Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan tudna...

Szerintetek, hogyan tudna mostanság egy fiatal pár boldogan megélni, gyerekkel és saját házzal?

Figyelt kérdés

Mi egy nagyon fiatal pár vagyunk 20 és 22 évesek. 2 és fél éve vagyunk együtt. Mindketten dolgozunk, de otthon lakunk a szülőkkel, sokat vagyunk együtt hol nálunk hol párom szüleinél alszunk éppen több napokat. Rengeteget gondolunk, álmodozunk hogy gyereket szeretnénk és összeházasodunk, összeköltöznénk már akár most, ha tehetnénk. Megijedtünk és kétségbe esünk, attól, hogy hogyan is lehetne ezt megvalósítani a mai világba egyszerűen tanácstalanok vagyunk.

Szüleink ennyi idősen sőt még hamarabb már gyereket szültek, házuk is volt. Most ha szóba hozzuk egyszerűen elképzelhetetlennek tartják, hogy ők nagyszülők legyenek, azt mondják kár ebbe a mai világba már szülni. Megértjük, hogy ezt miért mondják, de nem tudnánk elképzelni életünket, gyerek(ek) nélkül. Ráadásul én fiatal anyuka szeretnék lenni, hogy minél kevesebb legyen a korkülönbség, hogy megélhessük, ahogy felnő esetleg az unokákat. Tudom nem vagyunk még elkésve. Rengeteg, de rengeteg velünk egy idős, sőt fiatalabb anyuka van akiket ismerünk. Legtöbbjük szegény, szüleivel, nagyszüleivel él a babával/babákkal esetleg apuka nélkül. Egyáltalán nem irigyeljük őket mi szeretnénk mindent megadni nekik, amit csak tudunk ne keljen nélkülözni.

Sokszor számolgattunk, hogy ezzel a minibálbérrel amit keresünk képtelenség sporóloni is, hisz elmegy a kocsira, otthonra is adunk pénzt. Ha albérletbe mennénk akkor a rezsire, kajára menne el minden és hol van még a gyerek.

Gyűjtögetni persze tudnánk minimálisan, de az rengeteg év lenne, addig meg szüleink nyakán éljünk.? Pénz nem fog a nyakunkba hullani, rengeteg munka, de az a rengeteg munka is kevés.

Van pár fiatal akiket a családja tudja támogatni anyagilag így talán könnyebb. Nekünk ez lehetetlen, mert én szüleim hitellel küszködnek, éjjel nappal dolgoznak és mi segítünk, hogy számlák be legyenek fizetve. Hitelt soha az életünkbe nem szeretnénk felvenni, az ő hibáikból tanulva. nagyon nagyon borzasztó ok kellene azért, hogy erre szoruljunk. De az nélkül, hogy kezdje el az életét egy fiatal? Anyuék, ha nem veszik fel a hitelt a lakásra régi kis házunk ránk dőlt volna és híd alatt nőhettünk volna fel.

Milyen borzasztó világ ez és az ország. :(

Öröklés meg max. a hitel lesz, páromnál meg még élnek a nagyszülők abból a pénzből, házból mi úgy se látunk semmit, hisz sok gyerekük van. Meg persze reméljük még sokáig fognak élni, ilyet nem kívánunk.

Gondolkozunk, hogy mi is külföldre megyünk, de annak is úgy van csak értelme, ha kiköltözöl örökre és ott telepedsz le, mert hiába sok a fizetés, ha az árak magasabbak. Haza járást, ingadozást két ország között se lehet bírni.

Fogalmunk sincs, hogy hogyan kezdje el a jövőjét egy fiatal...


2015. szept. 30. 13:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%
Hat ne ugy kezdje el a jovojet, hogy 20-22 evesen mindenfele tanulas helyett inkabb gyereket vallal, mert 'jajadeedespicibabucika, nekem is kell ilyen'. Tanulni, tovabbtanulni, kepezni magatokat, amig csak lehetoseg van ra, mert kulonben a minimalbernel soha az eletben nem fogtok tobbet keresni. Ha kell, esti tagozaton, ha kell, levelezon, de egy erettsegivel, szalagmunkaskent semmilyen 'jovotok' nincs, sem egyutt, sem kulon-kulon.
2015. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
69%

Minimálbérrel el kell felejteni a saját házat / lakást, de még a gyerek is nagyon bajos.


A Megoldás:

Többet kell keresni.

