Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB tartozás megfizetésére...

TB tartozás megfizetésére vonatkozó levelet kaptam NAV tól. Más nem kapott csak én hogy lehet? Valaki feljelentett titokban?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet a NAV tól röviden annyi a történet hogy nem volt bejelentett munkaviszonyom és ezek szerint kellett volna kötelezően fizetnem magamnak a havi tb azaz társadalom biztosítási összeget, én ezt nem tudtam hogy fizetnem kell magam után ráadásul még orvosnál sem voltam évekig...

A lényeg hogy az ismeretségi körömben több személy is van mint kiderült akik szintén nem fizettek maguk után a tb-t "Önkéntesen", nekik sem volt bejelentett munkaviszony és ok mégsem kaptak levelet hogy fizessenek be ennyi százezret még annyit evekrev vissza menőleg.

Miért csak én kaptam?

Valaki jelentett?


2017. jan. 30. 23:06
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
63%

#21, nincs ebben semmi érdekes, ez addig működött így, amíg az egészségbiztosítási járulék adatait a TB kezelte, és ott futott össze az orvosok-patikák jelentéseivel. Ma már a NAV kezeli azt is, úgyhogy a saját belső adófolyószámla-ellenőrzési rendjükön múlik a dolog leginkább. (akinek van ügyfélkapus regisztrációja, és lekéri az adófolyószámla-egyenlegét, ott virít rajta az egészségbiztosítási járulék is)

Mondjuk az jár jobban, aki hamarabb bukik le, mert kevesebb a kamat a fizetendőjén.

2017. jan. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim válasza:
11%
#22: azt hittem csak akkor,, bukik,, le az illető ha elmegy az orvoshoz... Nem tudom. Nem voltam ilyen helyzetbe szerencsére. :)
2017. jan. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim válasza:
59%
Nem kell ahhoz jelenteni, én mindössze egy fél évet fizettem magamnak a suli és a munka között, de még abban az évben észrevették, hogy rossz csekket kaptam (egészségügyi szolgáltatási járulék helyett egészségbiztosításit, vagy valami hasonló volt a helyzet, nem emlékszem már), és jött a levél, hogy az egyik számlán hiányom van, a másikon meg többlet, és már át is vezették. Apu azt mondta, egyszer ő is rossz helyre fizette, de neki több, mint egy évvel később vették észre. Előfordul, hogy véletlen kiszúrnak valamilyen adategyeztetés során, és akkor megy a levél, de ne aggódj, előbb-utóbb mindenkihez eljutnak, az ismerőseidhez is.
2017. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim válasza:
79%

"Hónapok óta nem fizetem a TBm mert nincs is szükségem orvosi kezelésre... Azt MÁS HELYETTEM NEM FIZETI KI,mint ahogy az elöző kedves válaszolo gondolja. Azt az orvos dönti el hogy így ellát avagy sem és hogy kér -e valamit az ellátás fejében avagy sem ."


Ez nem így van. Ez egy kötelező biztosítás, épp úgy, mint az autók kötelezője. Hiába nem okozol balesetet, ha ellenőrzésnél kiderül, hogy nem fizetted, megbüntetnek. Így van a TB is. Az nem indok, hogy te nem voltál beteg. Én sem voltam orvosnál száz éve, mégis fizetem. Az a nagy büdös helyzet, hogy nekünk, szerencséseknek kell kifizetni azoknak is a kezelési költségét, akik betegesek, és évente többször szorulnak kórházi kezelésre, valamint a gyerekekét és a nyugdíjasokét is. És az, hogy az elmúlt fél évben nem voltál beteg, az nem jelenti azt, hogy holnap nem ér egy baleset. Akkor ki fogja kifizetni a több százeres, vagy akár milliós számlát, amennyiért összeraknak?


Minden rendelő, kórház online a NAV-val, amint beírja az asszisztensnő a TAJ számodat a gépbe, az azonnal megjelenik a NAV-nál, és már jelzi is, hogy van-e érvényes biztosításod, vagy nincs. Ha nincs, akkor köteles ellátni, nem döntheti el, hogy ellásson-e, és pénzt sem kérhet (hacsak nem magánrendelőbe mész). Csupán annyit tesz, hogy aláírat veled egy nyilatkozatot, miszerint tudsz róla, hogy nincs biztosításod, és rendezni fogod.


A kérdésre válaszolva: a NAV útjai kifürkészhetetlenek. Lehet, hogy beleestél egy ellenőrzésbe, vagy más miatt kerültél a látókörükbe. Rengeteg adóellenőr dolgozik ott, akiknek ez a munkája.

