Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Tényleg ilyen rossz a helyzet?

Figyelt kérdés
Ma kb a 15. mikor lesz a csaladipotlek utalása kérdést olvasom. Tényleg ilyen rossz a helyzet, hogy az a kis összeg ennyit jelentsen, hogy nem mindegy, hogy ezen a heten vagy a jövő heten érkezik?
2012. okt. 27. 11:17
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
32%

A fizetésekből kiindulva, nálunk a lehető legkorábban el kell kezdeni gyűjteni az önálló életre. Már a gyerekeke is a tudatosságra kell nevelni! Erre nagyon jó példa a párom, aki egyszerű őstermelők gyermeke. Soha nem voltak nyaralni (20 évesen látta először a Balatont), csak azt vették meg, amit maguk nem tudtak megtermelni. A párom 12 éves korában kezdett el dolgozni, egy kőműves mellett segédként, nem csak a nyári szünetben, hanem suli időben is, amikor ki tudta rá szorítani az időt. Középsuli, főiskola alatt is rengeteg helyen dolgozott. A tanulással sem voltak gondjai, mindig kapott tanulmányi ösztöndíjat, volt köztársasági ösztöndíjas volt. 21 évesen kezdett el dolgozni, egy nagy cég értékesítőjeként még a fősuli alatt. A pénzét továbbra is rakosgatta el szépen, majd 25 éves korára teljesen önerőből tudott venni egy 65 négyzetméteres téglaépítésű lakást. Természetesen nem újat, hanem teljesen felújítottuk. Szakembert csak a villanyhoz kellett hívni, mert a kőműves, burkoló, vizes, festő munkát meg tudta maga is csinálni. Azóta eltelt 2 év, a cégnél már senior és közösen gyűjtögetünk egy második lakásra, amit majd ki szeretnénk adni.


Én is hasonló típusú ember vagyok, 14 éves korom óta dolgozom, középsuli, egyetem alatt is végig dolgoztam. Kb 3 hete kaptam meg életem munkáját, és remélem minden jól alakul.


A gyerekvállalást én is csak úgy tudom elképzelni, hogy minden megvan, én ezt a mintát láttam a szüleimtől, és ezt is követem. Szeretném, hogy a legjobb körülmények között nőjenek fel, de azon leszek, hogy megtanuljanak előre gondolkodni. Az hogy ki mikor szül teljesen magánügy, késői szülések hátterében nem feltétlenül az anyagi nehézségek állnak.

2012. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
(#31-nek, csak zárójelben: ma Magyarországon a lakáskiadás a létező legrosszabb üzletek egyike.)
2012. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Rossz üzlet lehet, de mi nem siránkozunk, hanem agyalunk, hogy lehetne több. A testvéremék egy 50 négyzetméteres panellakást ki tudtak hivatalosan adni 45.000 Ft-ért, ami lényegesen jobb, mint a banki kamat.....
2012. okt. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
71%

" ma Magyarországon a lakáskiadás a létező legrosszabb üzletek egyike."


Persze mert siránkozni, jó magyarhoz méltóan sokkal jobb, nem?

2012. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 Flector 67 ***** válasza:
Vegyél földet, állampapírt, devizát. Én ezeket csinálom. Lakáskiadás nagyon bizonytalan és veszélyes.
2012. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mind a két féllel egyetértek... Én 26 vagyok (nő), de még nem érzem úgy, hogy betudnék vállalni egy gyereket. Ez emberfüggő... viszont azt a hozzászólást, hogy "Mellesleg a gyermeknek is jobb, ha jó példa van előtte, mintha egész életében csak azt hallgatná a szüleitől hogy milyen mocskosak a gazdagok, meg ne tanulj tovább, stb. Egy prolinak, nagyobb eséllyel a gyermekei sem viszik sokkal többre a minimálbérnél"

elég gusztustalannak tartom! Anyum 3 gyereket nevelt egyedül (kettőt még most is, csak nagyobbik öcsém dolgozik), igaz szűkösen, de megéltünk. Igazából a 90es években még jobban is mint utána.vPersze hitelei is voltak dögivel, amit mi, a gyerekei fizettünk ki. De anyu mindíg is 3 gyereket akart, 8 álltalánosa van és világ életében dolgozott (még most is). SOHA nem mondta, hogy ne tanuljunk tovább, azt viszont magunktól is tudtuk, hogy tanulni akarunk, akkor nekünk kell fizetni. Ha új ruhát akartam, elmentem diákmunkázni. Igen, anyu minimálbéren van, testvérem kb 130 nettót keres, még tovább is tanulhat ha spórol, én meg fél millió fölött (UK-ban, itt nem nagy szó), és egyetemre járok saját erőből. Ne haragudjon meg a világ, de a prolizó sznoboktól hányni tudnék! Mindenki saját sorsa kovácsa, lehet nem jó ötlet minimálra gyereket szülni, de legalább a gyerek előtt olyan példa lesz, hogy igen is küzdeni kell, nem csak beleszületni a jóba

2012. okt. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!