Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kanári-szigeteken ilyenkor is...

Kanári-szigeteken ilyenkor is teljes nyár van, azaz pl lehet nyugodtan 3 hetet sátorozni a vadonban, éjjel is meleg van?

Figyelt kérdés
vagy éjjel max meddig süllyed le a hőmérséklet?

2016. febr. 1. 19:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Eloszor is, az EU nagy reszeben tilos a kijelolt kempingeken kivul satrazni (tehat vadkempingezni). Azokon a helyeken ahol a terulet nagy resze termeszetvedelmi terulet (ilyen Tenerife is pl) vagy kiemelt turisztikai

ovezet ott kulonosen figyelnek erre. Vagyis ha elkapnak akkor jobb esetben csak a satorfadat kell szedned de eleg valoszinu hogy onnantol kezdve kulon figyelni fogjak hogy nem satrazol e valahol, rosszabb esetben viszont kemenyen megbuntetnek (ha masodszorra kapnak el akkor viszont meg jobban, akkor is ha eloszor elengedtek).


Ami az idojarast illeti : en voltam Tenerifen, igaz augusztusban. Most a tropusokon elek, igaz a deli felteken. Sokat szoktam satrazni, es nalunk a domborzati es idojarasi viszonyok nagyon hasonloak Tenerifehez.

Szoval lenn a tengerparton altalaban kellemes meleg van, olyan 21-24 fok telen viszont hajnalban elegge le tud hulni a levego, a homok pedig sugarozza a hideget. Es mivel eleg nagy a homerseklet ingadozas, ezert a 24 fok utan a 12-13 bizony magyon kellemetlenul hideg tud lenni. (en itt mar 20 fokban felveszem a pulovert, nemreg a vulkantura utan 12 fokban teljesen atfagytam, de ugy hogy napokig keptelen voltam felmelegedni).

A feljebb eso reszeken viszont igencsak kellemetlen meglepetesben lehet resze az odalatogatonak. A hegyekben telen bizony joval 5 fok ala is mehet a homerseklet (Tenerifen pl a Teide csucsan telen ho van...). Na ez satorban igen kellemetlen lehet...

2016. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent meg en sem hallottam meg olyan szigetrol meg itt a tropusokon sem, ahol nyaron 50 fok korul lenne a homerseklet. Eleve oceani eghajlaton ez nem igazan valoszinu, hiszen allandoan van egyfajta szeljaras. A legmelegebb nyaron 33-35 fok kozott van napkozben (nedves meleg), telen ez kicsit szarazabb, helytol es magassagtol fuggoen 25-27 fok nappal. Ejszaka nyaron olyan 24-25, telen 16-19 fok van. Magasabban fekvo teruleteken lehet akar minusz 2 is.
2016. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!