Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családosok, ti ki tudtok...

Családosok, ti ki tudtok jönni a pénzetekből? Mindig minden csekk, hitel be van fizetve? Kell kérni hó végén kölcsön?

Figyelt kérdés

Itt ülök a csekkek fölött, és potyognak a könnyeim, mert már nagyon elegem van!

Férjem átlag 160.000-170.000Ft keres, Én gyesen, de keresek munkát, nem találok.. Egy gyerek van csak, semmi extra nincs a háztartásunkban, egy hiteles ház, és egy hiteles Suzuki. A ház forint alapú, a kocsi frank.

Ennek ellenére olyan 40.000Ft-tal több a havi kifizetnivaló, mint amennyi bevételünk van. Minden hónap végén kölcsön kell valakitől kérni, hogy legyen kaja az asztalon, és benzin a kocsiban, ha valami van!

Más is van így? Hogy bírjátok? Én néha jobban, néha rosszabbul..


2013. jan. 9. 18:48
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
A naplóba szokott lenni, szerintem nézd vissza az interneten azokat a műsorokat hátha tanulsz belőle. De ők is a fűzetett szokták ajánlani.
2013. jan. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Persze, ebből a szempontból jobb az albi, de csak gyerek nélkül. Milyen élete lenne? Folyton más ovi, más suli, más barátok, emberek, lakás, környezet? Meg Mi sem vagyunk azok a folyton költözködő típusok.. szeretjük az állandóságot!

A legnagyobb probléma, hogy itt nincs munka egyáltalán. Pestre kocsival bejárni 30.000Ft minimum + bérlet, annak nincs értelme, mert minimálbért kapnék, nincs jól menő szakmám sajnos!

Viszont cserébe ahol élünk nincsenek romák, egy szál se, remek a közbiztonság, mindenki ismer mindenkit, mindenki mosolyog, és köszön, a gyerekek a házak előtt játszanak, mert annyira nincs autóforgalom, de ha jön is akkor lassan, mert vigyázunk egymásra, jó a levegő, nyáron mindig olyan mintha nyaralnánk, főleg a teraszon este, van konyhakertem, sok mindent megtermelünk, de mivel nem vagyunk még elég ügyesek nincs annyi termés, ami elég lenne télre is, vannak tyúkjaink. Úgyhogy összességében szeretünk itt élni, sosem költöznénk vissza Pestre csak a munka miatt!

Tudom, akkor meg ne sírjak! Mindegy, köszönöm a válaszokat, próbálunk valamilyen megoldást találni! Még jobban spórolni, lefaragni a költségekből!

2013. jan. 9. 20:35
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor próbáltam már vezetni egy füzetbe mire költünk, a blokkokat is rakosgattam egy ideig, de Én sajnos erre nem vagyok alkalmas! "


Akkor bizony itt az akaraterővel is problémák vannak, sajnos. Amiket írtál, mint kiadás, szerintem a víz, és a telefon a legnagyobb pazarlási tétel. A vízzel szerintem nem tudtok bánni. Mellesleg ha ilyen nehezen jöttök ki a pénzből, akkor az életbiztosítás is felesleges kiadás, mert ilyenekre akkor kell költeni, ha nincs mindennapi megélhetési gondotok.

2013. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
8-as! A víz, csatorna itt ennyire drága, mert sok helyen fúrt kút van, amit nem jelentenek be, viszont a szennyvizet a csatornába engedik, amit velünk fizettetnek meg! Üdülőfalu a mienk! Ja, és ezért a sok pénzért sokszor narancssárga víz folyik a csapból, amit ivólének nézel, ha képen látod.. de nem tudunk ezzel mit tenni, vettünk egy komoly víztisztítót részletre.
2013. jan. 9. 20:39
 15/35 anonim ***** válasza:
41%

"ahol élünk nincsenek romák, egy szál se, remek a közbiztonság, mindenki ismer mindenkit, mindenki mosolyog, és köszön, a gyerekek a házak előtt játszanak, mert annyira nincs autóforgalom, de ha jön is akkor lassan, mert vigyázunk egymásra, jó a levegő, nyáron mindig olyan mintha nyaralnánk, főleg a teraszon este, van konyhakertem, sok mindent megtermelünk, de mivel nem vagyunk még elég ügyesek nincs annyi termés, ami elég lenne télre is, vannak tyúkjaink. Úgyhogy összességében szeretünk itt élni, sosem költöznénk vissza Pestre csak a munka miatt! "


Szerintem ez nagyon rossz hozzáállás. Nekem is van családom, de mindig oda mentünk, ahol munka volt. Lehet hogy nem ideális a gyereknek, de manapság a megélhetésért sok mindenről le kell mondania az embernek. A mobilitás az egyik legnagyobb gondja a mai magyar munkaerőnek, mert a legtöbben azt várják, hogy helybe vigyék neki a munkát. Én Nyugat-Európában nőttem fel, így másképp gondolkodom, de most már itthon élek jó 12 éve, így látom azt, hogy sokan milyen mereven ragaszkodnak a megszokotthoz, amiből sajnos a mai versenyzős világban nem lehet jól kijönni.

2013. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
58%

Klassz, hogy fontos a jó levegő, de akkor így felnő a gyerek úgy, hogy nyomorogtok, gondolom költségtérítéses tanításra alig lesz pénzetek, úgyhogy ő is nyomorog majd egész életében.. megéri generációkon át nyomorogni a jó levegő miatt?

Aki kimarad, nagyon lemarad, ilyenné vált a világ.

2013. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
84%
Hát én sok mindent nem értek. Azt írod, hogy jelenleg otthon vagy. Akkor minek viszed a gyereket a bölcsödébe? Mert ugye ezért kell az autó. Autót hitelre.....még lakás elmegy de a létszükséglethez nem elengedhetetlen autót minek hitelre venni, főleg svájci frankra... A vizet úgy ahogy van nem értem. Hogy kerülhet ennyibe a víz? A mobil...mobilra 20 ezret havi átlagban kidobni, ott vágnám a földhöz mindkettőt. Az a kocsi nem lehet olyan fontos, meg tudsz nélküle élni. Én csak ezeket nézve, a te helyedben kb. 60.000-t (azaz hatvanezret) tudnék nálatok spórolni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. jan. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
67%

Szóval nincs a falúban ovi, munkahely, bolt és ti ide vettetek egy hiteles házat a friss levegőért?

Komolyan érthetetlen számomra mennyire nem gondoltok a jövőre, csak a mának éltek.

2013. jan. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
.
2013. jan. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Vadmeggy ***** válasza:
76%

Sosem értettem hogy miért várja a csodát a sok magyar. Lakást, kocsit hitelre vesz, de pénz az nincsen rá. Ha nincs pénz miért van új autótok? Használt suzukit(jó állapotút) kapsz 350-400 ért és akkor nincs svájci frankos hitel. Telefon internet 30ezer. Ha te otthon vagy, akkor minek neked drága díjcsomag? Mi 3 ezer forintért korlátlan Tmobile és vezetékes számot tudunk hívni vonalasról.


Nem akartok lejjebb adni az igényekből, inkább mégtöbb kölcsönt vesztek fel. Elköltözni nem akartok, mert jó a levegő :D. Sosem értettem hogy miért vesz házat, akinek nincs rá pénze. Akkor költözzetek nagy házba, vállaljatok gyereket, ha megvan az anyagi háttér!

2013. jan. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!