Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
neked hányszor kell elmondani, hogy hiába nézed meg, a lakások ilyenek???? megnézhetsz akárhányat, szarul építkeznek, ez tény, hiába próbálod magyarázni, hogy hú, de jó. képzeld, megnéztem, én sem egyet néztem meg, mások sem, mindenki szarba költözött, és nem nézte meg, mi? ilyen az építkezés, hiába próbálod bebizonyítani,hogy milyen jó.
2013. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:

Nem nekem szólt, de 61%-os, ne haragudj, de te olvasod amiket leírsz?


"Amúgy meg a lakhatás, közlekedés árait összehasonlítani nem feltétlen lehet, mert köztudottan London a világ egyik legdrágább városa, Bécs pedig közel sem az."


Szóval azért nem lehet a két városban a megélhetés költségeit összehasonlítani mert London drága, Bécs meg nem? Hatalmas érv.. És ha összehasonlítanánk még a végén kiderülne hogy nem neked van igazad ugye...?

A másik amiben nem értek egyet veled az hogy szerinted másokat nem kéne hogy zavarjon hogy UK-ben nincs szigetelés, kicsit többet kell fűteni, nincs normális csap és dupla ablak, hiszen ezek téged nem zavarnak, ergo másokat sem kéne hogy zavarjon?

Digo nagyon jól leírta hogy mennyivel többe kerül London mint Bécs, persze neked ez is "smafu", pedig tényeket írt, én is elég sokat tartózkodom Bécsben.

Az meg hogy te kapsz bónuszokat? ÉS? Itt most nem a te helyzetedről van szó, általánosságokról beszélünk, a magyar munkavállalók többsége bizony nem kap semmiféle bónuszokat, attól hogy te igen még másoknak nem lesz jobb Londonban. Ez olyan mintha most ideröfögné egy üzletember hogy már pedig neki milyen jó Ugandában is, hisz felmentek a részvényei.

Ez azon nem változtat hogy adott munkából jobban és jobb lakhatás mellett lehet élni Bécsben mint Londonban. Tényeket ne ferdítsünk el olyanokkal hogy "engem ez nem zavar, nem értem mást miért?" És ilyenkor jön be a "rózsaszín szemüveg hatás", amit feljebb említettek.

2013. dec. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
Még egyszer, utoljára leírom a véleményem. Lehet, hogy rossz az itteni építkezés, de ha valakit ennyire zavar, nem kötelező itt élnie! Én nem általánosságoknak hiszek, hanem a saját életemnek. Jelenleg Angliában érzem otthon magam és pont. Az hogy Bécsben hogyan élnék meg, az nem érdekel, mert eszem ágában sincs német nyelvterületen élni. Mindenkinek egyéni joga eldönteni hogy hol él. Azért itt, Angliában él bő 100.000 magyar, ebből fele Londonban és közvetlen környékén, sokan biztosan nem véletlen élnek itt. Ha Bécs annyira király lenne, mindenki oda menne. Bécs ugyan rajta van a világ legjobban élhető városainak listáján, de ha megnézzük, akkor, a listán kivétel nélkül nyugdíjas városok. Bécs, Melbourne, Vancouver, stb, mind élhető, de egy fiatalnak baromira unalmas. A valóban pörgős, élettel teli városok nincsenek a listán.(London, Párizs, Milánó)
2013. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:

61%-os és itt mióta volt az kérdés hogy neked hol jobb élni? Egész végig arról volt szó hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN melyik országban jobbak a lakások és itt UK igen csak a lista végén van, nem csak MO-UK viszonylatban, hanem egész Európában.

Ebből előjött a megélhetés és itt sem volt kérdés hogy TE milyen bónuszokat és hány ezer Ł keresel, itt is általánosságban beszéltünk. Lehet hogy neked UK a világ közepe, de azért ez nagyon messze van a valóságtól.

Az itt dolgozó magyarok többsége pedig azért nem megy Németbe/Osztrákba mert nem beszélik a nyelvet, sokan még az angolt sem rendesen. Pont ezért nem is nagyon találsz UK-ben olyan magyart aki rendesen beszél németül (én 1-et ismerek) és a nyugati országrészből sem sokan vannak kint, én pl Sopronit 1-et sem ismerek, de a 2.5 év alatt egyetlen Győrivel vagy Móvárival sem találkoztam, majd hülyék lennénk kijönni a lepusztult tömegszállásokba amikor ott van a szomszédban a világ egyik legjobb gazdasága. Igen, Ausztria gazdaságilag is veri UK-t. Mind 1 főre jutó GDP-ben, mind szociális hálóban. Többek között évek óta a legkisebb munkanélküliséggel büszkélkedhet az egész EU-t nézve.

Ezek is ugyanolyan tények mint a xar és drága lakások.

