Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a szüleim...

Mit tehetek, ha a szüleim elherdálják az örökségem?

Figyelt kérdés
Szerintem a szüleim így öreg korukban túl sokat költenek, és félek, hogy nekem már nem marad semmi az ő vagyonukból. Tudok tenni ez ellen valamit? Meg tudom valahogy akadályozni, hogy elköltsék az örökségemet?

2018. jan. 18. 11:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Legkésőbb 40 évesen szeretnék nyugdíjba vonulni"


Mi van, megfertőzött a Pénzcentrum híre? :D

Abban nyomatják állandóan, hogy akár már 40 évesen elmehetsz nyugdíjba :D


Nem tudom, mennyibe került az a pesti lakás, de abban biztos vagyok, hogy nem 6 millióba - úgyhogy gyanítom, jelentős mértékben hozzájárultak a jólétedhez. Ellenkező esetben most vidéken panaszkodhatnál, hogy nincs munka vagy nem fizet jól, stb.


És igen, ez nagyon visszatetsző, ahogy a még élő szüleidet "elkapálnád", hogy minél több jusson Neked.

Nem tudom, enni azért még ehetnek vagy inkább arra se költsenek? :-(


"és félek, hogy nekem már nem marad semmi az ő vagyonukból. Tudok tenni ez ellen valamit?"


Igen. Nagyon-nagyon sürgősen magadba szállsz és Hálát adsz az Istennek, hogy a világra jöhettél és még nem nyírtak ki azért, mert ilyen gyerekekük van. Szégyelld magad. (és mint írták, az nem a Te örökséged, hanem az ő vagyonuk. Ha mind elköltik, joguk van hozzá, egészségükre, Te meg így jártál...

2018. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha te halsz meg hamarabb, akkor ők örökölnek utánad (soraidból az derül ki, hogy se gyereked, se házastársad)

Úgyhogy fontold meg alaposan, hogy mire költesz, ne herdáld el az örökségüket!

2018. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%

Ha már büszkék nem lehetnek az ilyen gyerekükre, legalább hadd éljenek!

Most, amikor már saját lábadon kéne élned.

2018. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
100%
Nem sül le a pofádról a bőr ?? Komolya? te is az a fajta vagy akit apuci meg anyuci elmajmolt most meg sír hogy nem lesz vagyona !!! Hány éves vagy ?? Elmehetsz dolgozni és ahogy írták saját talpadon próbálj negálni nem apuci meg anyuci segítségével!!(mert attól még nem néznek fel rád a barátaid meg a csajok sem!!!!)És ezt mondom úgy hogy közel vagyok 30-hoz vállalkozásomat saját erőmből indítottam meg pedig az én szüleim is tehetősebbek!!!
2018. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
11%
Miből gondoljátok hogy megdolgoztak érte? Végülis ezt nem mondta a kérdező. Ha a családi, örökölt vagyont herdálják el (eladják a család földjeit, a családi vállalkozást, akármit, amit nem ők szereztek), akkor szerintem jogosan van kiakadva. Ha ők keresték meg, akkor természetesen nem.
2018. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked SEMMID nincs, már bocs! Az az Ő pénzük, és ŐK döntik el, kapsz-e belőle akár egy petákot is.


Semmi közöd a vagyonukhoz, el lehet menni dolgozni, nem az övékét beosztani.

2018. jan. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
El vagy kényeztetve. Kaptál egy lakást az ország legdrágább városában (6 milliót belefizettél hiteltörlesztésként - az nagyon kevés, ha még a kamat is benne van). Aztán ezzel vérszemet is kaptál, és még több kell. Képzeld el, hogy a legtöbb ember nem kap semmilyen lakást a szüleitől, sőt sok esetben kifejezetten csórók a szülők, és a gyereknek még arra is gondolnia kell, hogy a szüleit támogassa. Te meg itt vered a nyálad, hogy elköltik a saját pénzüket, ahelyett, hogy örülnél neki, hogy öreg korukra nincs anyagi gondjuk, és neked meg még egy lakásod is van.
2018. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem a tiéd,míg élnek. Csak nehigy pofára ess egy végrendelet láttán, amiben nem szerepel a neved, te kis hálátlan ***
2018. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%
Szóval ha 40 éves korodban nyugdíjba akarsz menni, azt csak úgy tudnád megtenni ha a szüleid után örökölsz addig? Ez nem vall valami sikeres életre. Nem tudom ha tőlem megkérdezik hogy mit választanék, 40 évesen nyugdíj egyedül, vagy dolgozok tovább, de még élnek a szüleim, nem kéne sokat gondolkoznom a válaszon. Ne ezen alapuljon az anyagi jóléted, teremtsd meg magadnak a feltételeket, a szüleid pénzére pedig tekints nem létezőként. Szerintem ez lenne a normális.
2018. jan. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ha szülöd lennék,és ezt olvasnám,és rájönnék hogy az én örökösöm vagy segítenék neked. Kifizetném azt a 6 milkát, amit a pesti kecóba áldoznod kellett,aztán mehetsz albiba. Szegény lélek,kapott egy minimum 15-20 milliós lakást,amin volt még 6 milla hitel. :( Szívből kívánok nekik olyan hosszú életet,hogy még 65 éves korodban is csak sóvárog az örökség után!
2018. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!