2015. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Mind a kettőnk szakmával rendelkezik. Ha tanulnánk még, akkor még ennyi pénzünk se lenne, sőt lehet semennyi, mi dolgozni akarunk nem tanulni. Nagyon sok olyan gyári szalagmunkás dolgozó van, aki mindenféle diplomával rendelkezik még is csak így tudott elhelyezkedni, erről ennyit. Meg nincs nekünk türelmünk, eszünk se, hogy egyetemre járjunk nem mindenki születik okos tojásnak. Mert akkor már rég orvos, ügyvéd lennék.
2015. szept. 30. 14:03
 4/39 anonim ***** válasza:
84%

Akkor marad a minimalber. Lustasagra sajnos nincs gyogymod.


En sem vagyok sem orvos, sem ugyved, zseninek se mondanam magamat, megsem kell minimalberbol elnem. Te 'dolgozni' akarsz, mert a 'munka' az csak a fizikai munka lehet, ugye? Azon a korlatolt szinten amit kepviselsz nem is fogsz soha feljebb jutni a szalagmunkatol.

2015. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
77%
Viszont akinek se türelme, se szorgalma se esze annak ne legyenek igényei sem!
2015. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
58%
még vmi képzés? nyelvtanulás? akármi? munka mellett.
2015. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Még ilyen embereket istenem. Nem tudtam, hogy manapság már az számít lusta embernek, aki dolgozik.

Szüleinknek is 8. általánosa van még is világ életükbe dolgoztak felnevelt gyerekeket, házuk is volt.

Annak talán több értelme van, hogy 30 éves korig tanul az ember mindenféle képzéseket, diplomákat szerez és otthon a szüli tartják el? Aztán meg fene tudja el tud e helyezkedni, mert manapság már a túl képzettség is baj. Aztán tegyük fel sikerült elhelyezkednie keres sokat számítógép előtt üldögélve és az után kezd el gyűjtögetni hát hajrá. Rengeteg hiány szakma van. Ezeknek a diplomás embereknek ki fogja megcsinálni bármijét, ha elromlik autószerelő, kőműves, ács stb.

2015. szept. 30. 14:17
 8/39 anonim ***** válasza:
74%
Ez az egész valahogy szánalmas. Itt sírsz de tenni nem akartok semmit (tanulni), más út pedig nincs. A semmire akarsz szülni, csak a gyerekkel szúrsz ki, gondolj bele milyen nélkülözés lesz. Minimálbéresek vagytok de kocsi az persze kell. Szánalmas.20-22 évesen nem síni kellene hanem tenni is valamit.
2015. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
89%

Mi úgy csináltuk:


1. Meguntuk ezt a helyzetet, amiben ti is vagytok.


2. Munkát kerestünk Budapesten, felköltöztünk a fővárosba. Én szerencsés voltam, nagyon jó munkát találtam, kb 70-100 ezerrel többet kapok érettségivel itt, mint otthon. A párom kb 20 ezerrel kap többet, de a munkája sokkal jobb, mint otthon.


3. Én közben levelezőn egyetemre jártam, most végeztem, úgyhogy remélem még jobb munkát fogok hamarosan találni. A párom szintén elment iskolába, teljesen ingyenes ráadásul, amire jár, ha elvégzi emelik a fizetését a munkahelyén. Szóval remélhetőleg csak még jobban fognak menni a dolgok.


4. Albérlet mellett is el tudunk rakni ketten havi 50 ezer ft-ot, és mindezt úgy, hogy semmilyen segítségünk nincs, és mellette sokat költünk magunkra, nem vajas kenyéren élünk. Bulizunk, öltözködünk, étterembe járunk, évente (akár 2x) nyaralni stb.


5. Hamarosan házat veszünk, kb 3 év maximum, és nagyon nagyon minimális hitelünk lesz maximum.


És még mi is csak huszonévesek vagyunk, utána jöhet is azonnal a baba :)

2015. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%

Hát barátom ha tetszik ha nem a szocializmusnak vége. 30 éve még mindegy volt, hogy ostoba vagy, hogy lusta vagy vagy csak úgy általánosságban nem állod meg a helyed a munkaerő piacon - mert nem volt olyan, hogy munkaerő piac.


Most meg van. Ha tetszik, ha nem. Aki ügyesebb / tanultabb / tehetségesebb az fog jól keresni. Nem mindig, de aki nem az egész biztos soha!


Tehát el lehet dönteni, hogy állsz életed végéig a sor mellett és sírsz, hogy miért nem jutsz egyről a kettőre minimálbérrel vagy teszel valamit.


A nem teszel semmit de hőzöngsz nem opció.

2015. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!