Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a tapasztalatok az EB-3...

Mik a tapasztalatok az EB-3 vízummal kapcsolatban aki kiköltözött vagy a költözés folyamatban van Amerikába? Kérem csak az írjon akinek van erről információja/tapasztalata és ne csak linkeket küldözgessen.

Figyelt kérdés

Szeretnék kiköltözni Amerikába, szakmával. Megtaláltam ezt az EB-3 vízumot de sok információt nem találtam arról hogy mi a menete a megszerzésének. Több mint 1 év megkapni, és több lépcsőfokból áll a megszerzése.

Szükséges a szponzor ehhez a vízumhoz?

Amíg nincs szponzorom elkezdhetem a folyamatot?

Ha szponzor nélkül nem elkezdhető, a cégeknek miért éri meg várni rám 18 hónapot?

Ha van szponzorom előbb is kiköltözhetek és elkezdhetek dolgozni mint hogy kezemben lenne az EB-3 vízum?

Az emberek hol/hogyan találnak olyan cégeket amik szponzorálnak?



2021. márc. 8. 10:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

#8: Jézus Mária, te komolyan O-szintűnek gondolod magadat??? Tudod, kikre vonatkozik az?? Pl. egy operaénekesre, akinek éves szerződést kínál a New York Metropolitan Opera egész szezonra!


Nem az a kiemelkedő képesség, hogy egymás után három cigánykereket tudsz dobni... :-D :-D :-D

2021. márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

11

Hagyjad szegényt, minden nap van vagy 2 kérdése itt legutóbb azt fejtegette, hogy majd megkapja a vízumot, mert hogy ő művész mert rajzol meg ilyenek. Egy unatkozó 15 éves.

2021. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
12: ugyanaz a "festőművész" csaj, aki pár hete szintén O vízumot vizionált :-D magának a hobbytanfolyama elvégzése után? :-D
2021. márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Koszonkm mindenkinek aki hozza tudott szolni a kerdeshez ertelmesen.


A legjobb megoldas a H2B vizum lesz amivel tovabb lephetek EB-3-ra ha sikerul a szakmamban elhelyezkedni.


Amint tudok ujat megosztom veletek hogy masoknak is tudjak vele segiteni.

2021. márc. 8. 17:08
 15/23 anonim ***** válasza:
67%

""Az "O" vizum talan, de itt ki fogja eldonteni hogy "kiemelkedő képességekkel rendelkezek"?""

A hivatal fogja eldönteni.



Az egyik barátnőm egy Dél-afrikai zeneszerző, aki már 7 filmnek írt zenét. Oké, nem ilyen Matrix - Star Wars kaliberű filmekhez, hanem kisebb költségvetésű (főleg horror filmekhez), de elég népszerű lett a szakmájában, ugyanis jelölték AMPAS tagságra. (Academy of Motion Picture Arts and Sciences)

Idáig kétséges volt, hogy meg fogja-e kapni az O vizumot, de mivel tagja lett az Akadémiának, így szinte tutti, hogy elfogadják a kérelmét.

Tehát valami hasonló képességekkel kell rendelkezni, ahhoz hogy az O egyáltalán szóba jöhessen.



H2b hosszabbításról:

[link]

2021. márc. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Amikor azt írtam hogy talán az O vizum jöhet szóba nem művészeti gára gondoltam, hanem technikai.


Egy olyan csapat tagja vagyok, ahol nagy cégek problémáit oldjuk meg, erre kifejlesztett egyedi eszközök segítségével. Van pár ilyen eszköz aminek a megalkotása az én nevemhez köthető. Erre gondoltam, hogy talán megfelelhet.


Olyan eszközöket gyártunk amik nem léteznek a piacon és olyan problémákat foltoznak be amire nincs vagy nem volt megoldás ezelőtt. Speciális külön igény szerint kialakított problémákra.


Legyen az kommunikáció, termelés, vagy munkafolyamat gyorsítás.


Ehhez kellett nyitnom egy business-t, így mehet a nevem alatt minden.

2021. márc. 9. 10:51
 17/23 anonim ***** válasza:
70%

Ööööö..... ha munkaidőben, munkahelyen csinálod, ill. csapatban, akkor NEM a tiéd a találmány (legyen az eszköz v. módszer).

Tanulmányozd az iparjogvédelmi paragrafusokat!

Persze ha a cég lemond a javadra a találmányról, az más helyzet...

De gyanítom, erről szó nincs!

2021. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

De igen, ez igy mukodik. Ugymond ugy van rank haritva ha barmi problema lenne. A kulonbozetet pedig a ceg felveszi, vagy az utqna levo szervizdijat fizeti.


Ez benne a pozitiv hogy ezek a "talalmanyok" teljes mertekben az en nevemen vannak.


Legtobbszor otthon is dolgoznom kell ezen, munkaidon kivul. Sajat magunknak kell az alkatreszeket beszerezni, sajat penzbol. Majd ezeket az eszkozoket segit a cegem elhelyezni es managelni.

2021. márc. 9. 11:18
 19/23 anonim ***** válasza:
70%

18: hiába van a te neveden (szóban), a törvény szerint ha munkaidőben a munkáltatód javára csinálsz bármit, az szolgálati találmány!


[link]

2021. márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Annak a találmánya, akinek munkaviszonyból folyó kötelessége, hogy a találmány tárgykörébe eső megoldásokat dolgozzon ki. "


Nem masnal dolgozok, hanem sajat magamnal. A ceg csupan egy kozvetito aki lebonyolitja az egesz folyamatot a vasarlo es koztem. Olyan mint egy ingatlan kozvetito.


Tehat maga a talalmany amit en csinaltam az en nevemen van, nem masen.


Nem beosztott vagyok.

2021. márc. 9. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!