Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családosok, ti ki tudtok...

Családosok, ti ki tudtok jönni a pénzetekből? Mindig minden csekk, hitel be van fizetve? Kell kérni hó végén kölcsön?

Figyelt kérdés

Itt ülök a csekkek fölött, és potyognak a könnyeim, mert már nagyon elegem van!

Férjem átlag 160.000-170.000Ft keres, Én gyesen, de keresek munkát, nem találok.. Egy gyerek van csak, semmi extra nincs a háztartásunkban, egy hiteles ház, és egy hiteles Suzuki. A ház forint alapú, a kocsi frank.

Ennek ellenére olyan 40.000Ft-tal több a havi kifizetnivaló, mint amennyi bevételünk van. Minden hónap végén kölcsön kell valakitől kérni, hogy legyen kaja az asztalon, és benzin a kocsiban, ha valami van!

Más is van így? Hogy bírjátok? Én néha jobban, néha rosszabbul..


2013. jan. 9. 18:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
84%

Nem sok hízelgő választ kapsz és fogsz kapni. Mi is hasonló helyzetben voltunk. 4 év alatt egyenesbe jöttünk, jövőre tartozás mentesek leszünk az induló -17-18 millióból. De ennek komoly ára van és drasztikus változtatások kellenek.alapja a bevétel maximalizálás, és kiadás minimalizálás.Igaz kocsi nélkül, de szintén vidéki faluban,kocsi nélkül. Szerintem az amitől meg kellene szabadulni, még ha rugalmatlan is a bejárás. Csak számold ki mennyit visz el(törlesztő +benzin+biztosítás+adók)..sok ilyen ember van aki úgy véli egy ideig biztos tudja fizetni, és évekre nyakába kapja a hitelt, utána már benzinre se futja, de a többi költség megmarad és csak ott áll a kocsi, ahelyett hogy venne pár százezerért a túlkínálati piacon használtat, ami ugyanúgy gurul.


Emellett, ha ez sem éri el az egyensúlyt, akkor plusz bevételi forrást kell találni. ( pl. kaját az asztalra ha van lehetőséged rá akkor kertből, környéki szomszédoktól célszerűbb, mint kölcsönkért pénzből kocsival járni bevásárolni a Tesco-ba. Ha esetleg van felesleges termés, azt pedig havi 50.000 ft-ig (éves 600.000 Ft) eladható, adómentesen. további éves 600.000 Ft értékhatárral bír az ingóság értékesítés. Felesleges holmik eladása.Az abból származó bevételből már lehet mellékesen bizniszelni is. Áron alul venni, minimális hasznokkal eladni az éves értékhatáron belül. Ruhákat mi a gyereknek például rendszeresen ruhacsomagokban rendeljük (72 db-os kb. 6-7.000 Ft szállítással együtt, egy szezont minimum kihúz, ha kinőtte pedig eladjuk, így minimális a ruházati kiadásunk.)


A legdrasztikusabb lépésünk nekünk a külföldi munkavállalás volt. Igazából azért hoztam meg könnyebben a döntést, mert itthon hiába volt 2 állásom és egy cégem, még a férjed fizetési szintjét sem értem el vele, de ugyanúgy nem láttam a gyereket, mintha külföldön lettem volna. Nem volt szabadnapom, hajnalba amikor mentem még aludt, éjszaka amikor jöttem már aludt. Viszont a bevételi oldal a havi 100 ezerről 450.000-re nőtt.


Szóval van kiút, csak változtatni kell! Mert így ez fenntarthatatlan és híd alá kerülhettek gyorsan, mint majdnem mi is 4 éve, amikor már az árverezés volt a tét, addig húztuk a dolgot.

2013. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer leírom, hogy itt nálunk létszükséglet a kocsi, ugyanis nélküle nem lehet normálisan közlekedni! A Volán buszok a csúcsidőben járnak óránként, egyébként ritkábban. A kocsihoz nincs közöm, mert a férjem vette mielőtt megismerkedtünk, előtte 2 évvel. Próbáltuk eladni hitelátvállalással, de a Budapest Banknál nincs ilyen opció, nem lehet eladni! Patthelyzet.

A víz, csatorna márpedig ennyi, mindenhol, nem csak nálunk! Leírtam már, hogy miért! Olvass vissza! Nem tudunk mit csinálni!

Óvoda van a faluban, csak bölcsi nincs! Azért viszem bölcsibe a gyereket, mert járok állásinterjúkra, és próbanapokra, akkor nem tudom hová tenni, mert nagyszülők Pesten, plusz még dolgoznak is, itt két barátnőm van, egyik dolgozik, a másik veszélyeztetett terhesen fekszik otthon, nem sózhatom rá a lányom.

Félreértés ne essék, nem a jó levegő miatt költöztünk ide! Előtte Csepelen laktunk.. köszönjük elég volt, láttunk sok mindent!!

Már jó ideje minden napra esik egy gyilkosság, verés, rablás amit a cigányok követnek el, és még amiről nem tudunk, mert nem számolnak be róla! Itt nem fordul elő ilyesmi, mert itt komolyan működik a polgárőrség, az Önkormányzat nem ad segélyeket, nincs miért ideköltözni a romáknak! Meg sem tűrné Őket a falu!

