Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim válasza:
biztos sok az ilyen, de ha megfizeted, rendeset kapsz, az fix... viszont akkor 1 hét, és 1 szoba 110-120 fontba kerül...
2013. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
Nálunk télen 14 C volt a nappaliban és minden állandóan penészes volt.
2013. dec. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:

Mi 2.5 éve élünk kint és nagyjából stimmel a leírásod. Bár ki lehet bérelni nagyon jó állapotban lévő lakást is, ehhez 2 dolog kell főleg Londonban: Nagyon sok pénz vagy szerencse.

Amikor kijöttünk minket azzal fogadtak hogy akkor mst felejtsük el azokat a lakhatási körülményeket amik otthon és általában Európában vannak, mert itt kicsit más. Ami egy átlag munkából megfizethető arra a fent leírtak igazak.

Nekünk ez a 3 ik lakhelyünk. Az első kettő egy kis luknyi szoba volt, mindkettőben csak este 2-3 és reggel 2-3 órát ment a fűtés, de amint kikapcsolt már le is hűlt a szoba, mivel nulla szigetelés van. Mindkét helyen ébredtem úgy hogy láttam a saját leheletem a szobában olyan hideg volt. Az első helyen heti 2x jött a bojler szerelő, szóval meleg víz sem mindig volt, de itt ahol most vagyunk is 3-4x előfordult. A sok esőtől és attól hogy nincs fűtés (így hülye leszel kinyitni az ablakot télen) megesz a penész is. Volt olyan hogy konkrétan cseppekben folyt a víz belül a falon és centis penészréteg volt az ágy mögött, egy napig takarítottuk, de 2 nap múlva ugyanott volt.

Ezeken a helyeken laktunk Románokkal, Lengyelekkel, Bangladesiekkel, Afgánokkal, volt minden féle nemzet, volt hogy a főbérlőékkel együtt, magánélet nem sok volt.


Most egy szoba méretű lakást bérlünk, itt csak az egyik fal vizesedik, fűtés van és nincs penész. Viszont ez közel 1000Ł-ba fáj havonta kettőnknek (számlákkal).

Szóval lehet jó helyen, jó lakásban egyedül élni, de ott zsebbe kell nyúlni.

2013. dec. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:

Egyébként már többszáz kiadó albit jártam végig, voltak olyanok aminél azt hittem hogy valami vicc, vagy kandi kamera.

Volt olyan ahol az 1 négyzetméteres zuhanykabinban volt bent a WC is! azaz ha tusoltál a WC-t a lábad közé kellett venned. És volt jó pár ahol még levegőt is óvatosan vettem, nehogy elkapjak valami kolerát, a kosztol foltos ágyszívacs, retkes, félig leszakadt függöny, 100 éves ütött-kopott bútorok, a hűtő kívülről is olyan mocskos volt mint egy szemeteskuka...emellé a tulaj egy 140 kilós leevett pólós sertés volt aki úgy szuszogott mint aki halni készül és büszkén mondta hogy ez a szoba mindössze heti 650Ł és csak 7-en laknak a házban rajtunk kívül...

2013. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
* havi 650Ł nem heti. :)
2013. dec. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:

Mi elsőre kifogtuk az álom lakást. 3 szobás lakás elfogadható ár, közel a vasút, buszállomás, közel a városközpontban, park mellett, munkahelyhez viszonylag közel.

De ugye lakni kell benne, hogy rájöjj milyen hibák vannak.

Na mi ezeket tapasztaljuk 6 év óta.

Az első havi ottlétünk alatt, kiderült, hogy a szomszédunk egy cseh házaspár, és pár lengyel fiatal. Minden este hajnalig csak ordítva tudtak kommunikálni, minden hétvégén a karel gott Carneval dalát végtelenítve hallgatták. Hál istenek csak 2 hónapig voltak, majd elköltöztek. Jobbnál jobb lakók jöttek a 6 év alatt. Volt idegbeteg nő az idegbeteg kutyájával, volt egy fiatal pár ahol a nő úgy sikoltozott szex közben mintha nyúzták volna.( a szembe szomszéd ki is hívta rájuk a rendőrt azzal a szöveggel, hogy a nőt biztos kínozzák, mert nagyon síkit..Biztos égő volt nekik, mert pár nappal később elköltöztek)

A lakásról.

