Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/88 A kérdező kommentje:
Én még attól is köhögök, ha egy penészes zsömle van a szobában, nemhogy még az egész szoba csupa penész.
2013. dec. 23. 17:09
 32/88 anonim ***** válasza:
Igen, magam is Londonban kezdtem, de nem ragadtam ott. Amúgy én Londonban sem laktam penészes lakásban, és most sem. Egyetlen rossz tapasztalatom az angol lakásokkal, a valóban recsegő padló volt, de más nagyon nem. Meg aztán úgy írtok itt a dologról, mintha Magyarországon minden lakásba überkirály állapotban lenne. Arról meg maga az egyén tehet, ha olyan lakást/szobát vesz ki, ami rossz.
2013. dec. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/88 anonim ***** válasza:

utolsó, és aki írta, hogy ő kifogástalanban lakik: ti tuti, hogy nem laktok Angliában, különben tudnátok, mi a helyzet.


én se Londonban lakom, sose laktam ott, először Közép-Angliában, Birmingham felé, most meg északon, Newcastle felé. sajátban, s ez már a második saját. és itt sincs szigetelés, ahogy úgy általában nincs az angol házakon, arra is csak pár évvel ezelőtt jöttek rá, hogy a külső és a belső fal között a sima levegő nem lesz valami túl jó. szellőzőnyílás van a falban, ami mögött egy nagy lyuk (gázos cuccok miatt), persze, a fal tök hideg. a radiátor a szoba méretétől függetlenül ugyanakkora, csak a közelében van meleg. sokáig tart befűteni, aztán hamar ki is hűl a lakás. itt nálam mondjuk penész pont nincs, viszont meglehetősen hideg a lakás (ja persze, ha egész nap ezerrel megy a fűtés, akkor naná, hogy nem). az előszobapadló jéghideg, fűtéssel is (ott nincs radiátorom, ahogy a konyhában se). megy a fűtés, hozzáteszem a kezem az ablakhoz, s hideg.

csap itt is külön folyik, szigetelés, mint írtam nulla. ez lakás, kb. 30 éves. a barátaim 10 évesben laknak, jó környéken (ez is eléggé az), s nálunk sincs szigetelés, és a csapok külön folynak. sőt, nekik úgy van, hogy tartályban van a melegvíz. azt amúgy nem is értik, hogy mi bajom van azzal, hogy külön folyik a csap. a fenti szomszédokat simán hallom, padló recseg itt is. tesómék laktak egy ideig egy egyéves lakóparkban, ott se volt szigetelés, lyukak voltak a szobák, sötét volt (kicsik voltak az ablakok), pedig az is jó környék volt, s nem a lepukkant, bevándorlókkal teli. itt mellesleg nincs is sok bevándorló.

baromság, hogy az embertől függ, mit bérel ki/vesz meg, mert ezek általánosak.


és igen, a magyar építészet sokkal jobb, az otthoni teleket nem is bírnák ki az itteni házak.

2013. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/88 anonim ***** válasza:

"Meg aztán úgy írtok itt a dologról, mintha Magyarországon minden lakásba überkirály állapotban lenne. "


Már ne haragudj, de az átlag magyar házakon és Európa többi részén:

-Van szigetelés, ami azét télen nem mindegy.

-Nem luxus a dupla ablak.

-Lehet engedni langyos vizet a csapból, vagy épp olyat amilyet szeretnél.

-Nem kell összebútorozni 6 másikkal ha lakni akarsz valahol.

2013. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/88 anonim ***** válasza:

20:36!


Angliában élek már 5,5 éve, nem kell bemutatnod milyenek a házak többségében! DE! Igenis vannak kifogástalan állapotban lévő lakások is, óriási a kínálat, ha az egyik nem tetszik, keresel mást. Nem kell rögtön az első kiadó lakásba beköltözni. Tudom miről beszélek, a mostani lakásom előtt 16 másikat tekintettem meg, mielőtt döntöttem. Egyedül a legelső helyemmel nem voltam elégedett, ott valóban nagyon hideg volt, hiába volt fűtés.


Kérdező! A koszos lakásról nem az ország, hanem te magad tehetsz!! Ha takarítasz, nincs kosz. A leírás pedig erősen túlzó, szerintem. Vannak ilyen házak is, ez igaz, de messze nem ilyen az összes. Csak sajnos a sok "kimegyek mosogatni és milliomos leszek" típusú emberek, akik minimálbéren tengődnek, nem nagyon tudnak bérelni jobbat. Otthon milyen állapotú szobát vagy lakást tudsz bérelni minimálbérből? Na ugye! Itt is ugyanez a helyzet. Alacsony keresettel itt sem tudsz 2 szobás, belvárosi lakást bérelni, csak egy lepukkant lyukat.

2013. dec. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/88 anonim ***** válasza:

"-Van szigetelés, ami azét télen nem mindegy."

Itt is sok lakásban már van. 5,5 év kinnlét után az első kivételével csak ilyenekben laktam.


"-Nem luxus a dupla ablak."


Itt sem luxus, csak nem elterjedt.

"-Lehet engedni langyos vizet a csapból, vagy épp olyat amilyet szeretnél."


