Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB tartozás megfizetésére...

TB tartozás megfizetésére vonatkozó levelet kaptam NAV tól. Más nem kapott csak én hogy lehet? Valaki feljelentett titokban?

Figyelt kérdés

Kaptam levelet a NAV tól röviden annyi a történet hogy nem volt bejelentett munkaviszonyom és ezek szerint kellett volna kötelezően fizetnem magamnak a havi tb azaz társadalom biztosítási összeget, én ezt nem tudtam hogy fizetnem kell magam után ráadásul még orvosnál sem voltam évekig...

A lényeg hogy az ismeretségi körömben több személy is van mint kiderült akik szintén nem fizettek maguk után a tb-t "Önkéntesen", nekik sem volt bejelentett munkaviszony és ok mégsem kaptak levelet hogy fizessenek be ennyi százezret még annyit evekrev vissza menőleg.

Miért csak én kaptam?

Valaki jelentett?


2017. jan. 30. 23:06
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, bemész gyorsan az önkormányzathoz, mondod nekik ezt a történetet, és mostantól rendezik a TB-det, azt nem tudom, visszamenőleg segítenek-e, egy próbát megér.

Pár papírt ki kell töltened csak, a helyi önkormányzathoz menj.

2017. jan. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
80%

Megdöbbent, hogy milyen morál uralkodik ebben az országban... A kormány rablógazdálkodása elleni lázadást teljesen megértem, de sokan nincsenek azzal tisztában, hogy a tébét azért KELL fizetni, hogy az egészségügyi rendszert fenntartsák, hogyha rászorulnak (leginkább majd nyugdíjasként), akkor legyen. Nem beszélve arról, hogy a táppénz és a gyed meg mindenféle szülés körüli lóvé is ebből jár, tehát nemcsak betegség esetén használnak ebből.


Nagyon sokan járnának rosszul, ha a saját kezelésüket ki kéne fizetni. Fiatalon, egészségesen valóban könnyen legyint az ember, hogy minek - rám pl. egész életemben a társadalom annyit költött, amennyit a születésem és babakori ellátásom, a lyukas fogaim betömése meg két antibiotikum kezelés elvitt. Hozzáteszem, láttam már huszonéves, "enyém a világ" típusú srácot kapkodva papírokat intézni, amikor kapott egy óriási agyi infarktust egy genetikai betegség miatt, és bejelentették, hogy a kezelés + kórházi tartózkodás + rehab közel hétszámjegyű összegre rúg...


Vannak betegek, akikre egy hét alatt 30-40 milliót el lehet költeni, krónikus betegekre (önhibán kívül is!) simán havi egy milliót (autoimmun betegek). Az Ő ELLÁTÁSUKAT fizetitek, mert a mi rendszerünk SZOLIDARITÁS alapú, és BÁRKI kerülhet ebbe a helyzetbe.


El lehet menni az USA-ba, ahol öngondoskodás és magánbiztosítók vannak. Amíg egészséges vagy, addig minden oké és kiválóan működik a rendszer, de jön egy rákbetegség, és vagy megdöglesz, vagy pedig az egész családod eladósodik egy életre, hogy te meggyógyulj. Nem beszélve arról, hogy erősen szankcionálják az önkárosító magatartást (dohányzó, alkoholizáló, dagadt beteg többet is fizethet), de néhány biztosító még a rossz genetikát is bünteti (legyél csak epilepsziás, fixen többet fogsz fizetni, pedig nem tehetsz róla)...


Akkor már sokkal inkább ez az egyéni szempontból "igazságtalan", társadalmilag hasznos rendszer.

2017. jan. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
24%

"Ha nincs, akkor köteles ellátni, nem döntheti el, hogy ellásson-e, és pénzt sem kérhet (hacsak nem magánrendelőbe mész). "


Tévedés, hogy csak ennyi történik!! Az történik ugyanis, hogy aki nem biztosított, annak csak az életmentő műtétet, vagy más egyéb ellátást kap ami életmentő, ezt látják el neki! Ez a kötelező része az orvosok felé!


Azt viszont az orvos dönti el, hogy ami viszont nem életmentő, azért ellát, vagy sem?


És itt jön az, hogy igen: ellát.


De... Ezt csak úgy teszik meg, hogy ellát, de utólag jön egy számla, ami tartalmazza az ÖSSZES felmerülő költséget, amiért benneteket kezeltek!


