Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/140 A kérdező kommentje:

Alámerültem a BSC mocskába, Poocoin premiummal nézegetem a coinok tranzakciós történetét, bálnák mozgását. Ha már a BOG az első shitcoinom, csak megnéztem azt is. Hát... a fejlesztő gyerek vagy nem kapzsi, vagy nagyon az, mert olyan ügyesen mozgatja a szálakat és az árfolyamot, hogy már most millió dollárokkal kiszállhatna, mivel az ő kezében van a LP 99%-a. Itt is sok pénz, de Indiában egyenesen brutális (gondolom indiai, mert indiai formátumban voltak a számom a grafikonon amíg nem szóltak neki)

Elég félelmetes hogy bármelyik pillanatban nyom nélkül leléphet. És ahogy elnézem a BSC-n gyakorlatilag minden ilyen, arról szól az egész, hogy előbb szálljon be az ember mint a többi hülye, és előbb szálljon ki, mint a tulaj. Van egyáltalán bármilyen legitim projekt ezen a chainen?

2021. ápr. 21. 23:16
 42/140 anonim ***** válasza:
Mert az emberek latjak hogy rengeteg nua van az arban tehat fillerekert vesznek milliokat es elkwpzwlik milyen jo eletuk lenne ha egy dollarig 'felmenne'. Ennyi az egesz. Ezek a crapcoinok hullanak majd mint az eso
2021. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/140 anonim ***** válasza:
Nulla*
2021. ápr. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/140 anonim ***** válasza:
67%

Akkor okoskodások helyett válaszolok a kérdésre. Én így tartom a portfólióm és ezekben hiszek. Meg kell nézni melyik coin mögött milyen cég áll, érdemes szétszedni több területre. Szóval nekem ami bejött:

50% BTC

25% ETH

10% ADA

5% LINK

5% XLM

5% MATIC


A BTC nem kérdés, véges supply számmal, növekvő kereslettel 10-15 év alatt 1 és 10 millió dollár között lesz az ára különböző modellek szerint. Alapvetően minden coin profitját igyekszem beletolni BTC-be amikor dip van. Most is kegyetlenül bevásároltam 48k-nál, de számítok még 41-42k-ra is a következő 1-2 hétben, szóval dollar cost average van, tartogatok még későbbre is.

2021. ápr. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/140 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig a legolcsobbakbol vásárolok be sokat, ezzel nőtt nagyot a portfólióm.

Safemoon, Bittorrent, Bitcoin Cash.


Ahogy kigondoltad (50% BTC és ETH valamint 50% "kicsi" altcoinok) az teljesen megfelelő stratégia. Esetleg annyi, hogy 3 mil. forintnál inkább 65-35%-ba raknám, biztonságosabb.

2021. ápr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/140 anonim ***** válasza:
100%

"Hát... a fejlesztő gyerek vagy nem kapzsi, vagy nagyon az, mert olyan ügyesen mozgatja a szálakat és az árfolyamot, hogy már most millió dollárokkal kiszállhatna, mivel az ő kezében van a LP 99%-a."


Őőő, valamit benéztél. Ha bscscanen a legnagyobb walletetre gondolsz, az a stakerek által biztosított liquidity pool, azzal a fejlesztő nem tud lelépni. Egyébként a két fő fejlesztő közül az egyik ausztrál, a másik brit. A bog a bsc kevés olyan projectjeinek egyike, ami nem shitcoin, teljesen legitim project.

2021. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/140 A kérdező kommentje:

#46: Igen, közben okosodtam már, és rájöttem hogyan kell értelmezni a BSCscanen látottakat és hogy függ össze a PancakeSwap-pal. Tényleg legitim a projekt. Azt azért brutális látni, hogy akik az első órákban vásároltak, milyen pénzeken ülnek, egyszerűen elképesztő. Nézem ezeket a korai tárcákat és nem hiszek a szememnek.

Az biztos, hogy ebből a konkrét projektből igazán csak az fog meggazdagodni, aki jóval azelőtt szállt be, mint én, remélem te köztük vagy :) Így is örülök a tippnek, és remélem, hogy ha nem is többezerszeres, de 5-10x-es pénzt azért csak hoz nekem is.

