Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire gyakori a cégeknél,...

Mennyire gyakori a cégeknél, hogy egy budapesti álláshirdetésre a nem budapesti jelentkezők önéletrajzát egyből kukázzák?

Figyelt kérdés

2020. jan. 17. 12:04
1 2 3 4
 31/34 TappancsMancs ***** válasza:

#23 "...mert pl sürgős esetben 30 perc alatt kellene beérnie tüzet oltani a céghez..."


Ezt inkább az álláshirdetésbe kellene beleírni, két okból is. Egyrészt ha a munka olyan arról kellene tájékoztassa a hirdető cég a jelentkezőket. Másik, hogy a jelentkezők is akarják tudni az ilyet, mert lehet olyan akinek ez nem tetszik és el sem vállalná. Az álláshirdetések úgy általában lehetnének korrektebbek, vagy korrekt hirdetés esetében meg, lehetnének pontosabbak, mert van amikor teljes szuper cég hirdet csak kicsit hiányoska a hirdetés.

Ha egy munkahelyre néha sürgősen be kell menni az elvileg azt jelentheti, hogy a szokásos munkaidőn kívüli kell kell bemenni, amikor nem elegendő ha beér az alkalmazott a megszokott időben, hanem előbb is kell induljon. Vagy lehet ilyen a munkaidőn túli munkába sietés, amikor már elindult hazafelé, vagy hétvégi, pihenőnapi munka is. Ezek lehetőségét tudatni kell a hirdetésben a lehetséges gyakoriságával együtt, és probléma megoldva. (Közben olvastam, hogy ezt mások is írták.)


A költözésről nem kell kamuzni, teljesen fölösleges. Ahogyan te kérdező meg tudod oldani a munkába járást és tudod, hogy működik és neked megfelel, azt írd be a CV-be. Ha neked jó a táv és idő, akkor azt írd bele, hogy látod a lakóhelyedtől való távolságát, és neked megfelel. Így látják, hogy te számoltál vele és vállalod. Vagy lehet a költözést esetleges módban is felvetni. Bár pont az ilyen agyalgások miatt nem is érdemes lakcímet írni. Teljesen elegendő ha te tudod és neked okés. Egyébként is aki másik városból jár dolgozni, annál előbb-utóbb úgyis a költözés fog felmerülni, ha annyira beválik a munkahely.


Most olvasom... tehát két évente egyszer volt egy sürgős eset. Az nem sok. Ennyit azért igazán kellene tudjon egy cég kezelni, és nem sértődni meg, ha a munkavállaló már éppen családostul indul mozijeggyel a kezében. Illetve mivel korábbi zárásról van szó, akkor meg elvileg már amúgy is munkaidőben van az ember.


Szerintem a probléma megoldások terén vannak kis megfontolatlanságok.

2020. jan. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 TappancsMancs ***** válasza:
52%

Kicsit célirányos lesz amit írok, de a tárgyilagossága miatt talán fontos.


A #19-esben úgy látszik egy HR-es ír, idézném is:

"...mennyivel jársz jobban, ha az interjún kérdeznek rá, hogy miként tudsz bejárni/nem kell-e a gyerekkel otthon maradni ha beteg"


Mindezt feltehetően nőként írja valaki. Ugye általában nők a HR-esek, ez tény. Egy részét újra idézném.


"...nem kell-e a gyerekkel otthon maradni ha beteg..."


Emberileg ezen el kellene gondolkodni. Nőtől meg nem is minősítenék ilyen választ.


Egyébként egy női HR-esnek sem lehet gyereke? Ezek szerint...

2020. jan. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

"Ezt inkább az álláshirdetésbe kellene beleírni.."


Ebben végül is igazad van.



"Most olvasom... tehát két évente egyszer volt egy sürgős eset."



Nekem, de nem én dolgoztam abban a pozícióban (neki inkább havonta 2-szer).

2020. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
52%
32: nem védem a hr-st, de úgy gondolom, hogy hr-sként ott ő nem "nő", hanem vállalati dolgozó. A cég érdekeit nézi. Az más kérdés, hogy nem tehetnek fel bizonyos kérdéseket, nekem feltették, fel is álltam, megköszöntem, egy jó munkaerőtől estek el. És nem azért, mert 23 éves lennék és 5-öt szeretnék. :))) A lényeg, hogy ha megkérdezi, gondolom, elvárják tőle, hogy kérdezzen rá. Mert ha nem, akkor lehet, felmondanak neki. Inkább megkérdezi. Nyilván vannak normális helyek, de mint tudjuk, nagy az országunk, így ilyen-olyan cégek vannak.
2020. jan. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!