Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Itt van olyan, aki mondjuk...

Itt van olyan, aki mondjuk 200e nettó alatt keres, és komolyan elhiszi, hogy egy lakásra ki tudja spórolni a pénzét 40 éves kora alatt?

Figyelt kérdés

Az ex barátom érvelt állandóan ezzel,hogy költözzünk oda az a szüleihez,vagy maradjunk otthon,és spóroljunk pénzt saját lakásra. Nyilván otthon is kell a költségekbe beleszállni+ kaja+ bérletek ,ezmár eleve egy csomó pénzt elvisz az amúgysem kevés fizetésből. Még ha 100 ezret félreraktam ovlna (minden hónapban,ami mellesleg nem túl valószinü,mert az egész fizetésem ovlt ennyi kb) ,akkor is ,hány évig ülhettem volna otthon ,hogy vegyek egy tökömnyi kb 30 nmes lyukat ?


persze raktam félre pénzt (és most is,már nem a szüleimmel lakok) ,de ez inkább ilyen "elromlott a mosógép/hűtőgép/megcsúsztam a számlákkal " esetekre van . Nem gondolom,hogy 30-40 éves koromig otthon kellett volna dekkolnom,vagy anyóséknál ,mire lesz egy olyan lakásom,amiben talán egy gyerek is elfér például.. számomra ez teljesen logikátlannak tűnik.


ti mit választotok :

1.maradtok a szülőknél , inkább nem jártok sehova amig fiatalok vagytok,spóroltok mindenen,és talán 10 év mulva vesztek egy lakást

2. elmentek egy olcsó albérletbe,mellette azért gyüjtögettek -ha kell,azért legyen alapon

3. elmentek egy drágább albérletbe,esetleg egyedül,.nem többen,és sz@rtok az egész "saját lakás témára"

4. hitelt vesztek fel jó sok évre és vesztek saját lakást


2013. febr. 11. 16:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Mi hitelt vettünk fel annak idején, havi húszezer körül törlesztünk, úgyhogy ez sem rossz, bár a mai eszemmel már inkább az albérletet választanám, úgy sokkal mobilabb az ember, ha mondjuk a lakhelyétől távolabb talál munkát.
2013. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
32%
A saját lakásodat is kiadhatod és mehetsz amerre akarsz.
2013. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"inkább nem jártok sehova amig fiatalok vagytok"


Úristen, van aki fiatalon nem jár sehova?

Akkor minek él?

2013. febr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Jó, azért a kérdező erősen sarkított a kérdésben. Aki nem jár sehova, az szimplán lusta. Amikor tényleg egy fillérem se volt, akkor is eljártam szórakozni, meg lehet oldani,csak olyan helyekre kell menni :)
2013. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Persze nyilván van még számtalan árnyalata a dolognak. De pl télen hogy lehet pénz nélkül szórakozni? se mozi,se kávé,sehova nem lehet beülni pénz mnélkül
2013. febr. 11. 19:16
 16/19 Biztosítós válasza:

Itt nem az a kérdés, hogy "mi" mit választunk, hanem az, hogy Te mit akarsz.

Tengernyi érv szól a saját tulajdonú ingatlan mellett is, meg ellene is.

Valahogy dönteni kell, ha nem akarsz saját lakást, akkor sincs semmi baj. Tökéletes életet lehet élni anélkül is. Ha pedig akarsz, akkor igenis meg tudod ennyi pénzből is némi pénzügyi ismerettel valósítani.

2013. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pontosan utolsó.


Ráadásul a példa a 200 alatt keresőkről szól, és az egyik választási lehetőség a "nem mégy sehova", amit később azzal indolok, hogy télen minden szórakozáshoz pénz kell.


Ha valaki pl 180ezret keres (=200 alatt), havi 20ezer forintot hazaad és 10-et elszórakozik, akkor is félretehet havi 150-et. Évi 1.8 milliót. 3 év és van saját lakása, kp-ből (azért ez nem az a 40 éves korodra kategória). Vagy 5 év és egy csili vili lakása (ráadásul csak a félretett pénzzel számoltam, azt a pénzt be is lehet fektetni és akkor még hamarabb / jobbat lehet venni)..


Saját példámat nem fair, hogy leírom mert nekem könnyű volt. Szülők adtak tőkét, sokkal többet kerestem, barátnőnek volt lakása pici hitellel, így most van 1 nagy lakásunk és 2-3 kicsi kiadott + 2 ingatlan még a nevemen amiben a család lakik).

2013. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Előző voltam: kicsit offtopic, de saját lakás vagy biztos pénzügyek híján tuti nem adnék ki pénzt mozira (megvárnám míg adja a TV, esetleg kikölcsönözném). Pedig sok pénz jön be havonta.
2013. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én komolyan elhiszem. Persze nem egyedül. Férjemmel mindketten 200 ezer alatt keresünk, de havi 50-ből megvan a rezsivel együtt az albérleti díj (ismerőstől béreljük). Ételek, ruhák stb megvétele után is marad minden hónapban legalább 100 ezer forintunk. (Évente egy hetet nyaralunk, szép kártyával, férjem kapja a munkáltatójától.) Emellett ha pluszbevételhez jutunk (prémium, jutalom stb.), szintén félrerakjuk. Évente másfél milliót kb. össze tudunk így spórolni. Ezzel 5 év alatt kamattal, hozammal együtt (mert ugye a spórolt pénzt be is fektetjük), meglesz 8 milliónk, amiből már egy 60 nm-es lakásra azért itt vidéke megyeszékhelyen telik. Persze idővel szeretnék előbbre lépni a munkahelyemen, és többet keresni, erre meg is van minden esély. Szerintem pozitívan kell mindig hozzá állni a dolgokhoz, és hinni magunkban. Amikor megtartottuk az eljegyzésünket, és azt mondtuk, hogy egy év múlva házasodunk, senki nem hitte el, hogy saját pénzből kihozunk egy több mint száz fős lakodalmat, mert én még fősulira jártam, a férjem meg keresett 110 ezret havonta. De azt is összehoztuk, összespóroltunk szülői segítség nélkül másfél millió forintot. (Elég jó tanuló voltam, tudományos tevékenységet végeztem stb, így jó ösztöndíjaim voltak, mindent megpályáztam.)
2013. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!