Én idegbaj kapok hogy lent az előszobában ahol a bejárat is van, meg a nappaliban ami egyben van a konyhával fehér padlószőnyeg van. Képtelenség tisztán tartani. A fürdő szobában hideg-meleg vizes csap. Hideg vízben lefagy a meleg vízben leforrázod a kezed. A fürdőszoba elég hideg,így fürdéskor igénybe kell venni a hősugárzót.Elektromos zuhany van itt is. A lakás nem szigetelt, így elég sok gáz elmegy a fűtésre. Ajtókon tényleg nincs zár, de mondjuk ez nálunk nem baj, mert csak mi lakunk itt. Penész nincs, de az angol szakemberek kiváló munkájának köszönhetően esőcsatorna cseréje után beáztunk, így a fenti hálószoba plafonján jó nagy beázási folt van. Ami még gond

Túl kemény a víz, sokszor olyan mintha a csempe besárgulna tőle..

Nem tudom miért, de néha nagyon büdös van. Valószínű hogy a csatorna lefolyó nem jól van megcsinálva, és vannak napok amikor a szag visszafelé jönne, mintha emésztőgödörben lennénk..Már szóltunk, hogy nézzék meg. (betömtek egy lyukat a falnál mert szerintük onnan jön a szag,de mi rájöttünk hogy a kád és mosdó lefolyónál jön fel a szag) Pár éve minden télen beköltözik egy egér vagy patkány. Eddig méreggel dolgoztunk, ma macskát tartunk. Tényleg lyukas a fal a lakásokban, mert pár hónapja egy lyukas falrészben elpusztult valami állat, és először a rothadás szagával kellett együtt élnünk, majd a sok kukaccal amik táplálék híján a villanykapcsoló résén jöttek a konyhába..(na itt kaptam sokkot, és lett elegem a házból)

Mi ezért úgy döntöttünk, hogy a szagok miatt új lakást keresünk. Eddig 4-et néztünk meg, mind felejtős 2 ok miatt.

1. a fehér szőnyeg mindenütt

2. nincs külön parkolója a háznak.

2013. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, nálunk is fehér volt a szőnyegpadló! Esküszöm fel nem tudom fogni, hogy egy ennyire esős országban milyen okból padlószönyegeznek le mindent???

Ja és a vízvezeték csövek a házon kívül mennek, amik télen befagyhatnak! Ismét egy remek angol megoldás :D

2013. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:

Igen, összességében ezek miatt olyan mintha barlangban laknál:

-Nulla szigetelés

-Dupla ablak hiánya

-Sok helyen feltöltős áram/gáz

-Külön hideg és melegvizes csap

-Vékony falak

2013. dec. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
Igen, az angol házak borzalmasak. Az újak se sokkal jobbak. Szigetelés nulla, arra is csak mostanában jöttek rá, hogy a külső, s a belső fal közt nem túl jó a semmi, külső szigetelés pláne nincs. Előszoba legtöbb alkalmatlan a ksbátok, cipők levételére, menj a szobáig. Padló recseg, radiátor szoba mérettől függetlenül ugyanakkora. Hálók picik, szobák hülyr alakúak, berendezni sehogy se lehet. Tárolási lehetőség nulla. Én se egyet-kettőt láttam, vételre néztem, nem albérletre, a cadonatúj is szar. Egyszerűen szarul építkeznek.
2013. dec. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
Ja, s itt a tyneside stílusú lakás van sok, szűk elődzoba, nappali, onnan olyan szűk konyha, hogy ketten nem f3rteKKel, enni meg végképp nem lehet. Dr a nappali se akkora, hogy legyrn egy 3tkezősarok. Biztos tálcán kell, a kanapén.
2013. dec. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!