Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori a cégeknél,...

Mennyire gyakori a cégeknél, hogy egy budapesti álláshirdetésre a nem budapesti jelentkezők önéletrajzát egyből kukázzák?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 12:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
21%

"A hobbit, lakhelyet, életkort, családi állapotot meg hanyagold, felesleges."


Nem felesleges!


Sok helyre nem kell családos, gyerekes. A kor is számít, a szabadságnapok, egészségi, és bizonyos esetekben jogi okok miatt is. A hobbi is fontos lehet, mert pl. egy vadász nem éppen egy állatvédelmi szervezethez való, nem jó pont, mint ahogy egy iskola is kirúgja a tanárnőt, ha rúdtáncol.


Nem írod be? Semmi gond! Rákérdezek és meg Fosbúkozlak és Istázlak.

2020. jan. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
65%

Itthon már azt soknak tartják ha valaki 40 percet ingázik.

Amerikában nem ritka a 2-3 óra sem, egy irányban.

Nem feltétlenül jó dolog, csak ott ez normálisnak mondható.

Amikor kint voltam, 2 órát ingáztam egy irányba, és semmi gondja nem volt vele sem a munkaadónak, sem nekem.

Itthon nyugatról fogok járni Budapestre dolgozni, kevesebb mint 1 óra alatt beérek a munkahelyre.

Ezen mindig meglepődnek, mert gyakran a Pestiek is utaznak ennyit, úgy csinálnak mintha a "vidék" elmaradott lenne a fővároshoz képest.

2020. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

Pontosan így, ahogy #10 is írja!


Felesleges dolgokat minek írni? Csak esetleges diszkriminációra ad okot. Egyébként budapesti vagyok, de így se írok címet. Oké, nem tagadtam ha interjún kérdezték.


Ha egyébként valaki Siófokrol jelentkezik Budapestre az akkor valószínűleg tudja hogy fogja megoldani. Amúgy is van rá idő, normális helyen nem gondolják, hogy azonnal tudsz jönni mert úgyis felmondási idő van előző helyeden.

2020. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

10. elfelejtkezel az állásinterjúról. Borsodi vok, tavaly jelentkeztem több pesti állásra, muszáj volt beírnom az önéletrajzba, hogy - város, költözés alatt -, mert akkor nem hívtak volna be. Amíg csak a városom volt beírva, addig nem hívtak be, pedig nem mezei érettségim van. Ja, igen, egyszer felhívtak, mondtam, másnapra nem tudok bemenni állásinterjúra, mert itt és itt lakom. Csak aznap van interjú, így megköszöntem és elbúcsúztunk. Engem simán felvettek egyszerre több állásba is Pestre, már csak a lakhatást kellett megoldanom, de mint írtam, oda volt írva a város mellé, hogy költözés megoldható.

Aki pedig Siófokról ingázik mindennap Pesten, az borzasztóan ráér - véleményem szerint...


Kedves Kérdező: írd bele, hogy költözés alatt és kész, sőt, emeld ki félkövéren.

2020. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 TappancsMancs ***** válasza:
82%

"Oké, Siófokon laksz, Budapestre jelentkezel. Felveszlek.

Hétfőn kezdesz. Meg tudod oldani?"


Az álláshirdetésben kell legyen legalább város, de kerületet is szoktak írni. Így aki jelentkezik az tudja is, hogy hova kell járnia munkába és azt nyilván vállalja is.


Aztán ott van az is, hogy lehet valaki ugyan vidéken lakik, de ha kap állást Budapesten, akkor egy időre megoldja valahol, de jön és elvállalja. Aztán majd bérel, vagy akármi. Az ő dolga. Lehet a jelentkező éppen Budapestre költöző félben is... stb


A konkrét kérdésre térve, az meg nyilván változó, hogy kukázzák-e. Budapesti állásnál lehet kukáznak egy Soproni jelentkezőt, már ha bele is írta. Egyébként szerintem se írd bele a lakóhelyet, mert van aki szerint sok az 50 perc távolság, míg másnak meg nem az. Elég ha te tudod, hogy neked mennyi az út és neked megéri-e? Nézd meg google útvonal tervezővel.