Ez a falu egy külön kis világ, és mi nagyon szeretjük!

Többen említették az életbiztosítást. Férjemnek van csak, mert neki muszáj a munkájából adódóan. Több tíz tonnás pótkocsik alatt fekve szerelnek, ezek a plafonra rögzítve lógnak a fejük felett. Előfordultak már csúnya balesetek. De nem kell, hogy halálos legyen, elég, ha szétroncsolja bármijét! Ez egy mindenre kiterjedő biztosítás, amire szükség van!

2013. jan. 10. 09:51
 23/35 A kérdező kommentje:

Én is mondtam már a férjemnek, hogy menjen ki dolgozni csak addig amíg kifizetjük a hiteleinket, de hallani sem akar róla a gyerek miatt! Sokat veszekedtünk emiatt!

Valami megoldást fogunk találni, csak marha nehéz!

2013. jan. 10. 09:56
 24/35 anonim válasza:
80%

Kedves kérdező!


Nem olvastam, hogy mit írtak az előttem válaszolók,

én írok pár tippet a spórolásra, ami nem azt jelenti, hogy megoldódnak az anyagi gondjaitok de talán segít.


közlekedés, ha lehet gyalog (ingyen van + egészséges)

vásárlás turkálóban, és ott is csak az mi fontos

mosogatószivacs helyett mosogatórongy (régi póló vagy ilyesmi)

a tisztítószerek nagy része helyettesíthető ecettel

mosás öblítőszer nélkül (az öblítő nagyon káros, drága és felesleges, én évek óta nem használok)

drága tusfürdők leváltása a legolcsóbb szappanra (garantáltan ugyanaz a hatás, de már több olyanról is hallottam aki semmilyen tisztálkodási szert nem használ, és nem büdös ......és nem allergiás)

szobanövények lecserélése fűszernövényekre

én nem veszek teát, hanem elmegyünk kirándulni a természetbe és ott begyűjtjük az éves teakészletet

ha van udvarotok, akkor lehet egy kis konyhakertet kialakítani

nem dísznövényeket kell ültetni, hanem pl almafát

vásárlásnál mindig meggondolom, hogy Kell ez nekem, vagy nem? mindig elgondolom előre, hogy mit akarok venni, listát is írok és nem térek el a listától

akciós termékeknél mindig odafigyelek, mert sokszor nem is akciós, amire az van írva és nem veszek meg valamit csak azért mert akciós

figyelek, hogy kaját soha ne kelljen eldobni

nem veszek légfrissítőt, helyette szellőztetek

mindig kihúzom a dugaszból a telefontöltűt, kikapcsolom a Tv-t

főzésnél kisebb darabokra kell vágni a zöldségeket, hogy hamarabb megfőjön


és még sok sok ilyen kis aprósággal lehet spórolni, remélem, hogy segítettem

2013. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%
Ez a kocsi létszükséglet akkora marhaság. Felejtsd már el! Én egy nagyon kis faluban lakom a határ szélén. Nincs kocsim. Busszal járok munkába, ami a lakóhelyemtől 35 km-re van (ez az első nagyobb település a falumtól). Reggel fél 6kor kelek, 1 órát utazok a buszon. Haza felé egy fél órát várok a buszra, most speciel a nagy hidegben, s értelemszerűen hazafelé is 1 órát utazom a buszom s így érek haza este fél 6-ra!!!! Állja a bérletem a cég. Számold csak ki hogy mennyit spórolok, avagy te mennyit dobsz ki az ablakon!
2013. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, ha ennyire nem tudtok lefaragni a kiadási oldalból, akkor viszont muszáj növelni a bevételit. Csoda nem lesz, egyik vagy a másik megoldást KELL választani.


Adj el már megunt dolgokat a neten, még az is jó, ha 0 haszonnal, mert legalább a beszerzési árat visszakapod, és máris nem benne áll.


Vállalj korrepetálást, gyerekvigyázást, idősgondozást, bármit, ami helyben van, gyerek mellett csinálható (őt addig majd beteszed a járókába, mint anno a fiatal anyuka zongoratanárnőm) vagy bármit, amihez értesz.

2013. jan. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim válasza:
100%

Első lépés az legyen, hogy véget vettek a kölcsönkérésnek, mert ha kölcsönkérsz akkor a férjed fizetése nem is 160e hanem csak 120e.

ha falun éltek akkor sok mindent betudtok szerezni olcsóbban pl. zöldség, gyümölcs, tej, hús stb. és ha ügyesen csinálod akkor sok mindent eltudsz rakni télire, lekvár, kompot, savanyúság ilyesmiket. Én a helyedben több állatot tartanék, mert 2 tyúkkal is annyi a teendő mint 20-al, na ok többet esznek több a tojás és a hús is.

Télen mondjuk nem kell minden szobát kifűteni, hanem csak 1-et.