Ezt NEM MÁS fizeti meg, és nem MÁS emberek, akik biztosítottak, hanem ez annak fog jönni ez a számla (nem kevés pénzről beszélünk), akit elláttak, akinek ilyen-olyan-amolyan vizsgálata, vagy műtéte, akármije volt!!


Tehát ez nagy tévedés, hogy az életmentő műtéteken kívül MÁS fizet, nem más fog fizetni, hanem mindenki SAJÁT MAGA UTÁN, amit igénybe vett!!!


Voltak itt nagyon sokan, nagyon sok buta hozzászóló van, sajnos alig van egy-két értékelhető válasz, aki tud is valamit.


Ezek közül a buta válaszok közül csemegézem: az egyik azt írja, hogy addig nem kell fizetni tb-t, amíg nincs munkája :D Hát ez nagy röhej, kérem szépen! :D Az igazság az, hogy akár dolgozik valaki, akár nem, KÖTELES fizetni minden egyes kurta hónapban a saját tb járulékait!!


Ha nem fizeti, jön a felszólítás, és nem évül el, csak akkor, ha ONNANTÓL kezdve fizeti, ugyanis ha már van szerződése amit a nav-val kötött, akkor az összes többit, ami előtte volt, törlik 5 év múlva, és az utána következőeket, amikért fizetett, az már értelemszerűen rendezve van!


Tehát aki SOHA nem fog fizetni tb-t, annak ugyan törlődik 5 évente a tartozása, de ezzel nem oldott meg semmit!!!

Mert amíg nem fizeti a tb-t, addig lesz tartozása!! Mindig az aktuális 5 évi tartozás!


Ha fizeti, és letelik az 5 év abból az időszakból, amíg még tartozott, akkor utána MÁR NEM LESZ tartozása, mert ha fizeti, akkor mindig nullán áll!!


Ez a nagy igazság kedves hozzá nem értők! Szóval ne vezessetek félre másokat, ha valamit nem tudtok!


Ami pedig a kérdezőre vonatkozik, de csak kevesen válaszoltak neki, arra írtam neki privátot, és azt is megírtam, hogy ezer százalék, hogy nem dobta fel senki, és ami késik nem múlik, mindenkinek megy majd a levél! Valakinél 1 év múlva, valakinél pár hónap múlva, nem tudni!


Ne legyetek már paranoiások! Ennél sokkal egyszerűbben működnek a dolgok!


De az jár jól, akinél minél hamarabb észreveszik, ugyanis annak az illetőnek lesz kevesebb tartozása!


Tehát a kérdező még jól járt....!

2017. jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
69%

A TB-t attól függetlenül mindenkinek kötelezően fizetnie kell, hogy igénybe vette-e az adott szolgáltatást, vagy sem. Ez egy adó-jellegű kötelezettség Magyarországon, minthogy nem USÁ-ban vagyunk, ahol biztosítási alapon működik.

Ha nincs semmilyen olyan jogviszonyod, ami alapján TB-járulékot fizetne a munkáltatód, állam, stb. utánad, akkor neked kötelező szerződést kötnöd, és a havi kb. 7.000,- Ft-ot fizetni magad után. Ez mindig így volt, csak az összeg az, ami változik nagyjából évente.

Ha ezt nem fizetted, akkor igen, bizony bírsággal együtt végre fogják hajtani rajtad, hacsak nem fizeted be önként a felszólításra.

Hogy mások miért nem kaptak, ahhoz semmi közöd: lehet, hogy mégis van jogviszonyuk, csak te épp nem tudsz róla (pl. regisztrált munkakeresők, önkormányzat fizeti helyettük, stb.), vagy éppen csak még nem kerültek sorra, de majd idővel ők maguk is megkapják a saját csekkjüket.

Neked ez tök mindegy, te magaddal foglalkozzál.

2017. jan. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó jól mondja.


És még hozzátenném azt is, amit itt sokan megpendítettek, hogy BIZONY JÓ, HOGY ILYEN RENDSZER VAN NÁLUNK, ugyanis Amerikában saját maga után fizet mindenki mindent, ami horribilis összegű, és ha egyszer baj van, akkor nagy baj van.. Viszik a házat, földönfutók lesznek, stb.


Tehát örüljetek csak a havi kb. 6-7 ezer forintnak, ami ahhoz képest pite, és elhanyagolható, mint annak, ami ott megy, hogy az egész életük és addig megszerzett vagyonuk rámegy egy betegségre......


