Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 anonim ***** válasza:
hostelben lakni meg nem hiszem, hogy olyan nagy buli, s tuti, hogy nem fogják kitakarítani a penészt (észre se veszik szerintem), szigetelés meg ott sem lesz...
2013. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/88 anonim ***** válasza:
25%
Szánalom!!! Kint vagytok Angliába, ahogy látom egy fokkal se éltek jobban mint itthon. Penészes kérókban laktok, hideg van. Én ezt inkább ki se írnám. Annyi pénzetek sincsen, hogy normális kaját vegyetek. Ha valaki kimegy külföldre akkor legalább olyan körülmények között éljen mint itthon! Az meg hogy ott minden ház ilyen az sem igaz, mert az ottani tőzsgyökeres angolok tuti nem ilyenekben laknak! A mosogatás meg az egész világon keserű kenyér. Idióták
2013. dec. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 anonim ***** válasza:

09:40!


Maximálisan egyetértek. Aki kijön normális nyelvtudással, szakmával, szaktudással, az 90%, hogy nem fog penészes lakásban lakni. Bár aki Tottenham-ben lakik Pakisztániak között, az persze nem Hilton ellátást fog kapni.

2013. dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 anonim ***** válasza:
De, az angolok is ilyenben laknak, ugyanis, ilyrn az építkezés náluk. Ki mondta, hogy nincs pénzünk kajára??? Soeciel én felsőfokú nyelvtudással jöttem, angolszakos diplomával, nem is mosogatok. Meg az orvos ismerős se...bírom, mikor valaki, aki soha nrm járt erre, negnondja, hogy mo, hogyan van..
2013. dec. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/88 anonim ***** válasza:
Az angol építkezés valóban rossz, sőt sza*, de azért aki megengedheti magának, az tud bérelni normális lakást is. Nem kötelező penészes, hideg lakásban lakni. Csak sajnos sokan a magyar ügynökségek által kiadott, kétes állapotú lakásokban tudnak gondolkodni, melyek valóban ótvarok. Az első helyem egy igencsak rossz környék, lepusztult lakásnak egyik szobája volt, de hát heti 85 fontért nem is vártam mást. Most már saját lakást bérlek, jó állapotút, melyben nem fagyok meg, és még penész sincsen. Igaz, havi közel 800 fontot fizetek érte. (London közeli kis város.)
2013. dec. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 A kérdező kommentje:
Tele pénztárcával biztos könnyebb a fűtést felcsavartatni meg penésznélküli újszerűbb lakásban lakni. És mi van akkor, ha valaki mondjuk kimegy szakmunkásnak és keres havi 1400 fontot? Az már boldogan nevetgél a melegben és rejtegeti a megspórolt 100 fontosait a tiszta ágyszivacs alatt?
2013. dec. 27. 14:52
 67/88 anonim ***** válasza:
Ha valaki keres 1400 nettót, a párja is ekörül, nekik már nem jelenthet gondot a normális lakás bérlése!
2013. dec. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/88 anonim ***** válasza:
Mindenképp párban érdemes lakást bérelni, Angliában, de főleg Londonban csak a tényleg nagyon jól keresők élnek egyedül. Nekem a főnököm olyan 3500-4000 körül kap nettó, de mivel senkije sincs, ezért a 2 szobás lakása egyik szobáját kiadta egy fiatalembernek. Így mindenki jól jár.
2013. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:

Nekem a volt főnököm-egy Hotel manager- is együtt lakik barátokkal mert nem éri meg neki egyedül fenntartani egy lakást, így több mint fele annyit fizet lakhatásra mint egy lakásban.

Egyébként aki otthon is jól él az nem valószínű hogy kiköltözik külföldre, persze ilyen is van, de nem ez a jellemző. Aki pedig úgy jön ki hogy maga intéz mindent és nem tesznek alá melót az az elején beköltözik egy ilyen tömegszállásra amíg össze nem szedi magát és nem talál a szakmájában munkát. Mi 1.5 év után tudtunk saját garzont bérelni, most már jól fizető melónk van és persze nem gond a kaja, szórakozás sem.

Viszont ahogy leírták itt ilyenek a lakások, ilyenek az épületek hogy kihűlnek, zajosak, stb.

2013. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 anonim ***** válasza:

igen, ilyenek, azoknak, akik nem hiszik, nézzenek már meg egy akármilyen angol várost googlemapen...szigetelés sehol nincs, pl. az angolok is ilyenben laknak, hiába nem hiszitek el. mivelhogy, más nincs, szarul építkeznek, pont.


én is sajátban lakom már régóta, s penész pl. nincs, de mint említettem, az orvos ismerősnél van...ugyanis, az olyan helyen van/olyan az elosztás, hogy jobban penészedik. hideg mindenhol van, ha nem tekered fel, mondom, hogy szigetelés nincs. külső pláne, belső se sok. mondom, hogy nem a pénztől függ, s nem a bevándorlók által lakott házak ilyenek, hanem az összes, szarul építkeznek.


pl. ahol én lakom, a környéken én vagyok az egyetlen bevándorló, az orvos ismerősömnél ők, baráti párnál meg ők, itt eleve nincsenek is gettók, sőt, bevándorló is kevés.

2013. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!