Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Nektek Angliában mennyire...

Nektek Angliában mennyire volt nehéz jó lakást kifogni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam amellett, hogy egész sok "veszélyes" környék van a házak méretén kívül a minőségük is pocsék. "Az angol házak hőszigetelése a nullával egyenlő, nincsenek levakolva, télen 3 fok van a fürdőszobában, a forró víz gyakran csak langyos, recseg-ropog a padló, ha felettünk is van szoba, azt is meghalljuk, ha az ott lakó éjjel fordul egyet az ágyában. Ütött-kopott minden,

időnként lyukas a fal és meztelen csigák járkálnak a szőnyegen, a szobaajtókon nincs zár. Kosz, penész akárhova is nézünk. A csapok nem képesek a langyos víz előállítására, külön csőből folyik a hideg és a

meleg víz, zuhanynak vagy egy gumicső szolgál vagy felszereltek egy elektromos zuhanyt, mivel a boiler nem képes megfelelő hőmérsékletű vizet szolgáltatni. E leírás az átlagos angol ház leírása, a házak 90%-ára e leírás illik, és nemcsak a külföldieknek kiadott házakra

érvényes."


2013. dec. 21. 22:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:
És jártatok máshol is, vagy csak Londonban?
2013. dec. 23. 01:14
 22/88 A kérdező kommentje:

"Egy jó lakáshoz pénz és szerencse kell."


És ha valaki jobban fizetett melóra megy ki, akkor hogy kalkuláljon mennyi az a pénz, ami egy penész nélküli, normális melegvízzel rendelkező, nem minimális méretű helyiségekkel rendelkező lakáshoz vagy szobabérléshez egy jó lakásban kell? Akinek ennyi pénze van akkor már jobban nyár egy nyelvtanfolyammal és azzal, ha más országba megy ki, nem? London arra jó, hogy a legnyomorúságosabb körülmények közt összespórolj némi pénzt. Viszont ezt nem csak ott lehet.

2013. dec. 23. 02:14
 23/88 anonim ***** válasza:
Off: de akkor hol laknak az angolok? Ők is ilyen penészesl lepukkant kérókba, vagy ők jobba?
2013. dec. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam korábban, hogy nekünk is car volt a lakás és én nem Londonban éltem, hanem délen egy tengerparti városban. A 3 szobás lakás 460 font volt, de penészes és hideg volt. Melegvíz az mindig volt.
2013. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy 6 éve élünk ugyanabban a lakásban. Nem London hanem Oxford.

Annak aki kérdezte hogy az angolok hol laknak. Ők is hasonló lakásokban laknak. Bár nem mindenhol penészes a lakás (nálunk sem az) de a hideg-meleg vizes csap, világos szőnyegek, no szigetelés mindenütt jelen van..

Nemrég voltam angol barátoknál lakásavatáson.. Ott is megvannak ezek a jó angol tulajdonságok, pedig az ő házuk új építésű.. Nagyon vékonyak a falak..

2013. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 A kérdező kommentje:
Akkor miért jó Anglia? Még a szerbek sem laknak ilyen nyomorúságban.
2013. dec. 23. 14:00
 27/88 anonim ***** válasza:

En eltem tobb helyen is Europaban, Rotterdamban es Becsben is, lakhatas szempontjabol London messze a legrosszabb.

Csak osszehasonlitas keppen:

Egy londoni 3-as zonaban levo szoba 2 fonek atlag 600Ł, hideg, penesz, sokszor 6-8 idegen egy lakasban, kozos wc, konyha, furdo.

Ez olyan 700eu. Becsben egy 2 szobas ujszeru, modern, minden igenyt kielegito lakast kapsz 4-500eu ert a belvaros kozeleben, jo kornyeken.

A fizetesek pedig nem hogy alacsonyabbak Becsben, de a 13-14 havi fizuval (ami alanyi jogon jar Ausztriaban) sok esetben meghaladjak a londoni fizukat.

2013. dec. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
* mármint úgy jár alanyi jogon hogy ha bejelentve dolgozol.
2013. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ti hol laktok, de én még nem laktam penészes, meg hideg, fűtetlen lakásban. Mindig kifogástalan állapotú lakást béreltem, pedig nem vagyok agysebész. Anglia pedig nem csak Londonból áll.
2013. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:

"Anglia pedig nem csak Londonból áll."


Ez igaz, de a legtöbb magyar itt él és nem ok nélkül. Sokkal nagyobb a munkaerőpiac, aki saját maga intéz mindent és nem tol alá egy haver egy vidéki melót, valamint nincs tartalék arra hogy hónapokig munkát keressen vidéken az Londonba jön. Logikus.

Én miután kijöttem az 5.ik napon dolgoztam, Bristoli haverom 3 hónap után feladta és hazament.

2013. dec. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!