Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy néz ki a kriptovaluta...

Hogy néz ki a kriptovaluta portfóliód?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy már 5 éve folyamatosan hülyének érzem magam, hogy nem szálltam be előbb. Természetesen most is azt érzem, hogy már késő, de mivel végig azt hittem, és sose volt az, eldöntöttem, hogy veszek 3 millió forint értékben kriptovalutát. Aztán lássuk mi lesz belőle.

Rászántam a témára egy munkanapot, elolvastam jópár cikket, hogy legalább minimálisan képben legyek.

A két nagy szereplő a Bitcoin és az Ethereum, de mindkettőnek megvannak a maguk problémái, pl. irgalmatlan utalási költségek és várakozási idő. Az Ethereum esetében erre készülőben van valami megoldás, a Bitcoin viszont olyan, amilyen. De a lényeg az, hogy egyik sem tökéletes technológia, és folyamatosan jönnek új versenyzők, amelyek vagy egy konkrét alkalmazási területre fókuszálnak, vagy az alapfunkciókat próbálják jobban csinálni. Köztük néhány ígéretes projekt, és rengeteg hulladék. Ezek az altcoinok/shitcoinok.


A 3 milliót úgy akarom felosztani, hogy a fele Bitcoin/ETH, a másik fele meg rizikós altcoin, de ezeket nem ismerem, ezért vagyok kíváncsi, hogy akinek vannak kriptó befektetései, miket tartanak. Altcoinból szívesen vennék 5-10 félét, egyenként olyan 100-200e forint értékben, hátha pont beletrafálok abba, ami 5 év múlva nő óriássá.

Aztán ha az egész elúszik, ez van, de legalább nem érzem azt többé, hogy meg se próbáltam.



2021. ápr. 14. 16:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/140 anonim ***** válasza:
100%
#58: Napin szinten 30-40 új shitcoin indul. Ebből mindig van néhány, amivel lehet egy 10x-et összehozni, ha bottal veszed az indulást. Tény hogy a korlátozott likviditás (vagy explicit mc arányos tx limit) miatt gyakran max csak $300-$500 beszállóval lehet venni, de azért szerintem ez sem kutya. Ami nincs az az, hogy indulás után hetekkel bevásárolsz valami SafeKutyafülét és így is csinálsz belőle egy 30x-et. Folyamatosan változik a meta, résen kell lenni, de nincs vége a játéknak :)
2021. máj. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/140 A kérdező kommentje:
Hol találjátok ezeket a korai shitcoinokat? Kik veszik ezeket az első percekben, csak a belsősök, vagy mezei paraszt is hozzájuthat néha? Mire redditen meg az általam ismert TG-kben megjelennek, az első 10x-en messze túlvannak már. Egyedül a CryptoBusters TG-ben láttam épkézláb tippeket, amiken nagyobbakat nyertem... Aztán persze a következő 10-en szép lassan elbuktam.
2021. máj. 19. 22:07
 63/140 anonim ***** válasza:
100%
Safemoon-t pl PancakeSwappal vettem, a Trust Walleten belül.
2021. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/140 anonim ***** válasza:
100%
Igy veszitettem 2000 usd t egy hete egy KEANU nevu sitkoinnal.
2021. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/140 anonim ***** válasza:
100%
#62: a megfelelő szűkebb körű tg groupokban lehet megtalálni őket, esetleg a poo sniper watcher listájáról (bár ha túl sokan lőnek már egy tokenre rossz ötlet beállni a sorba). Általában azok a jó tokenek, ahol van 1+ bnb likviditás, fair launch (tehát nincs előre sunyiban bevásárlás belsősöknek és nem is presale), nincs 20k bot a tg-ben, van valami honlap amibe raktak minimál effortot, és a dev nem totál idióta. Ezekbe bottal bevásárlok valahol 0.2 - 1 bnb közötti beszállóval, 5x-10x körül ráborítom a zsákot a sok reddites meg bizes gyökérre, lehetőleg még a rug/dump előtt, és bontok egy sört. 2-3 naponta összejött egy ilyen az elmúlt pár héten.
2021. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/140 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen az kimaradt, hogy legyen contract még a likviditás előtt :)
2021. máj. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/140 A kérdező kommentje:

#65, oké, hát ezekbe a szűkebb körű TG-kbe én aligha fogok bejutni, de ha te már benne vagy néhányban, legalább azt áruld el, hogy ezeket a szálakat maguk a scammerek mozgatják, vagy coinoktól független pumper bandák?

Én ami infót össze tudtam kukázni, és amúgy el is hiszek, hogy a BSC-nek van egyféle maffiája, egy elég szűk csoport, aki a coinok elég nagy részéért felel, és mindenféle stílusban alkotnak, faék egyszerűségű rugpulloktól kezdve fair launch-os locked LP-s moonshotokon át DXSale-es dumpokig mindent csinálnak. Próbáltam ilyeneket követni, piggybackelni ilyen walletek mozgásaira, de nem lehet, nem hülyék. Gondolom te a TG csoportokban egy fokkal közelebb vagy a tűzhöz, szóval kíváncsi lennék hogy tudsz-e valamit.

2021. máj. 20. 15:04
 68/140 anonim ***** válasza:
#67: ezeket a pletykákat sem megerősíteni sem cáfolni nem tudom. :) Az biztos, hogy nem egy "banda" áll mögötte, hanem sok. Van hogy egy csapat egymaga csinál egy coint, marketinget, mindent, van hogy rátalálnak egy létező, alulmarketingelt coinra, és azt tolják meg.
2021. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/140 anonim ***** válasza:
100%
az ár nem magától emelkedik 100x-et ,hanem akik előbb ott voltak marketinget indítanak, és a verebek pénzéből szállnak ki. tehát megesznek memecoinokat fityingekért, és pár hónap alatt kiszállnak mivel egyszerre FOMO keletkezik a sok madár pénzéből, akik ugyanúgy meg akarnak gazdagodni, igaz, hogy már a koin csinált több X-et.
2021. máj. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/140 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt kellene tudni mikor melyiket fogják tolni :)
2021. máj. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!