Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt hiszem ki találtam egy...

Azt hiszem ki találtam egy módszert amin még kell pontosítani de nagy valószínűséggel gyógyítja a rákot. De nincs se hozzá a elég végzettségem se eszközöm se pénzem hogy elvégezem a pontosításokat és leteszteljem, forgalomba hozam. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 7. 00:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:

Az elgondolásodról még mindig nem írtál, most vagy nincs, vagy azt hiszed, hogy majd lenyúljuk. Na de annyira faék egyszerű nem lehet, hogy 2 mondatból lopjuk.

Kórházban dolgozó biológus vagyok, így kíváncsi lennék az elméletedre.

2013. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom én is hogy milyen betegség a rák. Nem csak úgy leültem hogy hé van ez a betegség amiről annyian beszélnek készítsünk hozzá gyógyszert. Amúgy meg arról egy szót nem írtam hogy mindet gyógyítaná ezzel kapcsolatban még semmit sem írtam. Nem ma kezdtem el és nem vagyok hülye.
2013. aug. 7. 20:27
 23/66 anonim ***** válasza:

A #11-es válaszoló vagyok. Orvos vagyok, és szeptembertől kezdek PhD képzés keretében kutatni (nem kifejezetten daganatokat, de bizonyos átfedés elképzelhető).


Ha akarod, akkor vetek egy pillantást az elméletedre vagy pedig az eddig elvégzett kutatásaid eredményeire. Vagyis nem kell a "titkos" recept, csak az, hogy mi a potenciális terápiás célpont ill. miből következtetsz az áttörő sikerre.

De az igazat megvallva elég szkeptikus vagyok, már eleve a megfogalmazásaid miatt is...


És ne ilyen primitív elmélettel állj elő, hogy pl. a Nat Geo-n láttad, hogy a p53 fehérje milyen hű'de fontos az onkogenezisben és mi lenne, ha egy módosított vírussal bevinnénk ezt a rákos sejtekbe és minden napsütés és Nobel-díj.


Mert ennyi erővel én is mondhatnám, hogy fingom sincs a fizikához, de mi lenne ha a tengervizbű' kivennénk a hidrogént oszt' aztat megfúzionáltatjuk egy reaktorban és bummm, meg van oldva a világ energiaigénye 200 millió évre üvegházhatás nélkül. Az elmélet lehetséges, hisz a Nap is így műkszik. Sőt, már a megvalósítással is a finisben vagyok, mert zsebteleppel és pár elektródával már tudom bontani a vizet... A fizikusok pedig csak a farkukat vakarják a CERN-ben, mert azért fizetik őket, hogy nehogy feltaláljanak valamit, mert akkor nem lenne munkájuk.



U.i.: Tegyük fel, hogy feltalálják a nagybetűs "RÁK" ellenszerét (amiről már megemlékeztem, hogy nem egy betegség), akkor szerinted már nincs is szükség orvosi kutatásra, mert megszűnik minden betegség a világon?


És szerinted aki a kutatásokat fizeti (magáncég, gyógyszergyár, egyetem, állami szervezet stb), az csak szórja a lóvét fenekestől a kutatásokba anélkül, hogy bármilyen eredményt elvárna?

2013. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:

1. a meg fogalmazásom max a személyiségemet tükrözi és azt hogy baromira meg untam már ezzel foglalkozni.


2. nem kell rávetni-e senkinek se egy pillantást és nem írok konkrétumokat

az apróbb pontosítás hoz csak egy biokémiában jártasabb személy pár órája kell (ismerek ilyet)


3. nem érdekel hogy ki szkeptikus vagy ki hogy gondolja hogy mennyire vagyok örült


4. ez nem egy olyan primitív ötlet nem vagyok 2 éves


5. a munka nélkülisnél már mondtam hogy túlzás volt a meg fogalmazás


UT.: hogy szűrted le azt a következtetés hogy én úgy gondolom hogyha fel találják a Rák elemszerét(lényegtelen hogy micsoda a lényeg hogy már jó ideje embereket öl és eddig még senki se tudott tenni ellene semmit vagy meg se próbálta) akkor nem lesz szükség a tovább orvosi kutatásokra?

2013. aug. 7. 23:11
 25/66 anonim ***** válasza:

Véletlenül éppen biokémiával fogok foglalkozni és tényleg csak a kíváncsiság vezérel, de nem fogok könyörögni.


Amúgy a munkanélkülis megfogalmazásodból szűrtem le azt, amit. Tudom, hogy azóta pontosítottál, hogy eltúloztad, de azért elég sok mindent eltúloztál.

2013. aug. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

Amúgy még annyit kérdeznék, hogy van-e bármi konkrétum a kezedben? Azt felfogtam, hogy nem akarsz semmi konkrétat elárulni, most csak egy igen/nem választ várnék.


Értem ezalatt a kész módszert "bevetésre kész" állapotban vagy bármilyen kísérleti eredményt, ami alátámasztja a hatást.


Mert az eredeti kérdésnél maradva, valamivel demonstrálni kell a nagy szenzációt, mert ígéretekkel mindenhol tele a padlás, bizonyítékok nélkül nem biztos, hogy komolyan vesznek. A kutatásoknál a témafeldobás még kb. az út 1%-a, az igazi munka pont kezdődik, hogy alá kell támasztani a feltevést. És ebből még csak 1 cikk lenne. Hogy gyógyszer legyen, ahhoz minimum 10 év és kb. 1 milliárd dollár kell (nem vicc, egy új gyógyszer bevezetése kb. 1 milliárd USD!), mert a "tesztelés" nagyon hosszú és költséges dolog. És ez a LEGOPTIMISTÁBB forgatókönyv!

2013. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 A kérdező kommentje:
igen
2013. aug. 7. 23:41
 28/66 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy legyen az egészből valami, először is szerezz végzettséget, úgy könnyebb elindulni. Végzettség nélkül még esetleges jó ötlettel se fognak komolyan venni, forrást pedig pláne nem fognak biztosítani a kutatáshoz. Az pedig, hogy Te házilag ezt-azt alá tudsz támasztani nagyjából a semmivel egyenlő, ilyennel maximum a Fókuszba lehet bekerülni.

Szóval irány az egyetem, ott már el tudsz kezdeni ilyennel foglalkozni, próbálj tanárt találni aki mentorál, versenyeken, TDK -n indulhatsz, ezzel megismernek, segítséget adnak a kutatáshoz, fejlesztéshez.

2013. aug. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
Vagy legalábbis arra jó lesz az egyetem, hogy rájöjjél, mekkora hülyeséget gondoltál ki. Mármint ha tényleg hülyeség. Ez persze nem biztos, csak 99.99%.
2013. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:

28 válaszoló

Van már ötletem arra hogy ne keljen 4-5 évet végig segelnem az egyetemen míg végre lesz valami.


29 válaszoló

Gyakorold még egy kicsit a valószínűség számítást.

2013. aug. 8. 15:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!