Az autó kérdésre is van megoldás,- a gyereket kiveszed a bölcsiből és ha menned kell valahova akkor rábízod a szomszédra, vagy megbeszéled valakivel aki szintén oda viszi oviba a gyerekét ahova te, hogy hetente felváltva viszitek a gyerekeket és a vásárlás is megoldható lenne így. Sok sok előnye van a falusi életnek, csak meg kell tanulni használni.

2013. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg az jön le, hogy nagyon nem is akarnátok változtatni, amíg nem ég a ház.. (pl. én elképzelhetetlennek tartanám felelősen gondolkodva hogy olyan helyzetet tartsak fent, amivel további adósságba verem maga, és ugye a tartozások pedig örökölhetők is..Vagyis, hogy a gyerekem igya meg hosszú távon a levét. Anno emlékszem amikor először lépte túl a kiadás a bevételt, nekem a törlesztő ment fel 35 ezerről 70-re, már másfél hónap után azonnalival felmondta a munkahelyemen. Nem tudtam, hogy hova megyek, mit csinálok, de abban biztos voltam, hogy van maximum 1 hónapom arra, hogy megoldást találjak, mert a 3-ik nem fizetés után híd alá jutunk, a gyerek meg intézetbe. Igaz nekem nem volt nagyon lehetőségem kölcsönkérni)


Sok újat nem tudok hozzátenni, most visszaolvastam a korábbiakat, tényleg sok feleslegesnek tűnő és irreálisan magas költségetek van. Lehet jó lenne egy szakértő, de ő sem tudna nagyon mást mondani, mint költségek átnézése, felülvizsgálata és minimalizálása.Visszafogni amin lehet, új szerződések, stb.


Telefon rengeteg (nekünk csak feltöltősök vannak, 2 havonta töltjük fel 3000-rel őket és hálózaton belüliek vagyunk)


bankkártyáról nem esett szó. nekünk ahány kölcsön,meg bank, annyi kártya volt 20.000Ft/év, ma már csak egy van, és mindent neten utalunk, amit csak lehet.



Érthető a biztosítási "kényszer" is a férjed esetében.


Ugyanakkor azt nem tudni, hogy milyen típusú az életbiztosítás, mert amit mondasz, az megfelel egy kockázatinak, azonban az is irreálisan magas összeg, ahhoz képest, ami ilyen esetekre (baleset) elérhető, hacsak nem száz millióra van biztosítva a férjed.


20 millióra éves szinten 22.200 Ft(azaz havi 2.200 Ft)-ot kell fizetni. Ez is cca. havi 11.000 mínusz lenne, ha csak balesetből eredő károkra igényled.


Ha viszont elérésid, vagy díjtartalékosod van, akkor viszont van megtakarításotok is feltehetően 2 év után, amiből már lehetne gazdálkodni.


Víz eszméletlen áron megy.

Valami nagyon nem oké vele, vagy az órával. 4-500 ft/m3-rel számolva is túlmutattok egy többgenerációs házban élő nagycsaládoson.


kábel TV, net, telefon egy csomagban kínált olcsóbb elérhetőségek vannak ma már:


[link]

2013. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
32%

A 16-os válaszoló nagyon megnevettetett, és egyben nagyon nagy sajnálatot érzek iránta.......... Sajnálom, hogy ennyire korlátolt és befolyásolható vagy kedves 16. Városon sokkal több ember nyomorog mint falun és ennek semmi köze a pénzhez. Ami a gyerek taníttatását illeti, hát.... nagyon elvagy tájolva. Csak szét kell nézni és azonnal látszik, hogy az egyetem=semmi, tele van az ország 2, 3 diplomás munkanélkülivel. Hitegetjük a gyerekeinket azzal, hogy tanulj fiam, hogy legyen belőled valaki, aztán elvégzi az egyetemet és nem lesz belőle más mint egy a sok senki közül. És pontosan ettől a csalódástól fog nyomorogni.

Kérdező, ne hallgass azokra akik azt sugallják, hogy menjetek vissza városra, semmi garancia arra, hogy könnyebb lenne ott, alább kell adni a megszokott színvonalból, nem könnyű a falusi élet de sokkal jobb, szebb, emberibb és nem lesz a gyereked biorobot.

2013. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
74%
Ja igen. Többen mondtuk már, hogy jól ki lehet használni a falu helyzetet. Ha nincs melód, de van napi 1-2 óra szabadidőd, akkor pénz nélkül is elkezdhetnél helyi közösséget szervezni. Felmérni ki mit terel a háza táján, ki mit adna el kisebb mennyiségben. Nem sok, de már annyival is bentebb vagy, amiért nem kell bemenni kocsival. + ha kertes házad van,akkor használd is ki. Ha többeknek is szimpatikus az ötleted, csatlakozni fognak (tapasztalat), és ha nem konkurenciát teremtetek hanem összedolgoztok, akkor mindenkinél lesz valami, amire neked szükséged, lehet, és neked is lesz, amire neki lesz szüksége.A maradékot meg fel lehet írni egy listára és egy fordulóval eljön a nagy bevásárlás több emberhez. Ha másért nem, hát akkor erre használd ki jobban a kocsit.
2013. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!