Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB tartozás megfizetésére...

TB tartozás megfizetésére vonatkozó levelet kaptam NAV tól. Más nem kapott csak én hogy lehet? Valaki feljelentett titokban?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet a NAV tól röviden annyi a történet hogy nem volt bejelentett munkaviszonyom és ezek szerint kellett volna kötelezően fizetnem magamnak a havi tb azaz társadalom biztosítási összeget, én ezt nem tudtam hogy fizetnem kell magam után ráadásul még orvosnál sem voltam évekig...

A lényeg hogy az ismeretségi körömben több személy is van mint kiderült akik szintén nem fizettek maguk után a tb-t "Önkéntesen", nekik sem volt bejelentett munkaviszony és ok mégsem kaptak levelet hogy fizessenek be ennyi százezret még annyit evekrev vissza menőleg.

Miért csak én kaptam?

Valaki jelentett?


2017. jan. 30. 23:06
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim válasza:
30%
Hónapok óta nem fizetem a TBm mert nincs is szükségem orvosi kezelésre... Azt MÁS HELYETTEM NEM FIZETI KI,mint ahogy az elöző kedves válaszolo gondolja. Azt az orvos dönti el hogy így ellát avagy sem és hogy kér -e valamit az ellátás fejében avagy sem . persze a gyógyszer így sokkal drágább... En ma kaptam egy levelet a NAVtól de csak annyi volt benne hogy adjam be az adóbevallásom... Tehát...vagy feltűntél nekik vmiért vagy bizony vki bejelentette hogy ndm fizeted a TBdet...:/
2017. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
12%
9: Minden adótartozás elévül.
2017. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem tudják behajtani,levonatni,gondolom ráterhelik az autódra vagy lakásodra! Vagy nem? Pontosan ezt nem tudom.


Doki ellát,nem kell utólag kifizetni a kezelést,csak a külföldi állampolgárok kapnak csekket!

Ha elmégy bejelentett állásra,egyből kiküldik a cégnek a tiltást! Ez 100%.

2017. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
45%
Amíg nincs bejelentett munkaviszonyod, addig nem szokták követelni a pénzt. Ha bejelentenek vhova, akkor szoktak előkerülni, mert már van miből vonni.
2017. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
94%

Én is magam után fizetem a TB-t hosszú évek óta.

Minden évben kiküldtek 12 db. csekket, amiket szép sorban befizettem.

Nemrégen kaptam egy dörgedelmes felszólítást a NAV-tól, hogy észrevették, hogy évekkel korábban az egyik csekket késve fizettem be, és most azonnal fizessek be 1300 Ft kamatos kamatot.

A legszebb, hogy ezért külön be kellett mennem a NAV irodába, mert csak ott a helyszínen lehetett befizetni, de azt is csak bankkártyáról azon nyomban levonva!!

2017. jan. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim válasza:
95%

Nem hinném, hogy valaki bejelentett, inkább csak random ellenőrzés, adategyeztetés alkalmával buktál le.


Sajnos ez ilyen, senki nem mondja meg, hogy "Kedves Gizi! Mostantól magának kell fizetnie havonta a TB összegét!", pedig rengetegen nem tudják, hogy ezt havonta mostantól ki kell pengetni.


Próbálj meg beszélni a lakóhelyedhez tartozó nav irodában ez ügyben, hogy mondjuk 2-3 részletben befizetnéd, hátha ki tudsz csikarni egy kis kedvezményt (késedelmi bírságból lefaragni).


Egy próbát megér. Én 4 hónap után kezdtem el fizetni, visszamenőlegesen kértem a csekkeket és egy összegben befizettem a lemaradást, nem kekeckedtek.

2017. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

Azt elméletileg értem ha nincs bejelentett munkaviszony, hogy akkor is kell magam után önként fizetnem a TB járulékot ha Egyáltalán NEM is megyek orvoshoz soha...


Nem kérek és nem is kértem orvosi ellátást mégis évekre visszamenőleg kérik a tb megfizetését. Tegyük fel még ezt is megértem !


Sőt még be is lesz fizetve részletekben majd, nehogy "csaló" legyek már ... :-)


Nade, más ismerősöm (ismerőseim) hogy nem járt/ak így?

Ez itt a kérdésem !

2017. jan. 30. 23:49
 18/54 anonim ***** válasza:
44%
Ha nincs munkád, de regisztrált álláskereső vagy, akkor asszem 1 évig fizetik a tébédet, csak kérvényezni kell.
2017. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
85%

"Nade, más ismerősöm (ismerőseim) hogy nem járt/ak így?

Ez itt a kérdésem !" - ettől neked miért jobb vagy rosszabb?

Egyébként azért, mert az ő adataikat még nem ellenőrizték, a tiedet meg már igen. Ez ilyen egyszerű. Majd ők is sorra fognak kerülni 1-2 éven belül...

2017. jan. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim válasza:
21%
Érdekes hogy nem voltál orvosnál és kiderült,nem lehet hogy véletlenül az asszisztens más beteget a te neveddel látott el.-sógornőm úgy járt, hogy egy ugyan olyan nevű ember nevén lett ellátva, csak nyilván más a tajszám,lakhely stb-... Egyébként valaki írta-helyesen!!! -hogy mi is fizetjük neked is kell... Szabad tudni mekkora az összeg
2017. jan. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!