Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
A szobánk pont a ház sarkára esett, tehát oldalról és szemből is kapta a hideget, a fűtés érzékelője meg a főbérlő szobájában volt beállítva úgy hogy ha nála 20C°alá esik akkor bekapcsol a fűtés. Na olyankor nálunk jó esetben volt 15C°. Elektromos hősugárzót kikötötte hogy nem használhatunk, ha mégis bekapcsoltuk akkor úgy volt megcsinálva hogy le is vágta a biztosítékot. Már nem tudtunk mit kitalálni, nyakig felöltözve aludtunk dupla takaró alatt. Ezek Bangladesi főbérlők voltak, szerintem életükben itt találkoztak először téllel meg fűtéssel.
2013. dec. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem, ha mondjuk ketten keresnek fejenként 1000 és 1100 fontot a gyárban, akkor 1000 font egy normális lakásért miért akkora érvágás hogy ne lehetne könnyen kifizetni? Meg 120 font hetente egy normális szobáért az kb 180 ezer Ft havonta, az se hangzik annyira horribilis lakásköltségnek ha keres valaki 350-400 ezer Ft-ot. Meg oké, hogy vidéken nincs munka, de Londonon kívül van vagy két tucat nagyváros Angliában, miért nem ott kerestek állást, ha ott jobb szállást kapni ugyanennyi pénzért?
2013. dec. 22. 03:14
 13/88 anonim ***** válasza:
Hehe, Angliában élő barátaim is mind erre panaszkodnak, a hülye padlószőnyegre mindenhol, még a konyhában is, meg az állandó penészre.
2013. dec. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/88 A kérdező kommentje:
Egy lakókocsi egyébként nem jobb ezeknél az idegenektől zsúfolt, bűzös lakásoknál?
2013. dec. 22. 05:39
 15/88 anonim ***** válasza:
Mert semmi köze a pénzhez, nincs jó lakás, szar az angol építkezés. A drága lakáson sincs szigetelés, s szar a fűtésrendszer. én sajátban lakom, egyedül, s itt is szar. Az újban is. Nincs normális.
2013. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:

Mert az addig rendben van hogy mondjuk 2-en 2000Ł keresnek és abból 1000Ł a lakás, de a maradékból még élni kell.

Egy 3 zónás metró bérlet heti 35Łx2=70Ł, enni sem lehet mindig a legolcsóbb fagyasztott cuccot, telefont is használ, ruházkodik, meg ha már itt van az ember akkor szabadnapján elmenne erre-arra, meginna 1-2 sört. Az a maradék 1000Ł 2 főnek igen csak szűkös a megélhetésre és akkor nem tettek félre semmit, holott azért jönnek ki sokan hogy ne üres zsebbel menjenek haza.

2013. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
A lakások állapota valóban rossz, és minél olcsóbb egy lakás, annál nagyobb eséllyel fut bele az ember egy igencsak kérdéses állapotúba. Az első önálló kis lakásomat East Finchley-ben béreltem, nem volt rossz, de azért a jótól messze volt. Penész szerencsére nem volt. Most Reading-ben lakom, 2 szobás a lakás, sokkal tágasabb, igényesebb, mint ahol eddig laktam. Egy jó lakáshoz pénz és szerencse kell.
2013. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 anonim ***** válasza:
Én voltam olyan lakásban ahol a fürdőszobában végig padlószőnyeg volt. Na ott volt ám büdös, mert a fürdőszobában sosem volt olyan meleg, hogy a padlószőnyeg kiszáradjon, és állandóan vizes volt, beposhadt.
2013. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/88 anonim ***** válasza:
Na b@ zmeg, soha sem gondoltam, hogy Angliában ennyire szar lakások vannak. Ezek után inkább többet nem szólalok meg, hogy szar a lakásom itthon...
2013. dec. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 anonim ***** válasza:
sokkal rosszabbak, mint otthon. és ez az általános. nem a lepusztult, külföldieknek kiadott, meg lepukkant telep, hanem mindenhol ez a norma. borzalmasak.
2013. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!