki már nem a Mikulástól van. Egyáltalán nem ugyanaz.

2021. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!