Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen piszok drága minden?

Miért ilyen piszok drága minden?

Figyelt kérdés

Miért vannak a fizetés mértékéhez képest ennyire nagy árak?

Már gyomorideggel megyek a boltba, benzinkútra, bankba, autószerelőhöz stb.


2 nyomorult ajtót akartam kicseréltetni aztán lassan félmilliónál járt a kalkulálás....


De napestig sorolhatnám.


2021. júl. 28. 05:37
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
79%

Most hogy egy korrekt választ is kapj, tényleg nagyon drága minden. Tegnap jártam a Tescoban más miatt, ránéztem kíváncsiságból a zöldségárakra (nekem szerencsére van kertem, itthon megtermesztem, amit kell).


1 kg cukkini 500 ft volt, 1 kg paprika 700 ft, 1 kg kis konzervuborka meg 550 ft. Na basszus, pedig szezon van, és a Tesco nem is a legdrágább bolt (biztos lehet máshol olcsóbban is kapni, mielőtt ideírjátok, de azért nem olcsón).


A benzin is nagyon sokba kerül. Egy felnőtt bérlet pedig, hogy beutazzak a városba, havi 12 ezer, és akkor még ott is jegyet kell venni vagy, bérletet, kiegészítő Bérlettel már 16 ezer. Csak az, hogy tudjak közlekedni.


Most pl. kerítést csináltattunk, semmi extra, sima, zsaruk+közelemek, 20 méter 2 millió forint volt. És ez még olcsó, kaptunk sokkal drágább ajánlatokat is.


Pont múltkor számoltuk ki, hogy ha a babánk tápszeres lenne és pelenlát kéne venni (mosipelust használunk), az kerülne kb. havi 25 ezerbe.



Egy felnőtt nő max. igényelhető GYED-e havi 158 ezer ft+12 ezer ft családi pótlék+10 ezer családi adókedvezmény, ez 180 ezer forint összesen.


Most az átlagember elköltözött mondjuk havi 50-et hitelre, 50-et rezsire, meg 80 ezret kajára, az anyuka bevétele már el is fogyott.


És a család még nem tankolt, nem vett semmit a gyereknek, nem vett ruhát, egy gombóc fagyit sem és nem költött váratlan kiadásokra. És még félre is kellene tenni meg haladni. Hát persze.

2021. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
@11 Jó mondjuk a mostani támogatási rendszer mellett az utolsó, akikért könnyeket hullatok, azok a kisgyerekesek. Hatvan helyről dönti a kormány a pénzt, pedig az aztán tényleg személyes döntés, hogy valaki továbbörökíti-e a génállományát.
2021. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
67%

10: megelőztél!


Épp ugyanezt akartam leírni... Mintha a napi megélhetés, vásárlás az a teszkógazdaságos sajtból meg a tamponból állna.... :))))))

2021. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

11: akkor ne a teszkóba menj, hanem a Lidl-be...


199ért vettem cukkinit, 319-ért paradicsomot, 400ért paprikát... Stb stb.

2021. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
44%
9-10...7-es vagyok, én Németországban élek, végülis igazatok van, sok minden itt olcsóbb a boltban, mint Magyarországon.
2021. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
35%

15: és nálatok bolti vásárlásból áll az élet...???


Nincs rezsi, nem jártok étterembe, nem vesztek igénybe szolgáltatásokat (fodrász, autószerelő, háztartási egyéb...) ???????

2021. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

15: friss akció... - mindkét helyen akcióban a csirkecomb..


[link]


[link]


német: 2,26/kg = 790 ft

magyar: 490 Ft


És tudnék még ellenpéldát hozni arra, hogy kint olcsóbb...

2021. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
21%

Miért ilyen piszok drága minden?


Mert "Magyarország jobban teljesít ! " :-(

Ebben is az elsők vagyunk, az egész EU-ban nálunk a legmagasabb az infláció :-(


[link]

2021. júl. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
21%

18: pár hónapja meg az volt a bajotok, hogy mesterségesen alacsonyan tartják az inflációt... :-D :-D


füstszűrős sipka esete... :-D

2021. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

16. olcsón meg lehet oldani majdnem mindent, de amúgy igazad van, most olvastam vissza a 7-es válaszomat, nem azt akartam írni, hogy "minden területen nagyjából", hanem "nagyjából minden területen" azonosak az árak. pl. az éttermi árak is. rengeteg szolgáltatást valóban nem veszünk igénybe, szereltetni pl. már nem is emlékszem mikor kellett bármit is, fodrászhoz meg Magyarországra járok, amikor épp ott vagyok, mert nem akartam leváltani, bár otthoni viszonylatban elég drága, mert itt a környéken olcsóbban megoldhatnám (igaz, valószínűleg gyakrabban is mennék, tehát összességében drágább lenne, de az otthoni egyszerűen annyira jó, hogy nem éri meg a váltás)

a rezsi elhanyagolható, a lakásbérlést is egy budapesti hasonló ingatlan árából meg lehet oldani.

2021. júl. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!