Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti hol voltatok nyaralni...

Ti hol voltatok nyaralni külföldön?

Figyelt kérdés

Szeretnénk külföldre menni párommal, ehhez gyűjtünk ötleteket. Aktív pihenésre vágyunk. 4-5 napra gondoltunk júliusban. Olyan helyre szeretnénk utazni, ahol az országon belül nem kell 80km-eket utazni, mert az adott helyen sok a látnivaló.

Esetleg konkrét „menetrend” is érdekelne, hogy Ti az adott külföldi országban hol voltatok és miket néztetek meg. 

A szállásra összesen 150.000Ft körül szánunk. Engem Róma fogott meg nagyon, de nem tudom, hogy elegendő-e ott a látnivaló ennyi napra.



2016. febr. 23. 04:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az aktív pihenés nálatok városnézést takar,vagy van benne más is?Mert akkor annak megfelelően tudnék ajánlani helyeket!

Illetve az ok,hogy szallasra van 150ezer,de magára az utazásra mennyit tudtok szánni,illetve mivel mennétek?


"Engem Róma fogott meg nagyon, de nem tudom, hogy elegendő-e ott a látnivaló ennyi napra."

Gondolom ezt valami rossz viccnek szántad.....

2016. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Róma bőven ad látnivalót akár két hétre is nem csak 4-5 napra. Csak szedd össze, hogy miket akarsz megnézni. Vannak az 1-2 napos turista helyek, amelyek szigorúan csak a legfontosabbak,de emellett még több mint 5200 (!) látnivaló helyet mutat be a Virtualturist.com ... ha ezeket te mind végigjárod 5 nap alatt akkor én békaügetésben foglak követni.

Szállásra a 150.000 korrekt ár. Ebből akár 4 csillagos szállásra is futja a városközpontban 4 éjszakára, de akár a feléből is kijöhettek 3 csillagossal.


Ha nem akartok 80 km utazni de hajlandóak vagytok mondjuk 40 km menni plusz érdekes helyekért (ha már megnéztétek az 5227 látnivalót amit a Virtualtourist ajánl) akkor megnézhetitek Castel Gandolfot ahol a pápai nyaraló áll (az csak 15km a központtól): [link]


vagy Tivolit ahol szép (és híres) ókori és középkori villa áll:

[link]


Vagy Ostiában ókori városrészekben bolyoongani + tengerpart ahova a rómaik is leugranak pancsolni.


Ezekre a helyekre (Ostia, Castel Gandolfo, Tivoli mind tömegközlekedéssel is pofonegyszerű leugrani.


Az a jó Olaszországban, hogy bárhol tudok mondani 50 km-es körzeten belül akár egy hétre is elegendő nézelődnivalót legyen az történelmi, kulturális, vallási vagy akár természeti látnivaló.


Innen is még sok tippet kaphatsz, ha Olaszországról van szó: [link]


(Idén egyébként Jesolo lesz a kora nyári uticél, Padova, Ferrara és Modena városokkal)

2016. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan nagyobb város ahol ne lehetne aktívan eltölteni 4-5 napot.

Legérdekesebbek szerintem, Párizs, Róma, London, Berlin, Prága, Barcelona. De én még Tallinnban is simán találtam látnivalót még a második héten is a nyaralásom alatt.

Persze ha semmi nem érdekel és még Róma is unalmas 4 nap után, akkor az utazás nem a te erősséged, inkább másra érdemes akkor költeni.

2016. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Rengeteg helyen voltam már, imádok utazni.

Szerintem ha ti 4-5 napot szánnátok erre, akkor érdemes olyan helyre menni, ahol hamar ott vagytok, tehát nem 2 nap maga az út még repülővel is...


Nekem a legnagyobb kedvenceim Európán belül Barcelona és a Francia Riviéra, mindkét helyen többször is voltam.

Célszerű nem irodával menni, olcsóbb, ha ti magatok szervezitek.


[link]

[link]


Nekünk ez a két oldal segített sokat, mikor anno szerveztük az utat.

2016. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!