2020. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 TappancsMancs ***** válasza:
Na... közben 15-ös írt is egy éppen költözéses esetet.
2020. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%

"Sok helyre nem kell családos, gyerekes. A kor is számít, a szabadságnapok, egészségi, és bizonyos esetekben jogi okok miatt is. A hobbi is fontos lehet, mert pl. egy vadász nem éppen egy állatvédelmi szervezethez való, nem jó pont, mint ahogy egy iskola is kirúgja a tanárnőt, ha rúdtáncol."


Akkor derítse ki, hogy családos/gyerekes/vadász vagyok, vagy vállalja a kockázatot és interjún merjen rákérdezni... mert nem kérdezhetne rá :)


"Nem írod be? Semmi gond! Rákérdezek és meg Fosbúkozlak és Istázlak."


Akinek nyitott a profilja mindenki felé, az meg is érdemli. Kb. csak a kisgyerekek, meg az idős és tájékozatlan emberek engedik bárkinek, hogy a profiljukon matasson.


"Itthon már azt soknak tartják ha valaki 40 percet ingázik."


Budapesten 40 perc az kevés. Hát bakker, az tart negyven percig, ha a szomszéd kerületbe átmegyek tömegközlekedve. Soha a büdös életbe nem hallottam még olyat, hogy bárkit ilyen miatt hátrány ért volna.


"10. elfelejtkezel az állásinterjúról"


Már hogy feledkeznék el? Minek írtad bele egyáltalán azt, hogy Miskolc? Mi a lótúró köze van ennek a kompetenciáidhoz meg a szakmai múltadhoz?

- Jó napot, Gipsz Jakab Kft-től hívom, Kovács Rozalinda vagyok, holnap 11 órakor lenne az interjúja.

- Jó napot Rozalinda, nem érek rá. Egy későbbi időpontot tud ajánlani?

- Igen, akkor 3 nap múlva 15 órakor megfelel?

- Igen, kiskezit csókolom!


Legközelebb próbáld meg így...

2020. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapestre jelentkeztem Pécsről, fel is vettek. Nem lehetetlen. Nem azt fogják nézni, hogy hová valósi vagy. Mit tudsz, milyen ember vagy, hanem hogy milyen tudásod van. Sőt a legtöbb helyről vissza hívtak és kérdezték, hogy van-e ott albérletem vagy meg tudom-e oldani. Nyilván ha komolyan keresel munkát másik városban akkor meg lehet oldani.
2020. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
9%

Hiába pontozzátok le a másik munkaadót, teljesen igaza van. Jó eséllyel neki munkaadóként/HResként sokkal nagyobb rálátása van, hogy mi kell legyen vagy ne legyen az önéletrajban.


"A hobbit, lakhelyet, életkort, családi állapotot meg hanyagold, felesleges."



Jogod van hozzá, hogy nem írod be. A munkaerőpiac meg eldönti, hogy ez mekkora hátrány.


Habár én alacsony presztízsű munkákra toboroztam embereket, de ahol a lakhely - fénykép hiányzott az egyből kuka volt, ha megadott egyéb adatokat (pont amiket írsz: családi állapot, hobbi, életkor) és ez szimpatikus volt (jól illett a munkakör profiljába) akkor az meg előny volt. (Azt azért hozzáteszem, hogy sok jelentkezés volt és lehetett miből válogatni, ha hárman jelentkeztek volna akkor nem lettem volna ennyire válogatós).


Nyilván olyan dolgokat írunk a jelentkezésbe amiről azt feltételezzük, hogy több esélyünk van, hogy felvegyenek, vagy amivel elkerüljük, hogy felesleges köröket fussunk. Pl a családi állapot/lakhely pont ilyen... mennyivel jársz jobban, ha az interjún kérdeznek rá, hogy miként tudsz bejárni/nem kell-e a gyerekkel otthon maradni ha beteg (persze, te jogosan elmondod, hogy ilyet nem kérdezhet/nem fogsz válaszolni, de már mindegy, mert úgysem téged vesznek fel).


Szóval az alapkérdésre válaszolva: gyakori, hogy a vidéki jelentkezőkét egyből kukázzák (jó módszer viszont, ha beírod, hogy a budapesti - még jobb, ha konkrétan munkahely közeli, tehát pl adott kerületi - lakhatás megoldott).

2020. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
76%

Oké #20, akkor neked legjobb ha bekamuzza mindenki, hogy közel lakik és egyedülálló.

Közöd nincs hozzá, hogy igaza van vagy sem.

2020. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!