Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családosok, ti ki tudtok...

Családosok, ti ki tudtok jönni a pénzetekből? Mindig minden csekk, hitel be van fizetve? Kell kérni hó végén kölcsön?

Figyelt kérdés

Itt ülök a csekkek fölött, és potyognak a könnyeim, mert már nagyon elegem van!

Férjem átlag 160.000-170.000Ft keres, Én gyesen, de keresek munkát, nem találok.. Egy gyerek van csak, semmi extra nincs a háztartásunkban, egy hiteles ház, és egy hiteles Suzuki. A ház forint alapú, a kocsi frank.

Ennek ellenére olyan 40.000Ft-tal több a havi kifizetnivaló, mint amennyi bevételünk van. Minden hónap végén kölcsön kell valakitől kérni, hogy legyen kaja az asztalon, és benzin a kocsiban, ha valami van!

Más is van így? Hogy bírjátok? Én néha jobban, néha rosszabbul..


2013. jan. 9. 18:48
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Ezt lehet nézni ebből a szívszaggató szempontból, meg lehet nézni úgy is, hogy nincs elég pénzetek egy házra-autóra, mégis saját házban és saját autóval közlekedtek.

Lentebb kellene adni az igényekből. Havi 160 + gyes több, mint 200.000 Ft. Egy lakást bérelni kb 80.000 Ft-ból lehet tokkal-vonóval. Lenne 120 ezretek költeni kajára, gyerekre, magatokra.

Ehelyett fizetitek a ház hatalmas rezsijét a franciáknak, miközben gondolom szidjátok a kormányt...

2013. jan. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát igen 200e nem kevés.Nekünk is ennyi,de 3 gyerek van.Pici de saját lakás,és 14 éves szuzi.Sosem kértünk még kölcsön.

Minimális kocsi használat,vaterás ruhák,bolti akciók figyelése ami segít kijönni a pénzből.Nyaralás eszembe sem jut,de a gyerekek nem éheznek,és én sem sírok.A hiteles házzal nem tudtok mit kezdeni,mindenképpen rosszul jönnétek ki. A kocsit fel lehet adni.Inkább járnék gyalog minthogy kajára kelljen kölcsönkérnem. Vannak emberek akiknek sokkal kevesebből kell kijönniük.

2013. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
160.000-170.000 ből+gyes azért még hitel mellett is illene kijönni 3 főnek. Bár gondolom a lakásotok sem panel, hanem nagyobban laktok annál mint amit elbír a tárcátok. Mik a pontos kiadásaitok? Abból lehetne látni, hogy mire megy el felesleges pénz, amit meg lehetne fogni.
2013. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Ma láttam egy embert, aki havi 35ezerből él. Ebből 25 elmegy lakbérre és áramra, a többi számláját nem tudom mennyi. És még semmit sem evett! Na, ő nehéz helyzetben van, ti pedig csak szimplán túlvállaltátok magatokat. Havi 200ezerből hárman meg lehet élni, csak tudni kell, hol a határ.


Ha havi 10 milliót keresnétek, akkor is sírnátok, hogy a yacht téli kikötője, matrózok, a villában a szakács, kertész, komornyik, sofőrök, takarítók, a több milliós rezsi és a 3 Rolls biztosítása és törlesztői elviszik a nagy részét...

2013. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

hárman élünk havi 90-ből és nem sírunk

semmi luxus, autózgatás meg ilyesmi

bevásárlás kézben, erősödik a kar legalább

gyerek eszik, ez a lényeg

havi 200-ból BMV-m lenne :-)

2013. jan. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Érdekes, akkor velünk van a baj..

Ha gondoljátok felsorolom tételesen a havi kiadásokat:

Villany: átlag 12.000Ft, Víz, csatorna: átlag 23.000Ft, pedig spórolunk, én fürdök a gyerekkel, a férjem utánunk a mi vizünkben, viszont sokat mosok, ez tény, vezetékes telefon+internet: átlag 10.000Ft, mobilok: 2x10.000Ft, tv: 4.400Ft, casco: 6.500Ft, kötelezőbiztosítás: 1.500Ft, víztisztító: 5.000Ft, vidéken élünk, nem túl jó a víz minősége, ezért kell, kocsihitel: 42.000Ft, lakáshitel: 43.000Ft, lakásbiztosítás: 3.000Ft/hó, életbiztosítás: 13.000Ft, bölcsiben étkezés. 7.000Ft. A lányom tejfehérje allergiás, csak növényi tejeket, pudingokat, joghurtokat ihat/ehet, ezeknek literje 650Ft, puding darabja 160Ft, joghurt 230Ft. És nem egyet eszik meg egy hónapban.

Most télen a tűzifáról már nem is beszélek.. 2.800Ft 1 mázsa akác, 10 mázsa elég kb. 2,5 hétre.

Persze, tudom, hogy ebből sok minden nem kell szerintetek, mert lehet élni internet és kábeltévé nélkül, de most komolyan, akkor mi a jó fenéért dolgozik az ember, ha már ezt sem engedheti meg magának?

Nagyon jól tudom, hogy rengetegen sokkal szegényebbek nálunk, szoktunk is adományozni gyerek ruhát, de pl. Karácsonykor is 10.000Ft-ért bevásároltunk egy családnak tartós élelmiszert, mert sajnos többre nem futotta.

És ezt nem azért írom, hogy agyon kell magasztalni, mert nem, csak azért, hogy tisztában vagyok vele, hogyan élnek mások, de nekünk a saját életünket, és problémáinkat kell megoldani!

