Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori a cégeknél,...

Mennyire gyakori a cégeknél, hogy egy budapesti álláshirdetésre a nem budapesti jelentkezők önéletrajzát egyből kukázzák?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 12:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Az akkor még külföldön élő munkatársamat Skype-on interjúztatták, és fel is vették multihoz, ez is egy opció lehet.
2020. jan. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
84%

"Nyilván olyan dolgokat írunk a jelentkezésbe amiről azt feltételezzük, hogy több esélyünk van, hogy felvegyenek, vagy amivel elkerüljük, hogy felesleges köröket fussunk."


Áruld már el, de halál komolyan, hogy mégis mi akadályoz engem meg abban, hogy hazudjak? Ha végzettségről vagy munkatapasztalatról hazudok, akkor természetesen megüthetem a bokámat. De ha arról, hogy van-e barátnőm, vagy tervezek-e a jövőben családot, vagy hogy valójában nem a szomszéd kerületben lakok, hanem kettővel odébb, akkor mi lesz?

Amúgy amíg ide nem jöttem, soha fel sem merült bennem, hogy egy HR-es képes lenne azon problémázni, hogy én be tudok-e jutni munkába. Hát hogy a viharba ne tudnék, ki jelentkezik olyan munkára, ahová nem fog tudni bejárni? :D

Fényképz az persze, hogy kell a CV-be, de mi köze van az én tudásomhoz annak, hogy szeretek-e fényképezni vagy nem, meg hogy 1 lányom van, vagy 2 kutyám? Ez már a felesleges fontoskodás csimborasszója.

2020. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

#21 és #23: sehonnan nem lehet tudni, hogy kamuzik-e.


Viszont ha felveszed, és kiderül, hogy a címe x (amit a munkaszerződésbe kell írni), miközben jelentkezéskor y volt, akkor akár visszakozhatsz is, mert nem akarsz egy hazudóst alkalmazni (az adatokat ki kell töltenie még a bejelentés előtt).


Másrészt ha felveszel valakit aki nem megfelelő (és lehetett volna előre tudni, hogy nem megfelelő, mert pl sürgős esetben 30 perc alatt kellene beérnie tüzet oltani a céghez de közben kiderül, hogy 1.5 órára lakik csak bekamuzta a 30 percet), akkor ott meg kell válni tőle. És az rossz a munkaadónak, de rossz a munkavállalónak is, mert elpazarolt az életéből 2 hónapot egy olyan cégre, melynél a munkára nem alkalmas (ezért nem éri meg kamuzni).

2020. jan. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont ha felveszed, és kiderül, hogy a címe x (amit a munkaszerződésbe kell írni), miközben jelentkezéskor y volt, akkor akár visszakozhatsz is, mert nem akarsz egy hazudóst alkalmazni (az adatokat ki kell töltenie még a bejelentés előtt)."


Nekem a lakcímkártyámon egy fővárostól 200 km-re lévő cím van, pedig egyetem és munka miatt már 8 éve Budapesten élek. Több kollégám van szintén így. Sok oka lehet annak, hogy valaki nem akar átjelentkezni.

Ez egyszerűen nonszensz :D És ha elköltözök, akkor majd előre kikérem a cég véleményét, hogy megfelel-e neki a Pacsirta utca 54? :D


"Másrészt ha felveszel valakit aki nem megfelelő (és lehetett volna előre tudni, hogy nem megfelelő, mert pl sürgős esetben 30 perc alatt kellene beérnie tüzet oltani a céghez de közben kiderül, hogy 1.5 órára lakik csak bekamuzta a 30 percet), akkor ott meg kell válni tőle."


Most nem azért, de milyen munkakörben van ilyen? Bazeg, ha a munkahely tőszomszédságában vagyok, akkor sem tudok odaérni 30 percen belül, kivéve ha elég mackóalsóban, mosdatlanul megjelenni.


"És az rossz a munkaadónak, de rossz a munkavállalónak is, mert elpazarolt az életéből 2 hónapot egy olyan cégre, melynél a munkára nem alkalmas (ezért nem éri meg kamuzni)."


Neked hányszor kellett fél órán belül beérni? Költői kérdés.

2020. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Hát ez szép. Szóval tényleg érdemes oda kamuzni a "költözés folyamatban"-t,hogy egyáltalán esélyt adjanak...
2020. jan. 20. 16:09
 26/34 anonim ***** válasza:
Van olyan ahol elvárás a közeli lakóhely. Csak ott ez már a hirdetés része! Így nem is jelentkezel ha ez gond.
2020. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

15. vok:

Nem értem kedves Kérdező, hogy miért kell kamuzni, hogy költözés folyamatban? Hiszen ez a célod, ha felvesznek, akkor költözöl. Nyilván, bízom benne, hogy jelentkezéskor már átgondolod, hogy van-e ott kiadó szoba, lakás és nem akkor kezdessz még szaladgálni, hogy hol is fogsz lakni? Tehát nem kell itt kamuzni, evidens, hogy vállalod a költözést.

2020. jan. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
28-as: Autóval 30 percnyire lakok Budapesttől. Ez a távolság nem indokolja a költözést. Tök simán be lehet járni naponta.
2020. jan. 20. 20:43
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, akkor ne írd bele a lakcímet és kész. Bár továbbra sem értem, hogy milyen munka az, ahol ennyire fontos, hogy te parancsra be tudj ugrani a munkába pár percen belül. Rendőr? Tűzoltó? Sürgősségi bérszámfejtő? Azonnali szerkezetlakatos? Instant kőműves?
2020. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Neked hányszor kellett fél órán belül beérni? Költői kérdés."


Kb 5-ször a 15 év alatt, viszont bizonyos pozícióban a cégnél fontos volt.


Nagy forgalmú kereskedelmi egységünk volt részben nyílt terepen. Záráshoz plusz ember kellett, szélsőséges időjárás esetén korábban kellett zárni, olyankor jó volt, ha valaki tudott rugalmas lenni (nyilván az ember megtehette, hogy nem tud jönni előbb, csak akkor nem dolgozott ott sokáig, mert vagy bezártak nélküle - ami jóval több munka - vagy vártak rá, ami meg kidobott idő ahelyett, hogy mehettek volna haza).

2020. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!