Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Budapesten mikorra várható...

Budapesten mikorra várható hogy összeomlik a munkaerőpiac az elvándorlás meg az albérletlufi miatt?

Figyelt kérdés

A közszféra már kezd összeomlani, az éhbéres közalkalmazotti fizetésekért már senki nem akar dolgozi, ami érthető, hiszen ki akar 120 ezer forintból élni ott ahol 100 ezer egy albérleti szoba rezsivel?


Mentősöket pl. vidékről hoznak fel hogy ne omoljon össze az ellátás. Kórházakban teljes káosz van. Tanár nincs elég, mert ha nincs lakásod nyomorogni elég csak a tanári kezdő fizetés.


A lakáskiadók éhsége viszont csillapíthatatlan, egyre feljebb és feljebb mennek az árak.


Szerntem amikor 130-140 környékén lesz egy szoba rezsivel, összeomlik az egész munkaerőpiac.


Nem lesz eladó a boltban, a gyorsétteremeben pultos, a plázában takarító.


Káosz, pánik, anarchia. Erre számíthatunk.


2019. dec. 10. 18:17
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
81%

Balázs, ahány éve ismerem ezt az oldalt, te azóta itt szerencsétlenkedsz és szidod a kapitalizmust meg az informatikusokat. Amennyi időbe meg energiába ez beletelt, már rég elvégezhetted volna a codecamp tananyagát, vagy az udemy vagy a lynda anyagának jó részét, és már te is informatikus lennél, aki már a harmadik lakását veszi, hogy kiadja csóró mekiseknek szobánként százért. Kapd már össze magad, ember, én komolyan szurkolok neked.

Piával hogy állsz, leszoktál már megint?

2019. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Azért szerintem én valós problémáról írogatok. Unalmas? Lehet. De attól még létező probléma.


15 hónapig nem ittam, 1 éve visszaestem, bár nem iszok olyan sokat mostanság már.

2019. dec. 10. 19:28
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Privát mentőszolgálat kijön. Értelemszerűen azt is kifizetem. Ha meg be tudok menni a saját lábamon, akkor hívok egy taxit.


Igen, ez egy létező probléma, és sajnálatos. De attól, hogy fröcsögsz róla egy noname netes oldalon, még nem lesz megoldva a probléma.

2019. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Bazsi drága, attól hogy te egy tokaszakállás alkesz incel vagy, a világot még nem látod át. Ezek jelentősen lassabb folyamatok annál, semmint hogy egyszer csak anarchiába csapjon át az egész és üresen kongjon minden kórház.
2019. dec. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem írsz valós problémáról.

A tanár és a betegtologató az államnak dolgozik.

Az állam a mi adónkból fizet. Az állami szférában nem lehet jól keresni, mert NEM VERSENYPIAC, nem az a dolga, hogy emeljen és emeljen, versenyhelyzetet teremtsen.

az állam egy ALAP oktatást, egészségügyet, stb. kell, hogy biztosítson.


Mindenkinek értsd: M-I-N-D-E-N-K-I-N-E-K van választása.

Meg ne próbáld megmagyarázni, hogy nekem van hülye felfogásom, mert eddig mindenkivel ezt csináltad.

A betegtoszogató is elmehet a sok-sok (értsd: mocskosul rengeteg!) magánintézmánybe, mert egymás hegyén-hátán nőnek ki a földből a magánkórházak és magán-eü-központok.

Vajon miért?

Jaaa, mert egyre többen hajlandóak és tudják megfizetni.

Én is már csak háziorvoshoz megyek tb-alapon, ha táppénzes papír kell, a többit évek óta magánban oldom meg, de amúgy nem fizetek érte egy fillért sem, mert a munkahelyem fizeti. A legtöbb multinál így megy, márpedig multinál elég sokan dolgoznak.

A tanár...nos, ezt sem látod tisztán.

