Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan tudna...

Szerintetek, hogyan tudna mostanság egy fiatal pár boldogan megélni, gyerekkel és saját házzal?

Figyelt kérdés

Mi egy nagyon fiatal pár vagyunk 20 és 22 évesek. 2 és fél éve vagyunk együtt. Mindketten dolgozunk, de otthon lakunk a szülőkkel, sokat vagyunk együtt hol nálunk hol párom szüleinél alszunk éppen több napokat. Rengeteget gondolunk, álmodozunk hogy gyereket szeretnénk és összeházasodunk, összeköltöznénk már akár most, ha tehetnénk. Megijedtünk és kétségbe esünk, attól, hogy hogyan is lehetne ezt megvalósítani a mai világba egyszerűen tanácstalanok vagyunk.

Szüleink ennyi idősen sőt még hamarabb már gyereket szültek, házuk is volt. Most ha szóba hozzuk egyszerűen elképzelhetetlennek tartják, hogy ők nagyszülők legyenek, azt mondják kár ebbe a mai világba már szülni. Megértjük, hogy ezt miért mondják, de nem tudnánk elképzelni életünket, gyerek(ek) nélkül. Ráadásul én fiatal anyuka szeretnék lenni, hogy minél kevesebb legyen a korkülönbség, hogy megélhessük, ahogy felnő esetleg az unokákat. Tudom nem vagyunk még elkésve. Rengeteg, de rengeteg velünk egy idős, sőt fiatalabb anyuka van akiket ismerünk. Legtöbbjük szegény, szüleivel, nagyszüleivel él a babával/babákkal esetleg apuka nélkül. Egyáltalán nem irigyeljük őket mi szeretnénk mindent megadni nekik, amit csak tudunk ne keljen nélkülözni.

Sokszor számolgattunk, hogy ezzel a minibálbérrel amit keresünk képtelenség sporóloni is, hisz elmegy a kocsira, otthonra is adunk pénzt. Ha albérletbe mennénk akkor a rezsire, kajára menne el minden és hol van még a gyerek.

Gyűjtögetni persze tudnánk minimálisan, de az rengeteg év lenne, addig meg szüleink nyakán éljünk.? Pénz nem fog a nyakunkba hullani, rengeteg munka, de az a rengeteg munka is kevés.

Van pár fiatal akiket a családja tudja támogatni anyagilag így talán könnyebb. Nekünk ez lehetetlen, mert én szüleim hitellel küszködnek, éjjel nappal dolgoznak és mi segítünk, hogy számlák be legyenek fizetve. Hitelt soha az életünkbe nem szeretnénk felvenni, az ő hibáikból tanulva. nagyon nagyon borzasztó ok kellene azért, hogy erre szoruljunk. De az nélkül, hogy kezdje el az életét egy fiatal? Anyuék, ha nem veszik fel a hitelt a lakásra régi kis házunk ránk dőlt volna és híd alatt nőhettünk volna fel.

Milyen borzasztó világ ez és az ország. :(

Öröklés meg max. a hitel lesz, páromnál meg még élnek a nagyszülők abból a pénzből, házból mi úgy se látunk semmit, hisz sok gyerekük van. Meg persze reméljük még sokáig fognak élni, ilyet nem kívánunk.

Gondolkozunk, hogy mi is külföldre megyünk, de annak is úgy van csak értelme, ha kiköltözöl örökre és ott telepedsz le, mert hiába sok a fizetés, ha az árak magasabbak. Haza járást, ingadozást két ország között se lehet bírni.

Fogalmunk sincs, hogy hogyan kezdje el a jövőjét egy fiatal...


2015. szept. 30. 13:44
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%

Mi külföldre jöttünk ki, de elég sok tőke kell ehhez is, kb olyan 300 ezer minimum indulásnak, és itt is évekbe telik, mire összeszeded magad, ezt csak annak ajánlom, aki nagyon tenni akar, mert itt aztán a külföldiek belét kidolgoztatják, azt a munkát csináljuk, amit az itteniek el sem tudnának képzelni, hogy megcsinálják, és még az itteni átlaghoz képest így is kevesebbet kapunk, de még pár évig ki akarjuk bírni, mert azért csak gyűlik a pénz. Hazamegyünk, veszünk egy házat, de hogy mi is mit fogunk otthon dolgozni...még nem tudjuk :S

Szóval külföldre akkor gyertek, ha van elég tőke, van nyelvtudás, és nem ijedtek meg a napi 16-18 óra munkától sem. Tapasztalat sajnos...

2015. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
85%

Jajj istenkém, annyira tipikus...


Mert a KÉTKEZI MUNKÁS, az a munka. A "számítógép előtt ülő" az neeeeeeeem munka. Utoljára ezt egy kamionostól hallottam, hogy "mert nélkülük nem lenne semmi a polcon!"


Tudod, aki a számítógép előtt ül az 99% eséllyel meg tudja csinálni azt, amit te minimális betanulással akár. Te viszont 4 év tanulás után talán meg tudnád csinálni, amit ő csinál a számítógép előtt ülve - vagy akkor sem.


Ez a különbség.

Jól jegyezd meg: Azt fizetik meg, amit kevesen tudnak megcsinálni. Amit bárki meg tud csinálni azt nem. Ennyire pofon egyszerű a dolog.