Egyébként, aki albérletre költi azt a pénzt, amit lehetne a saját házára is, az jó nagy marha, mert az albi soha nem lesz az övé, pluszba még a bizonytalanság is folyton ott van, hogy mikor teszik ki akár gyerekkel együtt is! Egy barátnőmék így jártak 3x is! 2 pici gyerekkel kellett költözködniük. Tudod kinek kellene ez!

2013. jan. 9. 20:01
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

vezetékes telefon+internet: átlag 10.000Ft, mobilok: 2x10.000Ft,

Havi 30.000Ft telefonszámlára baromi sok, miért van egyáltalán két mobil mellett még vezetékes telefon is. Minden hónapban csak a telefonra megy el a gyesed szinte.


"életbiztosítás: 13.000Ft"

Máról holnapra éltek, szép dolog csak helyzetetekben ez luxus most.


"Egyébként, aki albérletre költi azt a pénzt, amit lehetne a saját házára is, az jó nagy marha, mert az albi soha nem lesz az övé, pluszba még a bizonytalanság is folyton ott van, hogy mikor teszik ki akár gyerekkel együtt is! Egy barátnőmék így jártak 3x is! 2 pici gyerekkel kellett költözködniük. Tudod kinek kellene ez!"


Bocs de ez a lakás sem a tiéd, pár hónapig nem tudsz fizetni, ne adja az ég a férjed lebetegszik munkanélküli lesz aztán megtudod kié a hiteles lakásotok.


Minden költséget de tényleg minden forintot írj fel egy füzetbe, és hó végén meglátod mire meggy rengeteg pénz feleslegesen.

2013. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%

"Víz, csatorna: átlag 23.000Ft, pedig spórolunk, én fürdök a gyerekkel, a férjem utánunk a mi vizünkben, viszont sokat mosok"


A víz szerintem nagyon sok. Mi is többször mosunk egy héten, de az eddigi legmagasabb számlánk 7000 Ft volt. Mi is 3-an vagyunk és naponta fürdünk, szóval nálatok valami nagyon nem jó víz ügyben.



"mobilok: 2x10.000Ft" - szintén nagyon sok, váltsatok olcsóbb csomagra, illetve mindenért nem kell telefonálgatni, csak a legfontosabb esetekben. Nagyon sok nő, aki otthon van, unatkozik, ezért telefonál feleslegesen.



A hiteletekkel nagyon nem lehet mit kezdeni, az tényleg sok, de összességében nem vészes.



"Egyébként, aki albérletre költi azt a pénzt, amit lehetne a saját házára is, az jó nagy marha, mert az albi soha nem lesz az övé, pluszba még a bizonytalanság is folyton ott van, hogy mikor teszik ki akár gyerekkel együtt is! Egy barátnőmék így jártak 3x is! 2 pici gyerekkel kellett költözködniük. Tudod kinek kellene ez!"


Egyrészt albérlet ügyben igazad van, de másrészt meg nem. Mert ha normális feltétellel veszel ki lakást, akkor biztos hogy nem rakhatnak csak úgy ki. Ha a barátnődet kirakták, ő feketén vette ki a lakást, ezért megtehették. Az albérlet pedig nem rossz dolog, a mobilitás fontossága manapság elengedhetetlen, ezért jó az albérlet. Mi albérletben élünk, közben félretesszük a pénzt, így majd 20-25 év múlva bőven lesz annyink, hogy lakást tudjunk venni idős korunkra. Ugyanis ha albérletben laksz és elveszted az állásodat, akkor utána költözhetsz olcsóbba, de hitel esetén ilyen opció nincsen. Azonban ha van lehetőség hitel nélkül, vagy minimális hitellel vásárolni, akkor a saját jobb, de ha csak hitellel tudnék venni, akkor nem vennék.

2013. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
70%
Ja és ha most albérletbe laknátok , akkor a munkahely közelébe is költözhetnétek és a teljes kocsi pénzt félre tudnátok tenni sajátra.
2013. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Sajnos a kocsit muszáj napi szinten használni, mert a bölcsi a másik faluban van, és a volán nem úgy jár, mint Pesten..

Ha el akarok menni bevásárolni, akkor is kell a kocsi, mert itt csak drága CBA van, persze, ha a benyót is beleveszem, akkor mindegy, de 1-2 dologért nem autózom 15km-t, csak ha több minden kell.

Vezetékes telefon azért kell, mert van egy 83 éves idős nagymamám, Pesten él, nincs mobilja, mindennap 2x beszélünk, mert sajnos ebben a korban sosem lehet tudni mit hoz a következő óra.. és nekem ő nagyon fontos, muszáj mindennap hallanom, hogy minden rendben van!

A mobil tényleg sok, de nem értem miért, mert flottások vagyunk a férjemmel, anyósommal, ezért ingyen beszélünk, anyumat ritkábban hívom, barátnőm csak egy van, akit néha hívok..

Kajával is spórolunk, nincs mindennap hús, sok a leves+tészta, főzelék, és egytálétel, ami kitart 2-3napig.. jó, veszünk néha csokit, szörpöt, de nem költünk erre vagyonokat!

Sokszor próbáltam már vezetni egy füzetbe mire költünk, a blokkokat is rakosgattam egy ideig, de Én sajnos erre nem vagyok alkalmas!

Szerintetek lehet segítségért fordulni ezekhez a szakemberekhez, akik segítenek jobban beosztani a pénzt? A tv-ben láttam párszor, nem tudom mi a szakmájuk neve!

Már erre is gondoltam!

2013. jan. 9. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!