Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Jogosan néznek idiótának a...

Jogosan néznek idiótának a szüleim és a barátaim, amiért Afrikába akarok menni?

Figyelt kérdés

Elég vállalkozószellemű vagyok. Régi álmom volt, hogy ne csak Európát lássam, hanem egészen távoli helyeket. Ezért esett a választásom Afrikára. Azt tervezem, hogy levezetek Budapestről, a Dél-afrikai Port Elizabeth-ig, aztán vissza. Van egy erre alkalmas autóm és kétmillió forintom. Ennyi pénz, úgy tudom, elég, mert olcsó a benzin arrafelé, ráadásul egyes helyeken erős infláció is van, így a pénzhiány nem okozna gondot.


Viszont, bárkivel beszélek, mindenki komolytalannak néz, meg, hogy nőjek már fel, és hasonlók. Komolyan én vagyok az idióta, hogy ilyenre vállalkozom?


2016. máj. 7. 13:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
40%
Nem tértünk el a témától egyáltalán: csak az eddigi válaszaidból teljesen világos hogy az eredetileg feltett kérdésre a válasz "igen" mivel megfelelő tudás és tapasztalat nélkül akarsz belevágni. Marokkó-Mauritiánia határról mit tudsz, kiscsillag?
2016. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Kinek képzeled magad, hogy bizalmaskodhatsz?!

Mint írtam, megkeresek még hozzáértöket, nem tapasztalat nélkül fogok utazni. De ettől függetlenül a családom kételkedik bennem. Leírom még egyszer, mert gyenge a felfogásod. Hozzáértöktöl fogok még információkat szerezni. Ezzel felfüggesztettem a veled való kommunikációt.

2016. máj. 7. 19:51
 13/25 anonim ***** válasza:
Eddig milyen országokban jártál? Van tapasztalatod a fejlődő országokkal kapcsolatban utazásügyileg? Ezt csak a válaszomhoz kell tudnom.
2016. máj. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
hát Mauritánián sztem kapásból nem jutsz át, ne viccelj ....
2016. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
62%
Szerintem ez egy jó ötlet.Nem vagyok nagy utazó,tehát a technikai kivitelezésről nem tudok nyilatkozni.Elképzelésnek viszont szuper:)
2016. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Neked ez egy szuper ötlet (de csak a karosszékből nézve).

Viszont itt az oldalon többnyire olyanok válaszolnak akik már többször is beutazták a fél világot, van rengeteg tapasztalatuk és tudják, hogy miről beszélnek. Tisztában vannak az út közben leselkedő veszélyekre, és van fogalmuk az ottani állapotokról.

Amúgy egy ilyen út igen komoly -akár több éves- előkészítést igényel, és nem kezdőknek való.

(...és marhára nem ugyanaz, mint itt beülni egy repülőbe, és ott pár óra múlva fitten kiszállni.)


A kérdező lekezelő és pökhendi válaszaiból látható a kivagyi és nagyképű személyisége.

Az ilyen fokú arroganciával majd sokra fog menni útközben... ha majd éppen kirabolják.

Amúgy sanszos, hogy a romhalmaz autójával el sem fog eljutni odáig, ill. valamilyen bűncselekmény áldozataként számol majd be róla a sajtó.

(Ha egyáltalán megtalálják...)


Egy-két videó a Dél-afrikai közállapotokról:

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#16, én próbáltam felvázolni neki hogy már Észak-Afrikából is problémás lesz délebbre jutni de valóban nem volt vevő a témára. A felkészülésben teljesen igazad van én idén januárban voltam tíz napot Izraelben és Jordániában (tíz nap, tíz szállás, milliónyi érdekes látnivaló jó pár nem az átlag turistáknak való, stoppal kellett menni időnként) és áprilisban kezdtem lassan előkészülni, októbertől komolyabban. És én már voltam Izraelben többször... hát ez van.
2016. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Utazz profi vagányokkal, több esélyed van a túlélésre. - [link]

Ugyan volt egy Multicaros páros, nekik sikerült:) [link]

2016. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem pökhendi, sem lekezelő. Csak azzal viselkedek így, aki nem tudja a viselkedését moderálni. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy valaki még "becézgetett" is. Vele szemben jogos volt a viselkedésem.


Mint említettem, kérek még tanácsokat hozzáértöktöl.


Romhalmaz autó? Fél éve lett restaurálva, bármilyen autód is legyen, lefogadom, hogy rosszabb állapotban van.

2016. máj. 11. 17:42
 20/25 anonim válasza:
#16 Szuper ötlet,igen.Tök jó,hogy tiszteletben tartod a másik ember véleményét.Bezzeg a kérdező pökhendi meg arrogáns,mi?Biztos nagy utazó vagy,de értelmezni nehezedre esik még egy nagyon könnyű mondatot is.Ötletnek jó,de a kivitelezéssel kapcsolatban nem tudok mondani semmit,mert nem értek hozzá.Így,hogy leírtam mégegyszer,érzékeled,hogy miért volt felesleges hozzámszólnod?
2016. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!