Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon ez real lehet vagy...

Vajon ez real lehet vagy valami átverés? (Telegram penzfizető good bot)

Figyelt kérdés

Az instagram a storymba feldobott egy reklámot, hogy videok nezesevel lehet keresni penzt, ranyomtam a linkre a telegramra irányitott, es ott megneztem par videot es azt irta az egyenleg 5100 forint, de viszont ahhoz, hogy lekérjem az összeget, megkell adnom a bankártya adataimat, amit nem tettem meg.

@GoodHUceorls_bot [link]

Ez a link, csak telegrammon lehet megnyitni, valaki megnézné


2023. máj. 26. 17:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha bankkártya adatot kér, akkor kamu, mivel az arra való, hogy fizess, pénzt emelj le a számláról. Bevételhez bankszámlaszámot szokás kérni, amire pénzt tudnak utalni.
2023. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Úgy írta pontosan, hogy adja meg a számla adatait, akkor itt a bankszámlaszámomra gondolt? Akkor ezt megadhatom?
2023. máj. 26. 17:41
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze, persze... Bolond vagy, ha elhiszed az ilyeneket.
2023. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Te fizetnél 5100 Ft-ot egy random embernek azért, mert megnézett 3 videót?
2023. máj. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
En biztos, hogy nem, de remsnykedek hatha van egy ilyen buta kivetel h tenyleg fizetnek
2023. máj. 26. 17:55
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki! Ha netbanki belépésre akarnak rávenni, illetve bankkártya adataid megadására vagy csoda-applikáció letöltésére, akkor menekülj.
2023. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit használd mát az agyadat.
2023. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

#7

Olyasmire akarod rávenni, ami nem megy neki. :D

2023. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Na hát ez csúnya volt, bűn informálódni? Egyedüli dolog ami miatt kétségeim akadtak, hogy már instan is ilyen pénz lopó átveréseket tesznek be, ha egy posztba latom úgy lennék vele, hogy oké, az siman csalas, de ezt ugye úgy dobta fel, hogy amikor lapozgatom a storykat néha egy ilyen reklámot bedob, de ezt minden második embernek bedobja, ezért gondoltam, hogy talán mivan ha nem atverés, de eleve hogy 20 percig olyan videokat kellett neznem, amin majdhogy pucér ázsiai nők vannak, kétségeket keltett bennem, de olyan hietetlen, hogy már konkrétan az insta is ennyire megbízhatatlan, hogy reklámba dobja be, lehet hülye vagyok, na hát ez van
2023. máj. 26. 23:36
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

Google hirdetések, Facebook, Insta (Meta) ezeknek mind fizetnek egy csomó pénzt a hirdetők, azért, hogy az arcodba tolják a hirdetéseiket. Dollár milliárdokat keres a Google is, a Meta is ezekkel.

Azt pedig senki nem ellenőrzi náluk, hogy a hirdetéseket milyen kamu cég fizeti vagy miről szólnak és ki is zárják a felelősségüket ezzel kapcsolatban, tehát nem perelheted a Metát, ha lehúznak egy insta vagy fész hirdetéssel csalók.

2023. máj. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!