2013. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 A kérdező kommentje:
És mi van ha valaki hostelben alszik napi 10-15 fontért öt másik emberrel egy nagyszobában, ott a penészt, csigákat, koszt a takarítónő kitakarítja és fűtenek a szobában folyamatosan, ha meg langyos a víz lehet szólni a recepción és megcsinálják, nem?
2013. dec. 25. 10:49
 56/88 A kérdező kommentje:
Egy 15 font/napos hostelből már találni olyat, amiben a melegben és tisztaságban boldogan lehet nevetgélni a szobatársakkal, nem?
2013. dec. 25. 11:26
 57/88 anonim ***** válasza:

Én sokat utazgatok egész Anglián belül. De még nem találkoztam olyan hostel vagy bármilyen más panziófélével ahol 15 fontért lehet szobát bérelni. Pedig voltam már olyan helyen is ahol a szobám alatt pub volt.

Amúgy meg a hostelek és kisebb panziók sincsenek mindennel felszerelve. A hideg-meleg vizes csap ott is megmaradt. A szigetelés hiánya ott is megvan. Penésszel még nem találkoztam, bár nekem a bérelt lakásom sem penészes.

Viszont volt hogy idén nyáron amikor tényleg nagyon meleg volt (ez is ritka) hiába kértünk a panzióban több más vendéggel együtt legalább egy ventilátort vagy kértük hogy kapcsolják be a légkondit, sajnálkozva mondták, hogy ventilátor nincs, légkondi évek óta nem működik. Vagy nem is olyan rég New Castle-ben kértük szintén több vendéggel együtt, hogy kapcsolják be a fűtést mert látni a leheletünket olyan hideg a szoba, fürdőszoba, mosolyogva közölték, hogy a fűtés be van kapcsolva, ők nem tehetnek arról hogy olyan hideg van kint..

Ahogy otthon is, vagy a világon mindenütt, Angliában sem biztos hogy amiért fizetsz az jó is.

2013. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:

Mi mikor kijöttünk pár napot laktunk Hostelban, nem olyan vicces.

Egyrészt ott egy szobában vagy idegenekkel, akik ha úgy tartja kedvük hajnalban mászkálnak ki-be, másrészt alig volt zárható hely a holminknak, volt amit az ágy alatt kellett tartanunk. A fürdő-wc természetesen itt is közös. Az egyetlen pozitívum hogy benne volt az árban a reggeli.

A Hostel arra jó hogy van hol meghúzni magad pr napra míg nem veszel ki valami szállást, de hosszú távon semmiképp.

2013. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:

4 éve élek Angliában, ebből 1,5 év London, most pedig a Londontól 30 mérföldre lévő Dunstable városban lakom, de Londonban dolgozom. Az első hely, ahol laktam, egy kicsi single szoba volt, olcsó volt, nem volt penész, szigetelés nem volt, de ez az első időkben nem zavart. Az első önálló kis garzonomat 6 hónap elteltével béreltem, penész itt sem volt, ellenben szigetelés sem, de mivel aránylag elviselhető a fűtési költség, nem zavart, ha többet kellett fűteni. Éjszaka 17-19 fok volt a lakásban, napközben, ha otthon voltam, akkor 23-24 körül. Ami zavart a lakásban, az a fürdőszobában lévő szőnyeg volt, az nem volt oda való. Jelenleg egy 2 szobás lakást bérlek Dunstable-ben, jó a fekvése, szigetelés ugyan még itt sincs, de ennek ellenére nincs baj a lakás hőmérsékletével. A hideg-meleg vizes csap szintén fura, de így az évek során megszoktam. Valóban rossz az angol házak minősége, de ez ellen sok mindent nem lehet tenni. Inkább élek itt egy szigeteletlen lakásban úgy, hogy közben normálisan megélek, minthogy otthon egy jól szigeteltben éljek, de munka nélkül vagy alamizsnáért. 61%-os válaszoló kicsit elfogult Angliával szemben, a jobb lehetőségek ellenére azért meg kell látni egy ország rossz oldalát is a jók mellett. A lakások állapota a rossz kategória.


Digo!


Az osztrák vs. angol vitába nem mennék bele, nekem is van összehasonlítási alapom, 3,5 évet húztam le Ausztriában, tudom az árakat, viszonyokat, lehetőségeket. Nekem a szakmámban itt, Angliában több lehetőségem van, mint Ausztriában. A megélhetés tekintetében mindkét országban nagyon jól meg lehet élni az embernek, ha valóban dolgozni jön. A szakmai munka mellett még az osztrákok hidegsége, távolság tartása volt az egyik oka, hogy eljöttem onnan. Itt jelenleg a kollégáim többsége brit, együtt járunk el sok helyre, egymás családjait is ismerjük, jóban vagyunk. Ausztriában ilyet nem tapasztaltam. 3,5 év alatt egy kollégámmal sem sikerült elérni azt, amit itt.

2013. dec. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:

én írtam, hogy északon vagyok, és én nyugati országrészből vagyok otthon. (de nem olyan közel, mint Győr, meg Sopron, Veszprémből).

viszont angolul tudok, németül is, de angolul sokkal jobban, mivel angol szakot végeztem.

2013. dec. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!