Nem értem ez miért akkora gond, hogy külön hideg-meleg vizes csap van? Engem ez soha nem zavart, de sok magyart ismerek akit zavar, de nem tudom miért.


"-Nem kell összebútorozni 6 másikkal ha lakni akarsz valahol"


Itt sem kötelező. Esetleg ki lehet jönni jó nyelvtudással, szakmával és nem minimálbérért kell gürizni, akkor jut legalább egy kis garzonra.


Digo!


Ennyire utálod Angliát, akkor húzzál szépen a szeretett Ausztriába, ahol szerinted paradicsomi állapotok vannak. Ennyi. Nem kell ócsárolni Angliát, aki megélhetést biztosít számodra. Mindenki oda költözzön, ahol jól érzi magát. Én itt, te Bécsben.

2013. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/88 anonim ***** válasza:

te figyelsz arra, amit mondtam? mondom, nem bérelek, sajátban lakom. amikor béreltem, se laktam egy vagon másikkal, leírtam azt is, hányszor laktunk jó helyen, és hány barátom lakik jó helyen.

Digonak igaza van, jobb az otthoni építkezés, sokkal jobb.


"nem elterjed a dupla üveg": na, csak mégis igaznk van?

mellesleg, nálam pl. dupla üveg van, nem sokat ér.


a szigetelés sem elterjedt, hiába próbálod azt magyarázni. én meg több, mint nyolc éve lakom itt, pár éve kezdték csak el ezt a cavity wall insulationt nyomatni, ami még mindig nem azt jelenti, amit otthon, hogy KÍVÜLRŐL van beszigetelve. hány olyan házat láttál, ahol van külső szigetelés? aki azt mondja, hogy sok van, egyszerűen hazudik.


csap miért baj, ha külön van? na vajon? pl. mert nem szeretnék se tűzforró, se jéghideg vízben kezet mosni?

te egy tipikus rózsaszín szemüveges vagy, aki kijön, s rögtön elájul mindentől, s nem képes észrevenni a rosszat, meg azt, amiben Anglia rosszabb, mint Magyarország. építkezésben egyértelműen sokkal rosszabb.

2013. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/88 anonim ***** válasza:
attól, mert itt élek, még igenis észre fogom venni a rosszat. nem alélok el attól, ami szar.
2013. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/88 anonim ***** válasza:

Nem látom rózsaszínben a világot! Tudom, hogy itt is vannak rossz dolgok. DE! Ettől eltekintek, mert sokkal jobban élek mint otthon, pedig otthon sem éltem rosszul. Az átlagos lakások állapota valóban rosszabb, mint az otthoniaké, de egy átlag magyar sem feltétlen lakik teljesen szigetelt lakásban, maximum ha eladósítja magát. (Ami ugye sok esetben meg is történt.) Angliában egyszerűen mások az építési szokások, klíma, ezért nem terjedt el az a fajta építkezés, ami a kontinensen.


Amikor Londonban laktam, 775 fontot fizettem egy kicsi garzonlakásért, amiben ugyan nem volt dupla ablak, viszont volt szigetelés, egyedül a padló recsegése zavart, de sem penész, sem potyogó falak nem voltak. Amúgy meg ha hasonlítgatunk, akkor azt korrekten tegyük! Egy magyar minimálbéres Londonban mégis milyen színvonalra számít? Első osztályúra? Heti 80-90 fontért egy lepukkant valamit kapsz Londonban. Tisztességes állapotú szobák 120-140 fonttól indulnak hetente. Ezt kell elfogadni. Akinek nem megy, haza is lehet menni, vagy másik országba. Ami túl olcsó, az itt sem feltétlenül minőségi.

2013. dec. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/88 anonim ***** válasza:

61%-os, amiket írsz az egyszerűen nem igaz Angliára. Mi az hogy "sok lakáson van szigetelés"? A lakások döntő többségén bizony nincs, nézz már körül hogy mindenhol a téglákat látod!

A dupla ablak nem "luxus" csak nem elterjedt? :D Akkor most végül is ugyanarról beszélünk csak más szavakkal?

A hideg-melegvizes csap mindenhol ott van Európában, ennél nagyobb marhaságot hogy a 21. században szét kell forrázni a kezed még nem láttam.


Ami pedig a felhozott Bécs-London összehasonlításomat illeti nézzünk konkrét számokat!

Vegyünk egy alap szakmát ami azért nem minimált fizet, pl felszolgáló és vegyünk egy belvárosi garzont Bécsben és Londonban.

A Londoni pincér fizetés 1200-1700Ł között van, a bécsi 1400-2000eu. Mit kapsz ezért, mennyi megy lakhatásra?

Londonban egy nagyon kicsi garzont olyan 750-1000Ł között kapsz meg normális helyen, nem gettóban.

Bécsben ezt megkapod 350-400eu-ért, ami olyan 280-350Ł. Tehát kb 2.5x annyit fizetsz egy londoni lakásért, ahol nagyon távol vannak az állapotok az európai átlagtól, attól függetlenül is hogy téged sem a szimpla ablak, sem a hideg-meleg víz, sem a szigetelés hiánya nem zavar.

Minket meg igen, mert mi kilátunk a rózsaszín szemüveg mögül.

2013. dec. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!