Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van egy plusz felesleges...

Ha van egy plusz felesleges lakásom Pesten, azt érdemesebb eladni (a pénzt befektetni bankban), vagy inkább megtartani és kiadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tapasztalt albérlet kiadásban, fiatal vagyok, örököltem, családom nincs, egyedül élek, lány vagyok. Jó lenne a pénz, de nem tudom melyik lehetőség éri meg jobban.


Bocs, hogy itt írtam ki a kérdést, de itt vannak legtöbben, máshol nem jönne válassz!



2013. febr. 1. 11:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a tanácsokat, hasznos dolgokat tanultam tőletek.


Úgy gondolom, körbeérdeklődöm még, meg a ti tanácsaitokat is megfontolom.


Azt látom most, hogy ha eladom akkor tényleg áron alul tudom csak ezt megtenni, bukok rajta mert nem lehet eladni csak olcsón.


Ha kiadom idegeneknek albérletnek, akkor sok gondom lesz vele, és félek lelakják nagyon, ha nem olyan rendes embereket találok akik vigyáznak is rá.


Az jutott még eszembe, hogy eladom, de nem pénzért, hanem valami ingatlan csere ügylet keretein belül, egy másikra cserélem, amely olyan jellegű helyen van, hogy irodának vagy hasonló dolognak tudnám bérbe adni. Ehhez sem értek, de talán ott kevésbé kell félni a lelakástól, ha olyan cég veszi ki amelyik jól megy, akkor fizet is rendesen, és vigyáz is rá, ha jó képet akar mutatni az ügyfelek felé. Például egy kezdő ügyvéd, vagy könyvelő, vagy hasonló, vagy nem tudom. El kell gondolkozni. Most a pénzt csak bankba tudnám tenni, ha eladnám, és ott is mibe tegyem? Nem nagyon látom értelmét, nem olyanok a kamatok, hacsak nem valami nagyon kockázatos értékpapír vagy egyéb befektetésbe helyezem, de azt meg nem merem.


Szóval jól meg kell gondolnom. Ha 1-2 évig még nem csinálok vele semmit, akkor sem lesz baja, nem amortizálódik annyit, talán ha nem lesz jobb ötletem, akkor egyelőre megtartom és üresen hagyom...


nem egyszerű jól dönteni...

2013. febr. 1. 11:49
 12/27 anonim ***** válasza:

#10: Én nem értek vele egyet, hogy bérbeadással is csak ekkora hasznot lehetne kiszedni.

Bár már jó pár éve volt, amikor ingatlan értékbecslőként dolgoztam, de az akkori ingatlan piaci viszonyok között nem volt olyan rossz üzlet ez.

Egyébként meg én a jelenlegi helyzetben úgy gondolom, hogy nem a bérleti díj az ami jövedelmez ebben. Mivel az árak lent vannak most, várható lesz az emelkedés, amint egy kicsit jobb helyzet jön. Tekintve, hogy nemsokára választások, akkor úgy is lesz egy kis fellendülés, mivel valamivel inspirálni kell a népet a választások előtt. Ahogy most nézegettem én meg merem kockáztatni, hogy 2 éven belül 35-40%-al is emelkedhetnek az ingatlan árak (bár való igaz, hogy ez kicsit optimista becslés). Így két év alatt évi(!) 20%-ot kamatozik a pénz, a banki kb. 6-7% helyett.

A lelakásra meg az a megoldás, hogy a bérleti díjat vissza kell forgatni állagmegóvásra. Bár így az a pénz nem realizálódik bevételként, viszont biztosítja, hogy a lakás, az ingatlan árak emelkedésekor eladható állapotú legyen, azaz a tiszta haszon lesz a mostani és az akkor árkülönbözet (nem kell felújításra költeni eladás előtt, plusz befektetésként).

2013. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Flector 67 ***** válasza:

Azért akinek 100 milliója van, az nem bankba fekteti be.

Lakást bérbe adni szerintem nem üzlet. Túl sok a macera vele. Mellesleg 40%-os ingatlan áremelkedés? Mire fel lenne ennyi? Hol a fizetőképes kereslet?

2013. febr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

#12: friss tapasztalatról beszélek. Most egy 12 milliós forgalmi értékű lakásban havi 55 ezret fizetek albérletre, ez évi 5,5 százalékos hozam a tulajnak (ha adózna is belőle, akkor ugye már 5 alatt lenne). Kétszer ekkora értékű lakásért nem kapna kétszer ennyi lakbért.

Egy ugyanekkora befektetésre én ebben a pillanatban évi 16 százalékos hozamot fizetek (nem reklám, csak az összehasonlítás kedvéért írtam le).

2013. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Persze én is tudom, hogy 100 millát meg már máshova kell rakni :-)

Mondjuk kicsit régebben futottam ingatlanba, de én két éven belül kb. 30%-os emelkedést várok, a 40% az optimista kétségtelenül.


#14: Nagyon olcsón laksz! Kb. féláron, mint amiket én ismerek a környezetemben! De persze ez város és még azon belül is környék függő.

Ha meg befektetési reklám, akkor tudok 300%-os hozamot ... de 50 milla euro a minimum beugró :-D

2013. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Flector 67 ***** válasza:
Arról a 300%-os hozamról tudnál linkelni valamit?:)
2013. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem :-P Gondolod, hogy publikus ilyen összegeknél? Zárt ajtók mögött köttetnek ilyen szinten az üzletek :-P
2013. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Flector 67 ***** válasza:
Aha, értem. Szóval akár kamu is lehet...
2013. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem vagy célszemély, mint befektető, különben nem így nyíltan érdeklődnél ... :-P

Ember gondolj már bele 50 millió euro-ba ... :-D :-D

Nem kamu ... annak aki nem kamu ;-) Bár vannak feltételek :-P

2013. febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem mondanám olcsónak. Pest, másfél szoba. Teljesen piaci ár.

Az a 300 % meg fegyver-, kábszer-, vagy lánykereskedelem lehet. Én viszont szeretek nyugodtan aludni a magam kis 16 százaléka mellett.

2013. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!