Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a szüleim...

Mit tehetek, ha a szüleim elherdálják az örökségem?

Figyelt kérdés
Szerintem a szüleim így öreg korukban túl sokat költenek, és félek, hogy nekem már nem marad semmi az ő vagyonukból. Tudok tenni ez ellen valamit? Meg tudom valahogy akadályozni, hogy elköltsék az örökségemet?

2018. jan. 18. 11:26
1 2 3
 21/24 erzsébet fülöp válasza:
Nem korai még erről agyalnod? De jó,hogy nem az én gyermekem vagy!
2018. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Szemtanuja voltam egy hasonló esetnek. Kocsmában dolgoztam pultosként, amihez tartozott egy gyönyörű óriási ház többszintes és egy óriási porta. Anya, apa 3 gyermek. 2 gyermek elmúlt 18 akik mellékesen megjegyzem, az előző házasságból születtek az anyának, a 3-dik gyermek aki ebből házasságból származott még nem volt 18. Apa, (második férj) teremtett meg mindent, de sajnos meghalt. Anya tovább vezette a kocsmát. Mindhárom gyermeke ahol Csak tudta lehúzta az anyát mindennel! Közöttük az egyik, aki az előző házasságból származott, különösen havi 150-200 ezer Ft-tal, plusz még az alkoholista is volt, így minden áldott nap csont részegre itta magát INGYEN a kocsmában. Ennek köszönhetően pár év alatt befuccsolt az egész, rá kényszerült az anya hogy eladjon mindent. Ekkor az előző házasságból született alkoholista fiú, akinek effektíve túl nagy köze nem is volt hozzá, Hiszen nem az ő édesapja teremtette meg ezt az egész vagyont, kígyót békát kiabált nyilvánosan az anyjára és azt híresztelte, hogy az ő örökségét most fogja elherdálni az anya. Bele rokkant de kénytelen volt eladni el is adta az anya, de addigra teljesen belebetegedett és majdhogynem szétesett az egész család. A pénznek köszönhetően! Mert a gyermekek idő előtt az örökségért sovárogtak.
2018. jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Szerintem rájöttek,hogy milyen pénzsóvár,szeretetlen köcsögöt sikerült nevelniük és direkt költik el,hogy ne egy ilyen aljadéké legyen a vagyonuk. Bár megérdemlik a sorsukat,mert szülőként totálisan csődöt mondtak.
2018. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
23-as. Sajnos nemcsak a szülőkön múlik,hogy mi lesz a gyerekből. Természetesen sokmindenben igen,de van az a pont,amikor már bármit mond a szülő,lepereg róla. Az iskola társak,a tanárok,a barátok, mind formálják. Nekem 3 fiam van,kb. ugyanúgy próbálom őket nevelni,mégi ég és föld a különbség. Az egyik lusta,nem akar tanulni,de ha gáz van csak tanul annyit,hogy ne legyen nagy baj,ha van kedve segít,ha nincs nem,próbáljuk rávezetni,hogy ez így nem fog menni a nagybetüs életben,egyenlőre nem veszi a lapot,A másik jól tanul,jószívű,segít mindíg,bármit kérhetek tőle,de a testvéreivel agresszív.A legkisebb lusta,nem nagyon akar semmit sem segíteni, tanulmányával nincsen baj,bár még alsós,de ő az,akit mindenki szeret,és ő az aki imád minket. Hihetetlen büszke ránk mint szülőkre,és ő a legapróbb dolgoknak is tud örülni. Hidd el nem én nevelem ilyennek őket. Az egyik nagyon régi ismerősöm, rábízott kb. 20 milliót a 22 éves fiára,azóta nem hallott a gyerekről. Sajnos jogi akadályok miatt,rá kellett íratnia ezt a vagyont,a srác ezzel visszaélt. Nem akarok többet offolni,csak én már leírtam a válaszom a kérdésre,csak véleményeztem,hogy sajnos nem csak a szülőkön múlhat milyen lesz a gyerek.
2018. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!