Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, hogyan tudna...

Szerintetek, hogyan tudna mostanság egy fiatal pár boldogan megélni, gyerekkel és saját házzal?

Figyelt kérdés

Mi egy nagyon fiatal pár vagyunk 20 és 22 évesek. 2 és fél éve vagyunk együtt. Mindketten dolgozunk, de otthon lakunk a szülőkkel, sokat vagyunk együtt hol nálunk hol párom szüleinél alszunk éppen több napokat. Rengeteget gondolunk, álmodozunk hogy gyereket szeretnénk és összeházasodunk, összeköltöznénk már akár most, ha tehetnénk. Megijedtünk és kétségbe esünk, attól, hogy hogyan is lehetne ezt megvalósítani a mai világba egyszerűen tanácstalanok vagyunk.

Szüleink ennyi idősen sőt még hamarabb már gyereket szültek, házuk is volt. Most ha szóba hozzuk egyszerűen elképzelhetetlennek tartják, hogy ők nagyszülők legyenek, azt mondják kár ebbe a mai világba már szülni. Megértjük, hogy ezt miért mondják, de nem tudnánk elképzelni életünket, gyerek(ek) nélkül. Ráadásul én fiatal anyuka szeretnék lenni, hogy minél kevesebb legyen a korkülönbség, hogy megélhessük, ahogy felnő esetleg az unokákat. Tudom nem vagyunk még elkésve. Rengeteg, de rengeteg velünk egy idős, sőt fiatalabb anyuka van akiket ismerünk. Legtöbbjük szegény, szüleivel, nagyszüleivel él a babával/babákkal esetleg apuka nélkül. Egyáltalán nem irigyeljük őket mi szeretnénk mindent megadni nekik, amit csak tudunk ne keljen nélkülözni.

Sokszor számolgattunk, hogy ezzel a minibálbérrel amit keresünk képtelenség sporóloni is, hisz elmegy a kocsira, otthonra is adunk pénzt. Ha albérletbe mennénk akkor a rezsire, kajára menne el minden és hol van még a gyerek.

Gyűjtögetni persze tudnánk minimálisan, de az rengeteg év lenne, addig meg szüleink nyakán éljünk.? Pénz nem fog a nyakunkba hullani, rengeteg munka, de az a rengeteg munka is kevés.

Van pár fiatal akiket a családja tudja támogatni anyagilag így talán könnyebb. Nekünk ez lehetetlen, mert én szüleim hitellel küszködnek, éjjel nappal dolgoznak és mi segítünk, hogy számlák be legyenek fizetve. Hitelt soha az életünkbe nem szeretnénk felvenni, az ő hibáikból tanulva. nagyon nagyon borzasztó ok kellene azért, hogy erre szoruljunk. De az nélkül, hogy kezdje el az életét egy fiatal? Anyuék, ha nem veszik fel a hitelt a lakásra régi kis házunk ránk dőlt volna és híd alatt nőhettünk volna fel.

Milyen borzasztó világ ez és az ország. :(

Öröklés meg max. a hitel lesz, páromnál meg még élnek a nagyszülők abból a pénzből, házból mi úgy se látunk semmit, hisz sok gyerekük van. Meg persze reméljük még sokáig fognak élni, ilyet nem kívánunk.

Gondolkozunk, hogy mi is külföldre megyünk, de annak is úgy van csak értelme, ha kiköltözöl örökre és ott telepedsz le, mert hiába sok a fizetés, ha az árak magasabbak. Haza járást, ingadozást két ország között se lehet bírni.

Fogalmunk sincs, hogy hogyan kezdje el a jövőjét egy fiatal...


2015. szept. 30. 13:44
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
75%

De miért gondolod, hogy aki irodai munkát végez, az a kétkezi munkát nem bírja?

Én magam is írtam, hogyha kell, akkor betont török több kilós kalapáccsal nő létemre. Ha kell, akkor kaszálok. De voltam már egyszerű melós is, nem az irodába születtem, de még így, hogy szerinted semmirevaló munkát végzek is, van hogy kétkezi munkát kell végeznem, pl múltkor érme zsákokat pakoltam napokig, aminek darabja 5-20 kg, attól függ, hogy mennyit raknak bele, azt hordtam a pincébe, a trezorba és fel. Nem minden fehér és fekete, ahogy te gondolod.

2015. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
92%

Na, most akkor minden válaszadó menjen el szexelni egy hatalmasat és úgy jöjjön vissza ide válaszokat írni.


