Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia tényleg olyan rossz...

Anglia tényleg olyan rossz hely lett?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom itt az oldalon, hogy mennyire sokan beszélnek negatívan Angliáról. Voltam már többször az országban és mindig magával ragadott, főleg a vidéki Anglia, a szép zöld növényzet, a tipikus angol házak. Amit mások negatívnak ítélnek meg, az nekem tetszik:

Sokszor borult, esős az idő. Én ezt nagyon szeretem, engem nem hangol le, utálom a meleg nyarakat, amik itt vannak Mo-n. Az egész országnak van egy megfoghatatlan hangulata. Tudom más kiràndulni és ott élni/dolgozni.

Azok véleményére vagyok kiváncsi, aki ott élnek/éltek.


Tényleg annyira rossz hely? Tényleg annyira elutasítóak lettek a bevándorlókkal?



2020. ápr. 22. 08:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szia, en vagyok a 4-es, Bournemouth mellett lakunk :) szerintem 3-4 ev alatt sok minden valtozhat, viszont rengeteg kulfoldi munkavallalo van, es biztosan szukseguk is lesz uj emberekre, szerintem ki fogsz tudni jonni siman :) gyerek nalam meg nincs, de nagyon sok facebook csoport va angliai anyukakrol es sok tapasztalatot lehet szerezni hogy ok hogyan indultak el gyerekkel. Erre fele a kozbiztonsag is eleg jo, legalabbis itt “falun”. Es elony, hogy Bournemouth kozel van es onnan a gyors vonattal ket ora sem, es Londonban vagy. Sok sikert majd neked!
2020. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó a biztatást, nagyon bízom benne, hogy ki tudunk majd költözni pàr év múlva, még annak is ellenére is, hogy nem vagyunk phd-s orvos-kutatók vagy hasonlók:) nekem államigazgatási diplomám van, ami kinn semmit nem ér, páromnak kereskedemi végzettsége van. A pár év alatt még tudunk új szakmát is tanulni akár, a nyelv nekem megy, a férjemnek tanulnia kell. Bízom benne, hogy azért lesz még esélyünk, és nem zárkóznak el teljesen a bevándorlóktól, ahogy már tervezik és hogy van egy középút a szakképzetlen mosogató-takarító lét és a nagyon magasan képzett munkavállalók között is.

Nagyon jó lehet neked ott Bournemouth környékén. Nekem Postland tetszett nagyon:) De állítólag Brighton is klassz hely, ott még nem voltam.

Szeretném ha a gyerekünk majd megtanulna egy másik nyelvet is anyanyevi szinten, és ha egy kevésbé beszűkűlt országban nőne fel.

Ez lehet Anglia is, de ha tényleg rossz lesz ott a hozzáállás, akkor szóba jöhet akàr Skócia vagy Írország is. Én nyitott vagyok:)

2020. ápr. 22. 13:34
 13/23 A kérdező kommentje:
Portland
2020. ápr. 22. 13:35
 14/23 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem jól mgaam Angliában, főleg az emberek mentalitása miatt. Átjöttem Írországba, ég és föld, pedig a klíma és a kaja is hasonló és a tájak még szebbek is, de a legnagyobb különbség az írek barátságos, kíváncsi, befogadó természetében van :) De van közeli barátnőm, aki 8 éve kinn él Angliában és azóta is jól érzi magát kinn. Lehet, hogy csak nekem nem való, ettől még szerintem a legbiztosabb, ha a saját bőrötökön tapasztaljátok meg, ha lesz rá lehetőségetek.
2020. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, jöhetnek még:)
2020. ápr. 22. 16:01
 16/23 anonim válasza:
48%
Anyukam 6 éve él kint, es imadja. Videken lakik, gyönyörű kornyezetben. Evi párszor meglatogatom ot es en is odaig vagyok az orszagert. Nekem semmi bajom nincs az esos, borus idovel. Szeretem a napsutest, persze, de ha valami oylan gyongyoru mint Anglia akkor nem tudja elrontani az ido szamomra. Nagyon tetszenek a tipikus angol hazak, a falvak. Egyszer voltam Londonban, nekem az is nagyon tetszett. Es soha semmilyen "rassziszmust" nem tapasztaltam az emberek felől. Inkabb nyitottak, kedvesek mikor megtudják hogy Magyarországról erkeztem. Szóval nekem abszolút ez az alom orszag, nemsokara, ha vegeztem az iskolaval egyetemre is itt szeretnek jarni. Illetve kesobb az egesz eletemet szívesen kepzelem el itt. Szerintem magaval ragadó mind az orszag, mind az angol emberek.
2020. ápr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

Hogy lenne már rossz hely. A világ egyik legfejletebb országa, rengeteg a kulturális, természeti és történelmi látnivaló. Én a magam részéről rajongó vagyok, de nem csak Angliának, hanem az egész térségnek: Írország, Skócia, a kis szigetek, mind nagy kedvenceim.


Nyilván más valahol élni és dolgozni, mint csak turistaként körbejárni. Azt hiszem a negatív vélemények többsége olyan kivándorlóktól származik, akiknek nem jött be a számításuk kint. Illetve sokan olyan sokat dolgoznak, hogy összegyűljön a célként kitűzött összeg, hogy idejük sincs megismerni az ország jó oldalait Szóval alapvetően itt a személyes rossz tapasztalatok lehetnek a háttérben. Szerintem egy fiatal, aki mondjuk erasmussal eltölt kint fél évet, sokkal jobb véleménnyel lesz az országról, mint az, aki ugyanennyi időt egy gyárban vagy konyhában gürcöl.

2020. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
53%
Nekem London ami nagyon bejön, a nyüzsi, a nemzetköziség, a város hangulata. A 'vidéki' Angliában pedig a kirándulóhelyek főleg a tengerpartokon és néhány kisebb város tetszik nagyon, de azt azèrt be kell vallani, hogy az ország nagy része meglehetősen unalmas és nem is túl barátságos. Nem feltétlen az emberekre gondolok, hanem arra hogy az városok többsége áll egy kiterjedt kertvárosból és egy hatvanas évek brutalista stílusában épült bevásàrlóközpontból, ami városközpontnak neveznek. Ilyenekben nem szivesen élnék. Londonban bármikor, ha kapnék egy jó állásajánlatot, olyan fizetéssel, amiből még ott is kényelmesen el lehet lenni.
2020. ápr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyébként Írország, mint ország szerintem is jobb mint Anglia, bár London és Dublin között nehezn tudnék választani.
2020. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem Anglia nagyon kétpólusú. A gazdag értelmiségi(főleg eredeti angol) réteg eszméletlen luxusban él, az emberek tovább kb 80%-a, főleg a bevándorlók meg putrisan. Szóval a gazdag kertvárosok szépek, de a nagyvárosokban biztos, hogy nem laknék.
2020. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!