Azt viszont nem lehet tagadni, hogy ha legitim is a projekt, a korai befektetők egy szempillantás alatt be tudják dönteni. Ez a coin a többihez képest egészen kiemelkedő LP aránnyal bír, de így is csak a 18%-a tehető pénzzé, és ez az arány az ár emelkedésével csak csökkenni fog. 1-2 egy részletben kiszálló top holder bedöntheti az egészet a francba, és amúgy biztos vagyok bennne hogy pontosan ez fog történni. Némelyik még titkot se csinál belőle, nézd meg a BOG saját eladási order bookját: 0x1fA8... nyolcvan dollár körül akar kiszállni a bő 2%-ával. Addigra az LP kb. 7%-ra zsugorodik, aminek ő egymaga kiveszi az egyharmadát, 1 perc alatt lefelezve az árfolyamot a pcsába. Na vajon akkor mi lesz? :) Ez persze nem fog megtörténni, mert ezt nem csak én látom, hanem a többi nagy holder is, és kimenekülnek azelőtt, mielőtt ez az idióta ledobhatná a kiplakátolt atombombáját. Szóval érdekes ez az egész, de valahol mégis komolytalan.

2021. ápr. 29. 10:36
 48/140 A kérdező kommentje:

Tegnap a PancakeSwap eladta a BOG LP-ből szerzett BOG-ját, amitől 10%-ot esett a BOG árfolyama. Ezt a BOG-os srácok hadüzenetnek vették és olyanokat írkáltak twitterre, hogy mi van, féltek tőlünk, a grafikonjainktól, limit ordereinktől? Ezek teljesen hülyék, vagy én nem vágok valamit?

A PCS kisujjból megcsinálhatná ezeket a dolgokat, ha akarná. Semmi másolhatatlan nincs a BOG-ban, különösebben nem is eredeti, csak ők voltak az elsők akik megcsinálták. De ha a PCS holnap azt mondaná, hogy Csin, Csan és Csung, légyszi jövő hétre legyenek on-chain limit orderek, akkor lennének, és a BOG-nak abban a másodpercben lenne vége. Főleg hogy a másik termékük, a sniper egyelőre csődnek tűnik, és a grafikonjaik se tudnak semmit, amit a Poocoin, Dextools, stb ne tudna. Te érted ezt?

Egyáltalán milyen értelemben hiszik magukat a PCS konkurenciájának? A PCS az egész projektük alváza és motorja. Kicsit olyan ez nekem, mintha a Szuper Elektromos Ablakemelő Kft. azt mondaná a Daimler AG-nek, hogy gyere ki a hóra.

2021. máj. 7. 10:57
 49/140 anonim ***** válasza:
53%
Vegyetek ElonGate coin-t. Egy trollkodás a technokirálytól és az egekbe szökik. $2-ért vettem, már ez is jó pénzt hozhat, ha bejön.
2021. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/140 A kérdező kommentje:

Na, gondoltam megnézem mi lett a javasolt coinokkal egy hónap után. Tudom, semmit nem jelent ilyen rövid távon, csak érdekességképp. Amiket megfogadtam és vettem:


BTC -9%

ETH +94%

VET +41%

IOTA -5%

ADA +35%

NANO +45%

BNB +5%

BOG +230%

Ezen kívül voltak javaslatok:

RAMP: -39%

EOS: +79%

CAKE: +27%

SAFEMOON: +1080% (ezt ugye én is vettem, de későn, és 4x után az egészet eladtam)

BOTS: -49%

XOR: -16%

KSM: +10%

LINK: +35%

XLM: +10%

MATIC: +208%

BTT: -26%

BCH: +103%

A BSC-n a BOG bevált és reméljük szárnyal tovább, a Safemoon-os nyereséget pedig eljátszottam shitcoinokra tanulópénznek, nem sok maradt belőle, de nem tudtam ellenállni.

2021. máj. 12. 20:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!