Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért van minden évben ennyi...

Miért van minden évben ennyi elszökött kutya?

Figyelt kérdés

Nem veszekedni szeretnék vagy megbántani bárkit is de a szilveszter előtti 1-2 hétben már tele a facebook meg más oldal posztokkal, hogy vigyázzunk háziállatainkra, ne petárdázz stb...

Félre nem értsetek, én is a petárda ellen vagyok 100% de soha nem volt gond, hogy vigyázzunk kutyáinkra a családban. Se nagyszüleimnek, se más rokonomnak.

Nem értem mégis hogy lehet, hogy ennyi elszökött megriadt kutyus van?

Akinek pl szökött már el kutyusa, hogy sikerült neki? :O


Bocsánat, ha mégis valaki mellre szívta de tényleg nem értem.

28N



2019. jan. 2. 09:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nem mindenki vigyáz rájuk, sok a felelőtlen állattartó. És én meg merem kockáztatni, hogy a menhelyek sem mindig arra figyelnek oda, amire kéne, amikor odaadnak egy kutyát, nekem pl. nem biztos, hogy adtak volna némelyik helyről, a kis méretű lakás miatt, valahonnan adtak, nagyon parás kutya volt, amikor hozzám került, pár hét után annyit fejlődött, hogy nem érdekelte a kinti zaj, így nem volt gond emiatt, séta pórázon, hám + nyakörv, de a hám is nyakörves, abból sem tud kibújni. Figyelek minden állatomra, egyed szerint. Ezt viszont nem minden gazdi teszi meg, és nem véletlen, hogy vannak, akiknek szívesen odaadják, aztán mégis visszakerül, mert... Mert nem a gazdi személyére figyelnek sok helyen, hanem csak a külső, látszólagos körülményekre, ami jónak tűnik, aztán kiderül, hogy a gazdi személye meg nem megfelelő. Szívesen cserélnék lakást némelyik felelőtlennel, hogy több állaton tudjak segíteni.


Ettől függetlenül azért a tűzijátékozásból én visszább vennék, mert az nekem sem élvezetes, pont a lényeget nem látom belőle a jelenlegi formájában. :-)

2019. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%
"De aztán egyik évről a másikra minden előzmény nélkül új év reggelén a kert végénél a kerítés tövében találtunk rájuk, kiszabadultak félelmükben és csak a szerencsén múlt hogy az utcára már nem tudtak kijutni." - Nem lehet, hogy mégiscsak volt valami előzmény, mondjuk valami rakéta bepottyant a kertbe, vagy valami hülyegyerek odadobott egy petárdát? Én kenneles kutyát sem hagynék kint azon az éjszakán. Főleg mostanában. Annyi rosszat lehet hallani, mit be nem dobálnak udvarokba amúgy is...
2019. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ilyenkor tényleg mindenre felkészültnek kell lenni. Úgy nőttem fel, hogy bármikor megdobhatnak egy petárdával, csillagszóróval ilyenkor, nincs olyan, hogy felkészületlenül ér, mert magam miatt is figyelek, nem volt mindig kutyám, de idióták mindig voltak.
2019. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Na akkor örülök , nem vagyok egyedül azzal a gondolattal, hogy leginkább a gazdi a felelőtlen. Napokban beszélgettem egy (jó) baratnőmmel, hogy nem értem, miért kell ezt minden évben eljátszani, és hogy nem a tüzijátékozó emberek hibája a sok elveszett kutya.

Erre úgy nekem esett, azóta se beszélünk. :O nah...mindegy, tartom magam a véleményemhez.

2019. jan. 5. 02:21
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A tűzijátékozókkal is van baj. Itt tényleg háborús övezet van. Füst és zaj, ezt én nem élvezem.
2019. jan. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Még ma reggel is találtam a parkban tűzijáték szemetet. Ráadásul a fák között. Jó, hogy nem lett tűz, ha ilyen helyről lőtték... Ez zavar, hogy nem elég körültekintők a rakétázók, és sokszor csak a szerencsén múlik, ha nem történik baj. Facebookon írta valaki, hogy az ő erkélyükre már pottyant be rakéta és meggyulladt valami. Szakemberek kezében ilyen nem történhet.
2019. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%

A tűzijátékozók hibája elsősorban.

Bedobálják a petárdát a kertekbe, megdobálják vele a kutyákat.

Ja, és nem tud minden gazdi otthon maradni. Dolgozó ember is van a világon, akinek még 31-én is muszáj bemennie dolgozni!!! A tűzijátékozás meg minimum Szilveszter előtt egy héttel elkezdődik. Akkor egy hétig zárják és nyugtatózzák a kutyát? Vagy hogy gondoltad, kérdező???

2019. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Jézusom, utolsó válaszoló. Ne ess már nekem kérlek. Nem veszekedés céljából írtam ki a kérdést, úgyhogy légyszíves ne kezd.

Persze, olyan is van, hogy ünnepekkor is dolgozik az ember, ahogy én is. És való igaz, hogy a tüzijátékozók se minden esetben elővigyázatosak.

2019. jan. 5. 22:51
 19/23 anonim ***** válasza:
78%

Én a kutyáktól függetlenül teljesen betiltanám a petárdázós-tűzijátékozós agymenést. Egyszerűen azért, mert az emberek nagy része egyszerűen eldobja az agyát szilveszterkor, ami párosítva az olcsó tűzijátékokkal veszélyes.


Azt viszont erősen szabályozni kellene ki tarthat állatot és ki nem. Vidéken ahol lakom például minden második háznál vagy nincs kerítés, vagy nincs megkötve a kutya. Aztán ha arra jár valaki állattal, gyerekkel akkor rontanak rá a dögök 2-3-an. Én sem örülök mikor sétáltatom a kutyámat és egyszer csak élet-halál harc lesz belőle.

2019. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
80%
Bocs kérdező, én se veszekedni akartam, csak a magam stílusában elmagyarázram, hogy szerintem nagyon de nagyon nincs igazad. Egy-két felelőtlen gazdit kivéve marhára nem tehetnek róla. Nem lehet ám minimum egy hétig 0-24-ben a kutyára figyelni.
2019. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!