Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért szeretitek az USA-t?

Miért szeretitek az USA-t?

Figyelt kérdés
(Én személy szerint imádom, és kiváncsi vagyok hogy ti is szeretitek-e. Légyszives csak a témához kapcsolódó kommenteket írjatok!)
2011. dec. 14. 18:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:

Én is legszívesebben New York-ba, Floridába, és Californiába utaznék. :)

Na, hátha egyszer összejön mindkettőnknek! :)

2011. dec. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem rossz ott egy tanár keresete, legalábbis Santa Monica körül nem. :) Ezek szerint az élet is "lazább'. Igen, nagyon remélem, hogy egyszer összejön mindkettőnknek!!! :DD
2011. dec. 15. 13:22
 23/49 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyvárosok tetszenek a legjobban. New York, Chicago, Detroit, Washington és sorolhatnám. Tetszik a kultúrájuk, hogy mennyire büszkék a hazájukra, az emberek gondolkodásmódja, hogy sokkal pozitívabban állnak a dolgokhoz, mint más országokban /mint pl kis hazánk is/
2011. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:

Ezekben a nagyvárosokban nem túl nagy a szmog?

Mert én egy füstös helyen nem élnék. Legalábbis nem szívesen.

2011. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
Nyilván nagyobb a szmog. De ezt az ember megszokja egy idő után.
2011. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy az uzemanyag minosege vagy mi miatt, de itt losziban nem zavar a smog. (azt leszamitva, hogy tiszta idoben is latszik, hogy ott lebeg a smog a varos felett...)

Mikor Budapestre utazom es a repterrol beerunk a varosba, mindig elkezdi csipni a szemem a smog es kohognom kell tole (foleg a belvarosi reszeken). Engem a pesti smog jobban zavar :(

2011. dec. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

Láttam Kedves Kérdező, hogy még sosem járt az USA-ban. Én jártam New York-ban, két éve és a filmekből nem túl objektív képet kap.

Multikulti és mindenki szereti a másikat. Ez egész egyszerűen hazugság. A feleségem néger (kenyai) én pedig magyar vagyok. Annyi rossz pillantást Magyarországon még sosem kaptunk, mint mikor kézenfogva mentünk, mint New York-ban. Fehérektől-feketéktől egyaránt. Úgy néztek ránk, mintha loptunk vagy öltünk volna. Megosztott népség, néger négerrel, fehér fehérrel barátkozik, házasodik, udvariasak egymáshoz, de elzárkóznak a másiktól.

De nem csak fekete-fehér megosztás van, jártunk New York-ban olyan helyen, ahol az árak, buszjáratok (!!) lengyelül voltak kiírva és több lengyel zászló volt, mint Lengyelországban. Még a fehérek is meg vannak osztva.

Elmentünk a magyar negyedbe. Előző este vitáztunk a feleségemmel, hogy a magyar vagy az afrikai negyedet nézzük meg először. Szerencsére a magyar mellett döntöttünk. A New York-ban született magyar pincérsrác először azt hitte én is helyi magyar vagyok és jószándékkal szólt, hogy biztos vagyok-e a fekete nőben, mint társban. Meglepődött, mikor a feleségem magyarul szólt vissza, én pedig elmagyaráztam neki, hogy magyarországi magyar vagyok, a feleségem pedig kenyai, nem vagyunk helyiek. Óva intett minket az afrikai negyedtől, legalábbbis kézenfogva az utcán. Végül taxival átvitettük rajta magunkat, úgy néztük meg.

A guinea-i sofőrtől pedig megtudtuk, hogy a feketék között is megy a széthúzás, a rbaszolgák leszármazottjai és az afrikából későbbb önként bevándoroltak sem barátok igazán.


Ez volna a "szabadság hazája"... Lehet, hogy a fizetés több kint (bár én mérnök vagyok, a feleségem tolmács ergo nem panaszkodunk), de én megelégszem kevesebbel is, hogy cserébe nem számít, hogy a feleségem néger, én pedig nem, senki nem szól érte, senki nem néz ránk csúnyán, ha ketten végigsétálunk az utcán. Inkább egy ilyen országban élek.

(Igaz, egyszer kopaszok belénk kötöttek Budapesten, de inkább 7 év alatt egy kötekedés, mint az, hogy állandóan néztek minket.)

2011. dec. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

Sajnos már Magyarországon sem jobb a helyzet. :(

Ha valaki ne adj' Isten cigány származású, akkor tök mindegy, hogy milyen ember, mindenki fél tőle, és elítéli, nem nagyon kap esélyt.

(Persze, tudom, hogy tesznek ezért rendesen, de gondolom kint ugyanezt mondják a fehérek a feketékre...)


Nincs jól ez így sajnos, de az egész világ erre tendál. :(

2011. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos még nem nagyon volt szerencsém ott járni... :( Hát az nem a legszerencsésebb, hogy az embereket a bőrszínük alapján ítélnek meg. Sajnos ez a világban már mindenhol érzékelhető.
2011. dec. 16. 22:35
 30/49 anonim ***** válasza:
Én spec. nem szeretem az usánkát. Lehet leszólni, de minden dicséret vége az, hogy milyen a fizetés. Az amcsi kultúrát nem is értem, annyira idegen, a hétköznapi amerika meg kösz, nem kell. Politikailag/ katonailag (ez "amerikaiul" ugyanaz, sajna) végre kitakarodtak Irakból, de ideje lenne mindenhonnan elhúzniuk a csíkot. Amerika az amerikaiaké, akkor maradjanak is ott.
2011. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!