Ott addig örülhetnek, amíg nem lesz beteg valaki a családból. És kutyát nem fogja érdekelni, ha nincs biztosítása, AKKOR NEM FOGJÁK ELLÁTNI!!!


Nem úgy, mint itt!!! Úgyhogy arcocska befogva, örülni kell ennek a rendszernek, és nem peddzegetni, hogy térjünk át a másikra, mert az hatalmas nagy szívás lenne!


És még valamivel nem számolt senki: ha mégis megvalósulna az, hogy mindenki saját magát biztosítja, tehát nem az egészségügy, akkor TI NEM ANNYIT FOGTOK FIZETNI, hogy "csak" 6-7.000 forint/hónap, hanem a saját biztosító társaságotoknak sokkal, de sokkal többet!!!


És akkor még nem beszéltünk a sok biztosító ÁLDÁSOS hatásáról, hogy egy csomagban sem lesz olyan, hogy MINDEN benne lesz betegség esetén, hanem lesz olyan, amiben ez lesz benne, és lesz olyan, amiben meg más!


De amikor baj van, akkor azt előre nem lehet tudni, hogy konkrétan mi bajod is lesz!!!


Ezért még pluszban jön a következő szívás a biztosítóktól majd!


Amiben pedig MINDEN benne lesz, azt majd nagyítóval kell keresni, és HALANDÓ EMBERNEK MEGFIZETHETETLEN LESZ!!!


Tehát akkor mit akartok: 6-7 ezer forint havonta, vagy pedig ennél sokkal több pénz havonta a biztosítód felé, amiben édes keveset kapsz, és majd minden mást te fizethetsz!


Nem kevés összegekről beszélünk emberek!


Mit gondoltok miért adósodnak el sokan az USA-ban ilyenek miatt???


GONDOLKOZZATOK!!

2017. jan. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
0%

" törlik 5 év múlva "


jogászt kell megkérdezni


ha valaki nem dolgozik és nem fizet , mert nem tudja fizetni


csak a sürgősségi ellátás ingyenes

ha beteg valaki és nincs TB,-je akkor sokat ,tehát többet kell fizessen


Erdélyben , én se fizettem

itt nincs kiküldve semmi


szerencsére

de nem is kellene fizetni mert itt ha beteg valaki

akkor is rengeteg pénzt kell fizessen az orvosoknak

ha nem akkor rád se néznek

tehát Erdélyben


most meg valaki a családba befizeti , hát ha fizeti

az ő baja

de elmondtam nem is kéne fizesse


majd ha beteg az ember még a gyógyszereket is meg kell vásárolni

azért mert rengetegbe kerül , minden orvos

függetlenül hogy van TB ,befizetve vagy nincs


tehát ez van

2017. jan. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim válasza:
77%
7110 ft havonta ebben az évben. Pont tegnap kaptam meg a levelet a NAV-tól, az ezévi utalási időponzokkal.
2017. jan. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
54%

# 27

Ennyi erővel aki munkanélküli az nyugodtan távozhat a boltból fizetés nélkül mert hogy gondolja bárki hogy ki tudja fizetni? Ne hülyéskedj..


Nem kell másfél évig ülni otthon, álláskeresés mellett el lehet vállalni egy árufeltöltést, felszolgálást vagy valami mást amíg nem jön munka a diplomádhoz. Igaz, csak 100-120 ezer forint, de több mint a nulla és be tudod fizetni a tb-t.


Nagyon hülye hozzáállás hogy "én nem járok orvoshoz akkor minek fizessek tb-t". Gondolom ha eltörnétek a lábatok és elküldenének a sürgősségiről vagy nem venne fel a mentő akkor pislognátok mint hal a szatyorban. Persze ez nálunk humánusabban működik, mindenkit ellátnak.

2017. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
45%
nem értem miért az usaval példálóznak egyesek,ahol az egyik legigazságtalanabb rendszer van...pont a társadalom biztosítás szó a lényeg ,h egyforma járulék fizetés fejében mindenkit ugyanúgy ellátnak,és nem azon múlik h kinek mennyi pénze van...Obama is próbált errefelé nyitni csak a biztosító vállalatok megfúrták...
2017. jan. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
48%

"nem értem miért az usaval példálóznak egyesek,ahol az egyik legigazságtalanabb rendszer van..."


Nem érted??? Hát pont azért, hogy nehogy egy olyan rendszer legyen!!

2017. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!