2015. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
62%

Tudod kerdezo, ordit rolad a felresiklott eleted miatt erzett frusztracio. Az van, hogy korlatolt vagy, nem csak a sajat hibadbol, mert egesz eletedben ezt lattad, hogy a 'munka' az csakis a ketkezit jelenti.


Igen, azt is jelenti. De tudod a fodrasz se 8 altalanossal csinalja am a hajadat (vagy ha igen, eleg nagy baj van), mert bizony kokemeny kemiatudas kell hozza, hogy ne tegye tonkre. Tudod az autoszerelo se 8 altalanossal szereli az autot, hanem jo esetben jarmumernoki vegzettsege van (erted? MERNOK, felsofoku vegzettseggel!).


Ha neked 'szakmad' van, akkor helyezkedj el abban. Ha ugymond otthon nem megy, koltozz oda, ahol van a szaktudasodnak megfelelo (izee... hat 20 evesen nem sok lehet, de mindegy, tegyuk fel). Jartatni a pofajat, hogy igy milyen szemet vilag, meg ugy milyen emberek, na az mindenkinek megy. Te viszont azt varod, hogy ott helyben, a kis falucskadban legyen meg neked mindened, nehogy barmit tenylegesen tenni kelljen a jobb eletert, hanem majd valaki 'ad', meg 'tamogat'.


Nem, nem fog senki adni. Tamogatni is csak modjaval. Kulfoldon is proli leszel, ha proli modra gondolkodsz, ha a tanulast, a tudast lenezed, mert szerinted csak a ketkezi munka er valamit.


De tudod mit? Csinald. Szomorkodj, Irj ki meg sok-sok ilyen kerdest. Kuldj el mindenkit melegebb eghajlatra, aki esetleg nem olyan foldhozragadt, korlatolt mint te vagy. Vesd meg a diplomas 'uldogeloket'. Meglatod, mindjart jobb lesz, amint kicsit kiereszted a gozt, esetleg zsidozol is egy kicsit, vagy frocsogve szidod a komcsikat.


Hogy ettol meg ugyanugy egy szanalmas, ostoba tanyasi proli maradsz, az mar legyen a te problemad.

2015. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Azért arra kíváncsi lennék, hogy te fordított helyzetbe bírnád e gyári munkát vagy segéd munkát? Rég kikészültél volna!!!

Munka igen az is munka, de attól nem kellene lenézni!

Higgyétek el rajtam kívül rengeteg hasonló helyzetű ember van, több mint ti, de erre az oldalra csak nagyképű, bunkó, primitív ember jár, nekem van igazam és nem vagyok egyedül. Büszkék lehettek magatokra, erre a stílusra tényleg, nem baj mindenki megkapja idővel amit érdemel. 10 év múlva úgy is kiderül ki hova jut. Lesz ez még fordítva is. :D

2015. szept. 30. 16:09
 25/39 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy " szánalmas, ostoba tanyasi " vagyok, de tudod bennem több a becsület, tisztelet és az őszinteség. Nem az álszentség. Ti vagytok azok akik összelopják, hazudják, csalják magukat, hogy pénzük legyen.
2015. szept. 30. 16:14
 26/39 anonim ***** válasza:
68%
Ez az, fröcsögj csak. Most sokkal jobb? Többen adtak tippet, leírták, hogy ők hogyan csinálták. Neked ebből annyi jött át, hogy akinek van egy kis pénze, az naplopó senkiházi?
2015. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ezt akartam pont írni, hogy sokan leírtuk, hogy hogyan lehetne elindulni, de igazából szerintem neked egyik sem tetszik, sajnos így inkább ne álmodozz.
2015. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Igen akik adtak tippet azoknak köszönöm!!!

De te meg a társaid mi a francnak irkálsz ide, ha csak okoskodni tudsz, hasznosat írni nem??!! Értelmezni nem tudod, amit írtam, nem naplopó, hanem primitív, bunkó vagy. Téged ez tesz boldoggá, hogy okoskodsz, bele pofázol mindenbe. Engem tudod van ami sokkal boldoggá tesz neked olyan nincs. Máshol folytasd a hobbid. :D

2015. szept. 30. 16:24
 29/39 A kérdező kommentje:
boldogabbá*
2015. szept. 30. 16:25
 30/39 anonim ***** válasza:
91%

'Azért arra kíváncsi lennék, hogy te fordított helyzetbe bírnád e gyári munkát vagy segéd munkát? '


Tudod, ez a kulonbseg koztunk: te nem volnal kepes elvegezni az en munkamat, egyszeruen azert, mert tanulatlan, buta es korlatolt vagy hozza. En sem lennek kepes elvegezni azt, amit te olyan nagyra tartasz, de: nekem meg _nem kell_ a gyarban robotolnom, mert van olyan szaktudasom, amit megfizetnek. 40 eves letemre is napi szinten kell frissitenem a tudasomat azert, hogy ez igy is maradjon, nem elek meg a konzervtudasbol. Neked nem is lesz ilyen szaktudasod, mert lenezed aki tanult, lenezed aki ki akar torni a betanitott melos szerepebol, egyszeruen azert mert nem ismersz mas 'munkat'.

2015. szept. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!