Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB tartozás megfizetésére...

TB tartozás megfizetésére vonatkozó levelet kaptam NAV tól. Más nem kapott csak én hogy lehet? Valaki feljelentett titokban?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet a NAV tól röviden annyi a történet hogy nem volt bejelentett munkaviszonyom és ezek szerint kellett volna kötelezően fizetnem magamnak a havi tb azaz társadalom biztosítási összeget, én ezt nem tudtam hogy fizetnem kell magam után ráadásul még orvosnál sem voltam évekig...

A lényeg hogy az ismeretségi körömben több személy is van mint kiderült akik szintén nem fizettek maguk után a tb-t "Önkéntesen", nekik sem volt bejelentett munkaviszony és ok mégsem kaptak levelet hogy fizessenek be ennyi százezret még annyit evekrev vissza menőleg.

Miért csak én kaptam?

Valaki jelentett?


2017. jan. 30. 23:06
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Tehát másnak se volt bejelentett munkaviszonya úgy mint nekem (az ismeretségi körömben)

mások sem fizettek maguk után önként a havi TB-T, mégsem küldött nekik semmilyen csekket a NAV

Ez hogy lehet?

2017. jan. 30. 23:10
 2/54 A kérdező kommentje:
Miért csak nekem küldték a csekket és levelet ? Nem azért nem kívánom másnak, csak furcsállom. Mások is vannak így illetve voltak mint én és mégsem kaptak semmit ez hogy működik?
2017. jan. 30. 23:12
 3/54 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kezeltek mert nem mentem orvoshoz évekig te gyenge elméjű..

Ez volt a kérdés lényege!

Pontosan egyáltalán nem mindegy!

Rajtam kívül kb még több ezer ember lehet így ? (Saját vélemény).

2017. jan. 30. 23:17
 4/54 anonim ***** válasza:
7%

Ez hülyeség. Ha nem fizeted a tb-t akkor a korházi szolgáltatást ki kell fizetned de visszamenőleg?? Ilyen lenne? Rengeteg ilyen ismerősöm van soha senkinek nem kellet visszafizetni van olyan aki életébe nem volt bejelentve sehova. Nem valami másról van szó? Biztos tb?

Vagy nem valaki hülyéskedik veled? 😅

2017. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:

Nos nekem is szintén rengeteg ilyen ismerősöm van , és egyikük se járt úgy mint én!

A tartozás és a levél nagyon is komoly, nem más küldte.

Természetesen majd ki lesz fizetve

a "tartozás" , csak furcsállom hogy más nem járt így csak én ez volt a kérdés lényege ...

2017. jan. 30. 23:24
 6/54 anonim ***** válasza:
3%

Igen, ez adótartozás és behajtják.

De 5 év után elévül. Ne csinálj semmit, akkor elévül.

És még van jogi útja annak is, hogy 2012 óta maffiaállam van, illegitim az állam, tehát minden adót jogtalanul szednek be. Keresd a neten az ehhez tartozó iratokat Gyarmati Andrea neve alatt, és lehet így még ÁFÁ-t is visszaigényelni. Én még nem értem rá foglalkozni vele.

2017. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
89%

TB-t fizetni kötelező, tök mindegy hogy voltál-e orvosnál vagy nem. De jól is van ez így. Amerikában ha nincs biztosításod és elüt egy autó akkor a kórházban tíz ezer dolláros számlával a kezedben ébredsz, kifizettetik a mentőautó fuvart, az ágyat, a gyógyszereket. A TB-fizetéssel biztosítva vagy hogy ha bármi történik - baleset, életmentő műtét, kórházi fekvés - akkor nem engedik el a kezed.


Nem jelentett senki, egyszerűen feltűnt nekik a rendszerben valami kapcsán.


A követelésük amúgy teljesen jogos, nem fogod tudni kikerülni, be kell fizetned.

2017. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
83%

Rosszul írták, mert a TB tartozás nem évül el!

Behajtják visszamenőleg.

2017. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim válasza:
78%
Nagyon sokan vannak így, h nem fizetik, esetleg nem tudják fizetni a Tb-t ha épp nincs munkaviszonyuk. Ilyenkor nem szól neked senki, de te köteles vagy bemenni a navhoz bejelenteni, h nincs munkád és innentől te fizeted azt a havi összeget a tbd-re. Ők adnak egy halom csekket te pedig minden hónapban befizeted. Sokan nem fizetik és azt hiszik ennek nincs következménye. Pedig a nav időnként utána néz embereknek és ha nincs fizetve, visszamenőleg kifizetettik veled az összeset. Nem egy ilyen ismerősömről hallottam. És nem 10-20 ezerről volt szó, hanem 100-200-ról...Viszont azt teljes mértékben felháborítónak tartom, h ha már én fizetem a tb-t és vesegörccsel a kórházba kerülök iszonyatosan kínlódva, akkor miért is a rendőrök által behozott részeg csövest vizsgálják meg hamarabb mint, mondjuk aki már 4(!!!) órája ott várakozik és emellett ő fizeti a tb-t, az alkoholista ember meg nem...engem leszarnak őt nem....
2017. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
39%

"Egyáltalán nem kezeltek mert nem mentem orvoshoz évekig te gyenge elméjű."


Ha nem kezeltek annak ellenére, hogy gyenge elméjű vagy, akkor gyenge elméjű maradtál, így te most is egy gyenge elméjű vagy.

Mint gyenge elméjű, nem is értheted meg, hogy TB-t fizetni KÖTELEZŐ!

Kedves gyenge elméjű.

2017. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!