Ja...nincs kivel szexelni vagy nem élvezetes a szex?


Akkor már értem ezt a sok rosszindulatot, lenézést és negatív megjegyzést: egyszerűen a szexuális kielégületlenségből fakadó frusztrációkat vezeted le itt.

2015. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
48%

De beszűkült látásmódú vagy kedved kérdező!


"aki megcsinálja a drága hajatokat ami fejeteken van, vagy a gyönyörű körmötöket."


aki megcsinálja a szép körmömet, meg a hajamat, az jobban keres mint jó pár egyetemet végzett ember, mert egy vágás+festésért legombol róla 10e-et (számla nélkül).



Külföldön takarítói meló 1200euró nettó, fizetik a lakhatást + kaját a legtöbb helyen. Lehet menni!


Idehaza ne akarj több 100e-et a semmidre.


árokásó vérpistikét bármikor találok, de egy szakembert ki leprogramozza az elképzelésemet működőképesen, na azt már nem! És ehhez nem kell diploma!

2015. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
84%

figyelj, elején még gondoltam jaj ti szegények

te de gonosz vagy, de rohadtul és irigy is.

most verjem a földet hogy a politikusok annyit kapnak egy hónapban mint én egy évben?

amúgy meg mi az hogy csak a kétkezi munka, munka?

ha nem lenne mérnök, mivel csiszolná a műkörmös a körmöt? nem az találja ki a szerszámokat hozzá?


előtted is ott a lehetőség, hogy menjél főiskolára, levezőre, államira. ja az nem fér bele? akkor bocsika.

vkinek jobban megy, ilyen mindig is lesz.

lehet menni külföldre, lehet menni budapestre vagy más nagyvárosba. ja az se tetszik?

2015. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Istenem, ti aztán miden egyes mondatod túl kombináltok, túl értelmeztek. #31: nem neked írtam, hogy nem bírnád, aki nem inge ne vegye magára. Sokan vannak akik nem. EGY ROHADT SZÓVAL SE ÍRTAM SEHOL, HOGY ÉN LENÉZEM AZ IRODAI MUNKÁT! Aki lenézi a másikat az pont ti vagytok.

#30: Nem vagyok buta és ostoba, attól független, hogy nem akarok tanulni. Nagyon sokat képzelsz magadról, hogy nem lennék képes, ki vagy te, hogy ilyen nagy valakinek képzeled magad, hogy csak te vagy rá képes. Hisz fiatal vagyok és akik könnyebben tanulnak. Persze egy 40 éves ne hasonlítson már egy fiatal kezdőt magához. Neked is elkezdett kezdened valahol és senki sem lesz egyből profi, meg senki nem kap elsőnek 200-300 ezreket, amíg nincs annyi tapasztalata.

Még én vagyok a végén, a szar szemét, aki szégyen, hogy dolgozik segít a szüleinek, (máskor ezt még díjazták) ahelyett, hogy suliba járjon.

Tanulást se ítélem el, későbbiekben kiderül még mi lesz, ha lesz rá lehetőség és lenne már most biztos szereznék még egy szakmát, ahogy írtam már.

34#: sehol nem írtam, hogy egyik se tetszik, van elképzelésünk, kiderül, hogy sikerülni fog e, az egy dolog, hogy nem írtam le.

Vannak itt olyanok akiken nagyon látszik, hogy ezt az írogatás élvezik.

Ócsárolni járnak ide, nincsenek tisztába azzal, hogy mi az oldal lényege, senki nem kíváncsi a véleményére. Azt gondoltam majd kapok pár tanácsot, tippet, bátorító szót, helyette csak a ócsárolásokat és lenézést. És itt befejeztem, mert okos enged szamár szenved. Az utóbbi nem én vagyok. :D

2015. szept. 30. 17:51
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

# 32

Reggel szexeltem (jó volt), maradhatok? :)

2015. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
14%

#15 vagyok! Nagyon jól teszed, ne vitatkozz , senkivel! Észt osztó lenéző brutális szavak, amit nem is "komoly emberek-iskolázottak- szájából ólvasom!

Sajnos sokat látok itt !!!

2015. szept. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
90%

komoly emberek-iskolázottak- szájából ólvasom!



Houston, baj van...

2015. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
#38: Ányád jól van?? Remélem a a hátán fekszik!
2015. szept. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!