2017. jan. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
90%
Hihetetlen, hogy mennyien hiszik azt, h nekik ingyen jár az ellátás. Én végeztem az egyetemmel, megszűnt a jogviszonyom, lejárt a diákom + a 45 nap és mentem is a NAV-hoz bejelenteni, h innentől magam fizetem. Azt hinné az ember, h ez másnak is ennyire egyértelmű, de ezek szerint nem. És kérdező nyugodj meg, az ismerőseidnél is előbb vagy utóbb be fogják hajtani, kivéve, ha van olyan dolog, amit te nem tudsz róluk pl. hogy 1 évig lehet igényelni a kormányhivatalba, hogy munkanélküli vagy és ne kelljen fizetni, illetve diákok voltak stb. nem minden helyzet ugyanaz, csak az lesz ugyanaz, h mindenkinél be fogják hajtani
2017. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
90%

Látom problémák vannak

1 minden magyar állampolgárnak alanyi jogon jár az alap orvosi ellátás

2 aki nem fizet tb-t azt ugyanúgy ellátják, az orvos nem tagadhatja meg az ellátást

3 a tb nem csak az orvosi költségekre van, hanem a kórházak és a Mentőszolgálat fenttartására, meg a táppénzedre, ha dolgozol

4 a tb fizetés nem kívánságműsor, hanem adó jellegű, ha nem fizeted adótartozásként kamatostul behajtják és a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy voltál-e orvosnál

5 minden tartozás elévül egy idő után, ez konkrétan 5 év után, de ettől még jogos tartozás marad csak bírósági úton nem behajtható - viszont az elévülést megszakíthatja elég sok dolog, tehát az, hogy több mint 5 éves a tartozás, nem jelenti automatikusan, hogy elévült

6 a navot a legkevésbé se fogja érdekelni, hogy mi a véleményed a fizetésről, amikor inkasszálja a számlád vagy a végrehajtójoz fordul, ha nincs számlád


Röviden: fizess!

2017. jan. 31. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem hogy gondolja bárki is hogy ha pl. álláskereső valaki akár évekig és nincs jövedelme akkor honnan fizetné be a tb-jét. Röhej. Az egyik ismerősöm is így járt, szegény a fősuli után nem kapott állást és másfél évig volt otthon a szülőkkel. Egyszer csak kapott egy 118ezer forintos tb tartozást a navtól hogy haladéktalanul fizesse meg mert ha nem kivágják a szívét. Hát majdnem így érezte magát. Ha a szülők nincsenek segíteni lehet fölvágta volna az ereit elkeseredettségében. Én is várok ilyen levelet de ha kapok az volt az utolsó nap amit ebben az országban töltöttem el az biztos.
2017. jan. 31. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
69%

Random ellenőrzésen akadtál fenn, kicsi az esélye, hogy valaki jelentett. A Tb-t fizetni kell, nemcsak akkor, ha éppen van munkád, vagy orvoshoz más. Én is nagyon szeretnék csak akkor fizetni, ha orvoshoz megyek, amikor látom a papír alján, hogy mennyibe került a vizsgálat,vérzik a szívem, hogy havonta a többszörösét vonják le, de jó lenne csak akkor fizetni, amikor tényleg elmegyek valami miatt. Sokkal jobban jönnék ki anyagilag, mint így, hogy évek óta állandóan vonják a fizetésemből. Volt is népszavazás a kórházak privatizációjáról, hogy lassan de biztosan áttérjünk a biztosítási rendszerre (olyan biztosítást fizetsz magadnak, amit akarsz, ha nem fizetsz, akkor nem fizetsz, és akkor csak ha kezelésre szorulsz, akkor kell többezer dollárt kifizetned, vagy még annál is többet. Ha meg nem futja rá, veszel inkább sírkövet).

Megszívtad, te fennakadtál. Ha jobb a lelkednek, nyiss egy word doksit, sorold fel az ismerőseidet, akik "lógnak" a fizetéssel, azonosítókkal, mindennel, és küldd el a területileg illetékes OEP szervnek...

2017. jan. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
68%
pontosan utolsó,aki tényleg szorult helyzetben van,és nem feketén dolgozik hanem tényleg nem tudja kifizetni attól a nav h várhatja el a rendszeres havi befizetést?jártam én is így,aztán amikor lett rendszeres jövedelmem kifizettem...
2017. jan. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
25%
bocs,hárommal ezelőttinek ment...
2017. jan. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!