Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
Ma kb a 15. mikor lesz a csaladipotlek utalása kérdést olvasom. Tényleg ilyen rossz a helyzet, hogy az a kis összeg ennyit jelentsen, hogy nem mindegy, hogy ezen a heten vagy a jövő heten érkezik?
2012. okt. 27. 11:17
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

"ha az igények igazodnának a fizetésekhez, akkor azt a keveset is be lehetne osztani."


Érdekes, mi pl. húst csak akkor eszünk, ha találok a boltban olyat, aminek aznap jár le a szavatossága, így 50%-al olcsóbban adják.

És még sorolhatnám a többi praktikánkat, mégis rettentő szűkösen élünk autó nélkül albérletben (ami nem palota).

2012. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább azért mert most előbb jött és senki nem számított rá és kíváncsiak, hogy ők mikkor kapják meg.

Nem hiszem, hogy semmi pénzük ne lenne hiszen 1. hónappal ezelőtt is arról volt szó, hogy nem ma hanem csak 6.-án lesz a kifizetés. Akkor mi lenne ha tényleg úgy lett volna.

2012. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
58%

"Próbálj meg 90 nettóból félrerakni. Hajrá."


Hidd el, tudom milyen, ha az ember keveset keres. 4 évig dolgoztam egy gyárban 3 műszakban, mellette levelezőn egyetemet is elvégeztem és mégis megéltem, annak ellenére, hogy a legmagasabb fizetés amit kaptam, az 94.000 nettó volt.(Átlagban 80.000-84.000 Ft körül kerestem) Mindig be tudtam osztani a pénzemet, segítségem nem volt, albérletben laktam, ha nem volt pénzem tömegközlekedésre, mentem gyalog vagy kerékpárral. Mindent meg lehet oldani, csak kitartás, akarat és némi lemondás kell hozzá. Nagyon kemény időszakom volt, de megérte, mert ma már mindenem megvan, ami kell. Úgyhogy a sok, "nem tudok kijönni a pénzemből" szöveg jól hangzik, sokakat lehet vele kábítani, de én nem veszem be, mert tudom, milyen ha kevés a pénz, de be lehet osztani.

2012. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Flector 67 ***** válasza:
100%
Aha, csak gondolom nem volt gyereked. Mert ha csak 1 embert kell eltartani, akkor tényleg meg lehet élni belőle.
2012. okt. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
52%

"Aha, csak gondolom nem volt gyereked. Mert ha csak 1 embert kell eltartani, akkor tényleg meg lehet élni belőle."


Nem volt gyerekem. Viszont nem véletlenül mondom azt, hogy ha nincs megteremtve a feltétel a gyerekhez, akkor nem kell vállalni! Rengeteg olyan párt ismerek, akik ketten keresnek 120 körül, ketten alig élnek meg, ennek ellenére vállalnak 1 vagy 2 gyereket, majd visítoznak, hogy nem élnek meg, meg milyen szemét az élet! Az ilyenek ne sírjanak! Gyermeket vállalni csak letisztul feltételek teljesülés mellett tartom elfogadhatónak.

2012. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
83%

Vagyis aki keveset keres mondjon le örökre az anyaságról???


Hát nem!

2012. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
80%
Nem nem kell lemondani, ezt nem mondta senki. De nem hibáztathatsz senkit, mert nem tehet róla senki. De nagyon sokan a 20.-as éveik elején vállalják a gyereket a szinte semmire, na ők azért tudnának még várni és spórolni.
2012. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
68%

"Vagyis aki keveset keres mondjon le örökre az anyaságról???


Hát nem!"


Oké, akkor ne mondj le róla, de ne is szaladj az államhoz hogy segítsen ki, mert felelőtlen módon gyereket vállaltál a semmire. Ja, és ne ajvékolj állandóan arról, hogy milyen nehéz megélni. Előbb meg kell teremteni a gyerekvállaláshoz szükséges feltételeket, majd jöhet a gyerek. Csak nézd meg a valóságot. A tanult, értelmiségi családokban, ahol adottak a gyermeknevelés feltételei, ők gondolkodnak, és nem vállalnak a semmire gyereket. De nézd meg a 45 m2-es panelban lakó, már így is szegényesen élő munkás családot, aki vállal 3-4 gyereket, mert azt mondják, hogy majd lesz valahogy!

2012. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Flector 67 ***** válasza:
80%

Én például rezidensként 28 évesen nettó 90-et kerestem. Jó, ma már a többszörösét, de nem kórházi orvosként.

Legyen csak 35 évesen gyerekem? Megélem még a 20. szülinapját? Kicsit el kéne gondolkodnod és szerényebbnek lenned.

2012. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni, hogy 2 egyetemi diplomával és nyelvvizsgával keresek 90. ezer nettót, mégsem sírok.
2012. okt. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!