Nekik KELL ez a munkaviszony, mert így alkalmazottak, adóznak, van társadalom-biztosításuk, nő a nyugdíjalapjuk és a szolgálati idő!!!!

Jó ez így nekik. Aki egy kicsit is élelmes, az magánórákat ad, olyan áron, hogy csak pislogsz.

2500-tól indul egy kb 50 perces óra, de olvastam már 12 ezres órabért is, ha nagyon speciális dologról van szó.

Felvételihez felkészítő, nem ritkaság a 4 ezres órabér.

És van rá igény, meg tudják fizetni. Tudod, miért? Mert az a céljuk, hogy a gyerek a legjobb gimibe, a legjobb egyetemre kerüljön be.

Szóval gyakorlatilag bárki bármit megtehet, és igenis van kereslet, emaitt tud nőni a kínálat.


Azt írod, hogy itt van nálunk a külföldi turista, itt iszik.

Mindenkinek beszólogatsz, hogy nézzen már a dolgok mögé, akkor te mi a jó istenért nem teszed meg ugyanezt?

A turista hozza a pénzt, nem viszi! Itt vesz ki szállást, fellendítve az idegenforgalmat. Munkát ad a recepciósnak, a takarítónak, a portásnak. Ja, a taxisnak is! közben idegenforgalmi adót fizet.

Elmegy szórakozni, ebből él a vendéglős, a felszolgáló, a buszvezető, a múzeumi teremőr, stb.

És bármit is vesz, áfát fizet. Amiből neked meg kórházi ellátásod van!


Szóval akárhogy is csűröd-csavarod, nagyon nyakatekert gondolkodásod van, de igazad - na, az nincs!

2019. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Igen, van választása. Csak tudod ha senki nem fog elmenni betegtologatónak a logikátokkal élve, akkro ki fogja őket tologatni?


Vagy kit érdekel? Majd a plázában se fog zavarni hogy a mosdóba se tudsz bemenni olyan mocsok lesz? Mert a takarítónő is megfogadta a tanácsokat és elment programozni...


Nagyszerű hogy meg tudod fizetni a magán EÜt, de sokan nem tudják.


Egyszerűen hülyén gondolkodtok.


Az egyetemi tanársegéd nettó 150 ezret keres. Gondolom neki az egész napos munka után, javítgatások, felkéeszülések után éjszaka órákat kéne adnia magánba.


Ha meg az állam nem tud eleget fizetni, ha nem számíthatok rá ha munkanélküli leszek, akkor igazából miért is van az állam?

2019. dec. 10. 19:44
 27/36 anonim ***** válasza:
75%

Nem mi gondolkodunk hülyén, hanem te.


30 éve ez megy, hogy "mi lesz, ha..."

Érdekes, ez a "ha" még sohasem jött el, pedig ti mindig a falra festitek az ördögöt.

Nem lehet így élni, hogy mi lesz, ha...

Abban kell élni, ami a valóság, az pedig az, hogy jelenleg kijön a mentő, van betegszállító, van tanár, és fura, járok plázába, ott is van takarító!

2019. dec. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
#26 De el fog menni betegtologatónak, mert sokaknál, mint nálad is.. a 8 általánossal véget ért a tanulás. És tudás nélkül max az idődet tudod eladni.
2019. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

MÉG kijön. Budapesten pl. kis balszerencsével órákat várhatsz a mentőre. Sok sikert hozzá!


Tudod mennyi időd van ha strokeot kapsz?


De majd meglátjátok miről írogatok én itt, pár éven belül meg fog történni.

2019. dec. 10. 20:45
 30/36 anonim ***** válasza:
67%
Pont ma mondtam a férjemnek, hogy ha a 150 000 Ft-os lakbér mellett egyszer majd összegyűlne az önerő egy hitelhez, inkább menjünk helyette külföldre és vissza se jöjjünk többé - minthogy itt nyögjük 20 évig egy putri árát.
2019. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!