Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért szeretitek az USA-t?

Miért szeretitek az USA-t?

Figyelt kérdés
(Én személy szerint imádom, és kiváncsi vagyok hogy ti is szeretitek-e. Légyszives csak a témához kapcsolódó kommenteket írjatok!)
2011. dec. 14. 18:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:

Hát, én még sosem voltam ott, úgyhogy csak távolról "szeretem". Egyrészt ugye mindig érdekes a messzi ismeretlen... Másrészt meg vannak dolgok, amiket jónak találok a rendszerükben. (És itt hozzá kell tenni, hogy van sok minden, amit viszont borzalmasnak!)

Nem tudom, hogy élni akarnék-e ott, de az biztos, hogy minden vágyam egyszer turistaként kijutni egy viszonylag hosszabb időre. (Pl. egy hónap keleti part, egy hónap nyugati part, vagy ilyesmi.)

Ha ez sikerülne, vagy akár rövidebb időre, de ott lehetnék, nyilván jobban tudnék utána nyilatkozni a dologról. (És lehet, hogy változna a mostani véleményem is.)

2011. dec. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:
Én is csak "távolról" szeretem mert még én sem voltam soha, és nekem is nagy vágyam egyszer turistaként kijutni. Köszönöm a válaszodat! :)
2011. dec. 14. 20:09
 13/49 anonim ***** válasza:
Te hova mennél legszívesebben? :)
2011. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy amíg valaki nem volt kinn az USA-ban, az nem kaphat valódi képet az országról. Ne a TV műsorok alapján döntsön senki az országról! Az amerikai dolgokhoz megértéséhez kinn kell élni egy ideig, legalább turista szinten.(szerintem minimum 1 hónap kell). Objektíven kell nézni az országot! Nyilván, mint minden országban, itt az USA-ban is vannak problémák, van ami itt is sz*r, de összességében, akinek valóban bejön az amerikai életstílus, életérzés, annak teljesen más élete lehet, mint akár Magyarországon vagy akár bármelyik másik európai országban.
2011. dec. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

A 600 ezer édeskevés fizetés.

Biztosan jól emlékszel? Az Egyesült Királyságban 2x ennyit keresnek a tanárok.

Az élet viszont drágább Amerikában. Lehet, hogy a benzin olcsóbb, de lakásra spórolni, vagy egy béreltet fenntartani biztos, hogy többe kerül.

2011. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

"Az élet viszont drágább Amerikában"


Ezt megcáfolnám! Éltem Angliában 6 évet, jelenleg az USA-ban élek, és ég és föld a különbség az árakat tekintve. Anglia piszok drága! Angliában drágább a lakásbérlés, közlekedés, autó fenntartása, szolgáltatások szinte mindegyike, jóval drágább étterembe menni. Amíg itt New Yorkban(pedig itt sem olcsó) egy nagy olasz pizzáért 12.50 USD-ot fizetek, addig ugyanaz a pizza Angliában, ugyanannál a cégnél 18 font, azaz 27,75 USD!! A boltban való vásárlás nagyjából egy szinten van. A műszaki cikkek pedig az angol áraknál olcsóbbak. Jó példa erre egy Macbook típusú laptop: Az alapár itt New Yorkban 2499 USD.

Angliában az alapgép ára : 2099 angol font, azaz 3300 USD!

2011. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:
Én legszivesebben New Yorkba, Californiába, és Floridába mennék el. Igen, biztosan kint kellene lenni egy ideig ahhoz, hogy meglássuk, hogy mi ott a valóság. De nekem így távolról nagyon tetszik. "600 ezer édes kevés" Mennyi itthon egy tanár fizetése? Lehet hogy az ottani viszonyokhoz képest nem túl sok, de még mindig sokkal jobban megélnek, mint mi itthon!
2011. dec. 14. 21:59
 18/49 anonim válasza:
100%

Az én nagynénim kint él az U.S.A.-ban, és tanárként dologzik (lehet hogy már nem. A fizetése 5000USD körül mozog(mozgott) ami forintra átváltva 1000.000-1150.000 FT.

Californiában él (Santa Monicában) és meg kell hogy mondjam nagyon szép és jó hely, de csak nyaralni... nem könnyű ott élni... nagyon magasak az árak más államokhoz képest (kivéve : NewYork, Florida és talán Illinois)(2 hónapot voltam kint nyáron)

Viszont abból 3 hetet az Utah állambeli Salt Lake City-ben voltunk, és meg kell hogy mondjam, kevés olyan tiszta és szép várost láttam. Nagyon gyönyörű. Igazi Amerikai feelingje van az egész városnak... (mondjuk ez alap, hisz az U.S.A.-ban van.) Az albérletek ára alacsony : már 900USD-ért is van kiadó lakás MEDENCÉVEL!!! A fizetések pedig nem rosszak.


Viszont a kérdésre válaszolva: Nagyon szeretem hogy az emberek nem bunkók, nem szólnak azért mert más vagy:D reggel PIZSAMÁBAN, FÜRDŐKÖPENYBEN, HÁLÓINGBEN szoktak menni az emberek kávé-ért/reggeliért. Imádom hogy minden sarkon ott a Meki :d valamint hogy sokkal jobb a hangulat, és a közösség a középsulikban/egyetemeken. És szeretem a sok parkot:D

2011. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy ott ilyenek a fiatalok - akkor halld meg ezt is: Reggel arra ebredek (mielott csorogne az ora) hogy uvolt a buta rapperzene a kocsikbol ugy, hogy az ablakuveg beleremeg. Felkelek, kinezek es tinik tucatjai setalnak az utcan utban a suliba. Kopkodnek, szemetelnek, uvoltoznek, mintha az eletuk mulna rajta, akik meg ejszakai muszakban dolgoznak es reggel 8kor meg aludnanak, azok le vannak sz.rva.

Ma reggel peldaul egy hatalmas csula volt a kocsim csomagtartojan. Szep uj auto es gondolom b.szta oket az irigyseg, vagy ki tudja miert. De olyat is lattam, hogy a cigi csikket a kocsik tetejen, motorhaztetejen nyomtak el. A fiukon log a gatya, az alsonadragjukbol kilog a segguk es ugy mennek, mintha mozgasserultek lennenek. Ja, es multheten ket fiatal lelotte az egyik osztalytarsat, szinten az utcankban (szerencsere tulelete) mindezt ugy, hogy az USAnak egy igen jo varosanak egy egesz jo kornyeken lakom, ami egyebkent Santa Monica (kicsi a vilag kedves ma 22:57).

Az utcankban lakik Dermot Mulroney es Catherine Keener (nem vilagsztarok, de volt 1-2 filmjuk) illetve veluk szemben lakik a varos ex-rendorfonoke, en ezt jo kornyeknek neveznem, es megis beletolattak az automba es meg egy "sorry" cetlit sem hagytak ott.

A kellemetlensegek ellenere NAGYON szeretem az USA-t.

2011. dec. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
ez nem új, itt is ezt csinálják lecsúszottabb szakközépek gimik felé... szakiskolákat már ne is említsem...
2011. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!