Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen piszok drága minden?

Miért ilyen piszok drága minden?

Figyelt kérdés

Miért vannak a fizetés mértékéhez képest ennyire nagy árak?

Már gyomorideggel megyek a boltba, benzinkútra, bankba, autószerelőhöz stb.


2 nyomorult ajtót akartam kicseréltetni aztán lassan félmilliónál járt a kalkulálás....


De napestig sorolhatnám.


2021. júl. 28. 05:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
33%

20: akkor hidd azt!


Ja, persze, havonta hazaugrasz fodrászoltatni Németországból... Marhára hihető.... hogy így olcsóbb... :-D

2021. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
40%

Én is évekig éltem Németországban. Úgy pontosítanám a korábbi válaszolót, hogy sok alapvető élelmiszer - pl. tejtermékek vagy liszt - olcsóbban vagy azonos áron beszerezhető, mint itthon. De a szolgáltatás nyilván drágábbak, és bizonyos élelmiszerek is.


Viszont még így is azt mondom, hogy összességében minden sokkal olcsóbb a fizetéshez arányosítva, mint itthon, kivéve a lakásvásárlást, az ott is nehéz. Az albérlet viszont fizethető, nem úgy mint itthon, ahol megnézem, 2 gyerekes átlagcsalás hogy fog bérelni egy 3 háló+konyhaétkezős lakást. Egy ilyen lakás bérleti díja még vidéken is 130+rezsinél kezdödik.

2021. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
19-es, ne általánosíts, nekem semmi ilyen bajom nem volt, eddig is drága volt minden - az átlag ember számára - de most még jobban belehúzott.
2021. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

21. nem kell hinnem, látom.

te szöveget értelmezni amúgy tudsz? az "amikor épp ott vagyok" az neked automatikusan havonta van? :D :D

2021. júl. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
21...sőt, nem mondtam, hogy olcsóbb, azt mondtam, hogy itt helyben olcsóbban tudnám megoldani, mert a magyar fodrász otthoni viszonylatban drága (vágás és melír rövidebb hajra 38 ezer per alkalom, igen, itt a németeknél olcsóbb lenne - és értem, hogy otthon is van olcsó fodrász, de ennyiért meg szuper jól meg is csinálják)
2021. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Az árakat nem a bérekhez mérik.

Az "áruk szabad áramlása" uniós alapelv, ezzel is jár.


Németországban vagy 300 éve jobban élnek, nincs abban semmi újdonság.


Akik meg a rekordmagas áfan pörögnek: a legmagasabb kulcsunk rekord, de a kulcsok száma is: mentes, 0, 5, 18, 27%.


Nemrég kiszámoltam, a ténylegesen kifizetett áfa átlaga 15-16 %

2021. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Mennyiért lenne reális szerinted azt a 2 ajtót kicserélnie egy szakembernek?
2021. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

[link]


6999Ft*2 + 1 csavarhúzó + esetleg 1 fúró + testedzésként dolgozol vele 1-2 órát = 13 998Ft a 2 ajtó cseréje

2021. júl. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
28: ja persze... ha magának csinálja, akkor nem kell felszámítania munkabért, járulékot, adót, áfát, stb. stb....
2021. júl. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Igen megláttad a lényeget, tényleg "nem kell felszámítania munkabért, járulékot, adót, áfát, stb.".


Másrészről ezzel lehet megsértettél egy csomó embert, mivel feltételezted azt maguktól nem tudják, de szerintem nem olyan nagy baj, hogy gondoltál a kevésbe okos emberekre is, most már ők is értik a lényeget :)

2021. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!