Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságilag miért segítség...

Gazdaságilag miért segítség az országnak, hogy nyelvvizsga nélkül kiadják a diplomákat?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 11:47
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
53%

Én már akkor azt ugattam a sok közigazgatási ügyintéző, pénztáros meg sofőrpalántának, hogy valami hasznosabbat kéne tanulni, mert előbb-utóbb az automatizálás meg a mesterséges intelligencia elveszi a munkájukat.


Persze, kaptam hideget-meleget. Meg hol van az még, minek tanulsz, irány a gyár.


Hát, a mostani eseményekre mondjuk én se számítottam, azt nem tagadom.

Viszont én most is tudok dolgozni home officeból, ugyanannyi fizuért :P


Ha egy kis haszna lesz ennek az egésznek, hogy így talán a jövőben többen meggondolják ezeket a droid szakmákat, meg fingkovácsoló, semmire nem jó klasszika-poszt-futurológia diplomákat pályaválasztáskor.


Bár tudom, hiú remény. Viszont nem is az én bajom :P

2020. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol utolsó kérdező?
2020. ápr. 7. 12:37
 13/55 anonim ***** válasza:
90%

Mert valaki(k)nek ez most pont kapóra jött.


Mint anno, hogy 40 év felett egy ideig nem kellett nyelvvizsga - érdekes, hogy csak egy ideig.


Miért nem törlik már el az egészet a fenébe?!


Az lenne fer a többiekkel szemben is, ha senkinek sem kellene nyelvvizsga és végre megszűnne az ilyen diszkrimináció meg időszaki kedvezményezés.


Akinek valóban szüksége lesz nyelvtudásra, az majd megszerzi magától, ha akarja.

2020. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Most, hogy kérded a szaktudást, végiggondoltam a csajokat, a gyerekek előtt mindenki multinál ( nem kiskereskedelem) dolgozott 10+ évet, min 2 diploma+szakmai végzettségek. :(
2020. ápr. 7. 12:40
 15/55 anonim ***** válasza:
23%

Én új vagyok ennél a kérdésnél, de én is home office-ból dolgozom. Egyszerű irodai munkakör egy multinál, bent is minden e-mailben ment, most így mindegy, hogy honnan dolgozom.


Munka rengeteg volt. Minden cégnél, minden munkakörben.


Én nem veled akarok kötekedni, de attól, hogy te nem tudtad megoldani, vagy neked voltak különleges igényeid, még irgalmatlan sok munkalehetőség volt. Az álláskeresők válogathattak, ők szabták a feltételeket.

Egy cég munkát ad, és azért fizetést. Ő nem szociális intézmény. Én sosem értettem, hogy néhányan - természetesen nem mindenki - miért hiszi azt, hogy neki más jár, mert gyereke van.

Akkor vállalunk gyereket, ha az ellátása megoldott.

Van olyan barátnőm nekem is, aki állandóan panaszkodik, hogy mindent ő csinál, ő dolgozik, ő megy boltba, ő megy mindenhova a gyerekkel, mindent neki kell megoldania. A férje eközben többnyire nem dolgozik, otthon bámulja a tévét. De hiába van otthon, nem ment el a gyerekért az oviba, nem intézte el a bevásárlást. A csaj meg megunta a könyörgést, és ő csinál mindent. Hát az ilyen meg is érdemli. Pedig szeretem a barátnőmet, de egy ilyet eltartani mi értelme? Legalább haszna lenne, ha már nem dolgozik.

2020. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
54%

Mit dolgozom? Amit épp kell a cégnél. Volt már sok munkaköröm. Most az aktuálisnak a konkrét megnevezése úgyse visz előre.

Viszont nagy cég, nem egy ilyen kis 10 fős vállalkozás. Ez nem fogja lehúzni a rolót ebben az időszakban se. Ilyen helyekre bekerülni eddig is normális diplomával lehetett: közgáz, mérnök, jog, IT és hasonlók. Nem vmi kamuszak.

Ráadásul az ilyen emberek ebben a helyzetben is találhatnak új helyet, ha mégis baj lenne.

2020. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Mi az a kamuszak, melyikek azok?
2020. ápr. 7. 12:49
 18/55 anonim ***** válasza:
76%
Inkább azt mondd már, hogy neked milyen végzettséged / szakértelmed van.
2020. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
13%
Én egyetértenék, hogy ne legyen a nyelvvizsga követelmény, de akkor legyen első évben minden egyetemen egy angol nyelvi záróvizsga, utána pedig 100%-ban angolul legyen az oktatás.
2020. ápr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
83%

Én logisztikában dolgozok, konkrétan bármlyik céghez besétáltál a telepen (50+ cég) már holnap kezdhettél volna, válogathattál volna orrba szájba..

Az elmúlt 8-10 évben nem volt munaknélkülin egy ismerősöm se..

2020. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!