Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apámnak van egy családi háza,...

Apámnak van egy családi háza, amit a testvéremmel örökölnénk. Most megtudtam, hogy apám eladja a házat a testvéremnek. Ez teljesen jogos így?

Figyelt kérdés
Ami miatt kérdezem annak az az oka, hogy a ház felét kell csak kifizetnie, amit hitelből fedezné. A teljes összegről írnak szerződést, és amit nem kell kifizetnie az mint önrész szerepelne. Mielőtt mindenki félreért… Van saját házam, és öröklés esetén mondtam apámnak, hogy inkább a gyerekeimnek ajándékozza a részemet. Így viszont ha jól gondolom a gyerekeim nem kapnak semmit.

jan. 29. 12:02
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még él, semmi beleszólásod nincs ebbe. Ha ingyen adná Neki akkor sem.
jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
31%
Semmiféle örökségről nincs szó, lévén az apád még él. Életében a saját vagyonával mindenki azt csinál, amit akar, semmi közöd hozzá. Szép kis ember vagy, hogy édesapád halálán meg a rovására történő nyerészkedésen jár az eszed. 🤢
jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem annyira tartom szülőként fairnek, hogy az egyik gyerekemnek adok egy fél házat, a másiknak meg semmit, de jogszerűnek természetesen jogszerű.
jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
64%

Szep apuka az aki belehazudik a gyereke pofajaba amikor az unokajarol van szo, hogy kapnak majd egy hatalmas segitseget az eletben, mert a mai lakas/haz vasarlas az egekben van, es ezt mutyiban mogotted a testverednek adja egeszben. Torveny szerint indokolt, de erkolcstelen pofatlansag teteje, hiaba van sajat hazad.


Egyaltalan be vagy oda jelentve? Mert akkor kell a te beleegyezesed is ott mg te siman azt mondhatod, hogy nem es le van zarva a tema.

jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
31%

"Egyaltalan be vagy oda jelentve? Mert akkor kell a te beleegyezesed"

Mihez kellene?

Dehogy kell! A tulajdonos azt csinál a tulajdonával amit akar. Még a haszonélvezet sem számít eladásnál, simán értékesíthető (persze ha van vevő).

jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%

7


Hagyateki targyalason.

jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira tipikus dolog, sajnos a mi családunknál is látom. Mert persze az örökség onnantól örökség, ha elhunyt már a tulaja, de túl gyakran megindul a másik kisemmizése és ez nyílván nem esik jól annak aki elszenvedi. Azt hogy ez mennyire fair minden "oldal" máskép látja.

De egyébként, igen, amíg nem örökség hanem tulajdon addig azt csinál vele, amit akar.

jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Nem vagyok oda bejelentve, van saját házam, pont ezért mondtam apámnak, hogy nincs szükségem a házrészre. Ha úgy adódik örököljék a gyermekeim. Ennyit fűznék hozzá a nyerészkedéshez. Azt is köszönöm aki megírta, hogy jogosan teszi. Jelen esetben sokkal jobban zavar, hogy az én gyermekeimet kevesebbnek nézi, mint a testvérem “gyermekét”.
jan. 29. 13:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!