Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apámnak van egy családi háza,...

Apámnak van egy családi háza, amit a testvéremmel örökölnénk. Most megtudtam, hogy apám eladja a házat a testvéremnek. Ez teljesen jogos így?

Figyelt kérdés
Ami miatt kérdezem annak az az oka, hogy a ház felét kell csak kifizetnie, amit hitelből fedezné. A teljes összegről írnak szerződést, és amit nem kell kifizetnie az mint önrész szerepelne. Mielőtt mindenki félreért… Van saját házam, és öröklés esetén mondtam apámnak, hogy inkább a gyerekeimnek ajándékozza a részemet. Így viszont ha jól gondolom a gyerekeim nem kapnak semmit.

jan. 29. 12:02
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Mikor mi vásároltunk ingatlant, nekünk is kellett ha jól emlékszem a vételárhoz 40% önerő, 60%-át kaptuk hitelbe. Valóban nem önrész, hanem önerő.
jan. 29. 15:32
 22/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha apámék így gondolják, és így teszik a dolgot, hát tegyék. Ha át lesz írva a tulajdonos, akkor megkérdezem őket. Ha nincs válasz, akkor a saját gyermekeimnek elmondom hogy mi a helyzet, és kész.
jan. 29. 15:36
 23/38 anonim ***** válasza:
22. De miért nem most szeretnéd ezt tisztázni az apáddal?
jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Ha a testvéremnek akarja adni, ahogy olvastam szíve joga. Az amilyen lesz az unokáival a kapcsolata az meg az apám döntése, meg a gyerekeké. Az meg hogy ha így, és emiatt neheztelek apámra nagyjából senkit nem érdekel.
jan. 29. 15:52
 25/38 anonim ***** válasza:
47%
Megy a vekenges a semmin. Apad eladta a testverednek. Innen fogva nincs szo oroklesrol. Pont az van hogy valoszinuleg azert csinalta hogy teged kizarjon. Az meg hogy az unokaknak nem jut semmi teljesen targytalan. Te es valoszinuleg kevesbe analfabeta testvered az orokosok nem az unokak. Nekik semmi kozuk a temahoz. Ok csak rad lehetnek mergesek hogy ilyen kapcsolatot apoltal apaddal...
jan. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Ki a tökön beszélt az örökségről? Azt mondtam, hogy eladja. Elméletileg lett volna örökség, ha valamikor úgy adódik( de amíg lehet ne adódjon úgy). Azt meg honnan a francból tudod, hogy milyen kapcsolatom van apámmal. Nem vagyok sem apámmal, sem a testvéremmel rosszban, ezért is lepett meg a dolog. A testvérem jó gyerek, dolgozik, kb másfélszer annyi a fizetése, de nem tud bánni a pénzzel. Néha segíteni is kell, pedig magyar viszonylatban kiemelkedő keresete van.
jan. 29. 18:07
 27/38 anonim ***** válasza:
Elképesztő ez a helyzet, ha az okát nem tudod. Engem bosszantana, hogy nem tudom, miért? És rosszul esne. Nem biztos, hogy az unokák miatt, hanem miattam, hogy mi baja?
jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
A pénz nem izgat. Az oka természetesen érdekel, de a testvérem nevelt fia szólt, és ők nincsenek túl jóban. Nekem apámmal, és a testvéremmel sincs rossz viszonyom, bár a testvéremnek már említettem, hogy nem tud bánni a pénzével. Majd kiderül.
jan. 29. 19:28
 29/38 anonim ***** válasza:
Biztos oka van ennek, hogy neki adja és nem neked. Pl hogy neked már van és nem szorulsz rá.
jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
A testvered valszeg eljatszodta a penzet, adosagba hajtotta magat, majd apadat kérte hogy segitsen.
jan. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!