Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Hány éves korig kap mikulás...

Hány éves korig kap mikulás csomagot a gyereketek?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok,van egy 4 éves lányom. Hétvégén anyum és öcsém eljöttek hozzánk,anyunak hajat festettem öcsém meg megcsinálta a laptopot nekem szivességből.


Mikor elmentek akkor vettem észre hogy a mikulás csomagok amit kapott lányom szinte az összes eltünt. Ott voltak abba a szobába ahol a laptopot csinálta öcsém,meg lányom is sokat volt benn mert érdekelte mit csinál. Kérdeztem a lányom h meg etted az összes csokit? Mondta hogy nem,az öcsém ette meg meg rakott el is magának. Lányom szomorú is mert mondtam neki be kell osztani mindig csak 1 kicsit ehet,és most már nincs mit beosztani.


Felhivtam tesómat h megkérdezzem ő meg jó formán lebunkozott engem is anyámat is mert ő is gyerek,ő nem kapott semmit persze h leveszi ani neki jár,így is a lányom kapott vagy 5 csomagot ő csak azt ette meg amit a mi anyántól kapott.

Kapott az oviba,tőlem,anyutól,keresztszüleitől.


Öcsém 22 éves és a 4 éves gyerek elöl eszi meg a csonagot


2021. dec. 21. 07:24
1 2 3 4 5
 31/41 Feribácsi válasza:
54%

#30, De bizony meg lehet oldani az "utólag pótolt" csokit is a Mikulástól.


Nálunk is történt hasonló eset annak idején és én azt mondtam a lányomnak, hogy ha szépen kérjük a Mikulás bácsit akkor ő küld neki még csomagokat.

Ehhez csak az kell, hogy ő ír egy levelet amiben leírja a történteket és, hogy miért igényel még csomagokat. (Ezáltal fejlődnek a kislány képességei is és mindig öröm nézni amúgy is a papírra vetett kis gondolataikat.)


Nálunk amúgy a szomszéd gyerek vitte el, de nem csináltunk belőle ügyet mert egy elég problémás család volt az és bár neki is adtunk csomagot még a másikat is elvitte. Na mindegy, nem is ez a lényeg. Lényeg, hogy megtudod oldani úgy, hogy ne tűnjön el teljesen a varázs, pláne itt karácsonyhoz közeledve.

2021. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
54%
77.
2021. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
84%
Nincs szerintem korhoz kötve hogy meddig lehet jelképesen kedveskedni.
2021. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
58%
Szép mondhatom...
2021. dec. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
20%

"ő ír egy levelet amiben leírja a történteket és, hogy miért igényel még csomagokat."

És akkor itt kb. dől is az egész mikulásosdi, merthogy a Mikulás 6-ára virradó éjjel jön, nem bármikor, igény szerint... A hülye öcsém miatt? Biztos nem.


"(Ezáltal fejlődnek a kislány képességei is"

Azáltal is fejlődnek a képességei, ha elmagyarázom neki, hogy az öcsém tapló volt, mert ha megkínálnak valakit valamivel, akkor max. egy-két darabot illik venni belőle, nem úgy rárepülni, ahogy ő tette...

2021. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Feribácsi válasza:
73%

Jól van #35, akkor ha mennek hozzád vendégek és megkínálod őket akkor azért tedd hozzá legközelebb, hogy "ésszel szedjetek, mert nekünk is kell!"

LOL

2021. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
63%
Öcséddel egyidős egyetemista vagyok, én is kaptam a szüleimtől, meg a barátomtól is. De ez igazából a kérdés szempontjából tényleg lényegtelen. Jó nagy bunkó volt, hogy megette a kicsiét, pláne hogy ha jól értem, ő is kapott egy csomagot. Nem elég? :D Ha nekem lenne ilyen korú rokonom, én is csinálnék neki, és max ha abból meg akarna kínálni, valami apróságot elfogadnék. Szerintem jogosan vagy rá kiakadva.
2021. dec. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
71%

"Jól van #35, akkor ha mennek hozzád vendégek és megkínálod őket akkor azért tedd hozzá legközelebb, hogy "ésszel szedjetek, mert nekünk is kell!""

Ezt pontosan mivel kapcsolatban írtad? Mert momentán én vagyok a 35-ös, de szerintem nem azzal kapcsolatban, amit én írtam...

2021. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%

Itt nem lopott el semmit a fiu a kislány megkinálta , illetve adott is neki mikulás csokit.


Kislánynak nem hiányzott csak te fujtad fel .

2021. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Szegény kislány elől meg ette :) Jobb elkerülni a családi vitát, vegyél egy csomagot öcsédnek legközelebb.
2022. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!