Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
 81/140 A kérdező kommentje:

Uhh, most látom... ez miaf.sz volt? Az elmúlt néhány nap után már csak röhögni tudok ezen.

Valaki el tudja magyarázni lépésről lépésre mi történt? Twitteren csak nagy vonalakban mismásolva írták le, de engem a konkrét részletek érdekelnek.

2021. máj. 23. 10:13
 82/140 anonim ***** válasza:
100%
Itt leírnak mindent, ami tudható az ügyről: [link]
2021. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/140 anonim ***** válasza:
54%
A kerdezo arra gondold hogy miert fosott be a crypto 'ipar' 🙃
2021. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/140 anonim ***** válasza:
51%
Jott a bear market, a nagy korrekciok. Amig a bitcoin esik a tobbit is huzza magaval. Senki sem tudja hol a vege
2021. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/140 A kérdező kommentje:
A BOG sztorira gondoltam, de a blogbejegyzéstől se lettem okosabb. Flash loan, hiba a kódban, csiribú-csiribá, ellopta. Milyen hiba, mit használt ki?
2021. máj. 24. 15:34
 86/140 anonim ***** válasza:
A smart contractban volt egy bug es azzal.
2021. máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/140 anonim ***** válasza:

Itt egy független cég részletesebb elemzése: [link]


Lényeg az, hogy irtózatos pénzekért vett bogot és bog LP-t, majd többszázszor oda-vissza transferelt saját magának, ami egy hiba miatt a burn kódban extra bog létrehozásához vezetett, és végül eladta az extra bogot és az LP-t. Mindezt egyetlen egy tranzakcióban. A flash loan csak egy eszköz volt amivel hozzájutott a szükséges kezdőtőkéhez.

2021. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/140 A kérdező kommentje:

#87: Tehát ha jól értem, a bug az volt, hogy ha az ember BOG-ot vált vagy utal, akkor a váltott/utalt BOG 4%-át kiosztja az LP holdereknek, de ha (látszólag értelmetlenül) saját magának utal az ember, akkor a 4%-ot kiosztja az LP holdereknek, de nem vonja le az egyenlegről. Ezért a hacker betolt egy vagyont az LP-be és hagyott egy szép összeget a számláján is, az egyenlegét elutalta magának többszázszor gyors egymásutánban rengeteg LP rewardot generálva, kihúzta az LP-t, eladta a BOG-ját, és vitorlát bontott.

Azt mondjuk nem látom, hogy a jelölt kódrészletből a le nem vont 4% hogy következik, de mindegy is.

Ezeket a hatalmas flash loan-okat amúgy mekkora fedezetre veszik fel, és hogy likvidálják őket? Mert ha a hitelt mindenféle faszcoinba be lehet tolni, amik 1 másodperc alatt 0-ra eshetnek, akkor már azt se értem hogy hogy jutott egyáltalán hitelhez az illető.

2021. máj. 25. 10:39
 89/140 anonim ***** válasza:
100%

#88: hát, ha igaz, akkor a helyzet ennél is rosszabb: a bog létezése óta nőtt folyamatosan a supply, csak nem vette észre senki. Minden tranzakció után megkapták a stakerek a megfelelő mennyiségű bogot, miközben a küldő pénztárcájából csak a tranzakciós díj nélküli összeget vonta le. Tehát 5% fee-vel számolva ha elküldtél 100 bogot, akkor levont tőled 95-öt, kapott a címzett 95-öt és került a stakerekhez 5, tehát létrejött 5 új token a küldő pénztárcájában... Nem kell hozzá, hogy magadnak küldd. A dolog elég gáz.


A flash loan lényege, hogy egy tranzakción belül vissza is kell fizetned, így fedezet sem kell. Ha nincs bug a contractban nem nagyon tudsz vele csinálni semmit.

2021. máj. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/140 anonim ***** válasza:
68%
A cryptoban akkor tudsz nagyokat keresni ha haladsz a trenddel es mindig a legujabb dolgokat veszel. Ugye tavaly nyaron a DeFi volt hot egesz telig. Aztan most a yield farming dolgok kezdenek kipusztulni. Aztan jottek az nftk majd a kutyak...
2021. máj. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!