Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságilag miért segítség...

Gazdaságilag miért segítség az országnak, hogy nyelvvizsga nélkül kiadják a diplomákat?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 11:47
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

# 49



Egészen biztosan rohanó életet éltek, kevés alvással, legalább valamelyik főétkezés futva elfogyasztva, nem elegendő vagy 0 sport stb.

Lehet, hogy nincs igazam, de egy gyereknek nem biztos, hogy jót tesz, ha nincs vele az anyukája már 1 éves korában. Egyik jó barátnőm anyuka, 1 éves a babája és levakarhatatlan. Ez a barátnőm is azt mondta anno, hogy ő csak minimálisna lesz otthin a gyerekkel... Aha.. Most annyira felébredt benne az anyai ösztön, hogy esze ágába sincs dolgozni.



Programozó-féle vagyok, de tényleg nem értek semmihez.

2020. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mi a fene ez a nagy engedmény... De egyetértek, hogy végre kiadják a bennragadt diplomákat, semmi értelme nincs, hogy nyelvvizsgához kötik. Nem minden diplomásnak kell a nyelvismeret és ez nem azt jelenti, hogy ők feleslegesek.

Ráadásul ezzel a kormányunk bebizonyította, hogy felesleges szócséplés volt az nyelvvizsgához kötés, mert akinek nem volt meg, az vagy enélkül is - mert hittek neki az interjún - tud jó állásban, szakmában dolgozni,

- már a végzés előtt sem érdekelte az a szak, van ez így, hogy elkezdi, de bár, már befejezné, vagyis megvan nélküli.

Nem hiszem, hogy a diploma hiánya miatt az utcán lennének.

Vagyis, nem fog most belépni +75 magasan képzett dolgozóerő, mert már eddig is dolgozott vmit. Vagy szakmában vagy nem. Aki meg nem szakmában dolgozott a diploma hiánya miatt, az nem fog önéletrajzot küldeni mérnöki állásra, mert pl. 10 éve végzett mérnökként, azóta meg pl. grafikus, mert őstehetség a rajzban.

Nyilván aki 3-4 éve vagy idén végez, az boldog, a világ legboldogabbja, de a többieket nem hiszem, hogy nagyon meghatja.


Mindenesetre szégyellje magát a kormányunk, mert amíg a hallgatónak lett volna x éve szüksége a diplomájára, mert elvégezte, tanult egy csomót és a nyv hiánya miatt nem kapta meg, most meg amikor a kormánynak kellene, esetleg az országnak, hogy Lőrkének is beinduljon újra a szekér, már egyből kiadja a diplomát. Tehet egy szívességet!

Szóval, szerintem gazdaságilag nem fog annyira hatalmasat lökni az országon, tényleg csak azok fogják használni, akik pár éve végeztek. De akkor meg ott lesz a probléma, hogy ha másban dolgoztak, akkor hol a gyakorlat?? Mindegy, jó lesz a statisztikának, hogy eu szinten előrébb leszünk nyelvtudásban. :))) Már várom a jövő évi statisztikát.

2020. ápr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek elég egyszerű oka lehet. Talán megpróbálja a szakember utánpótlást ezzel megoldani a kormány olyan ágazatokban, ahol létfeltétel a doploma, illetve a kedvezményekkel itt tartani az itt tarthatókat, akik külföldről a vírus hírére, illetve az állásuk elvesztése miatt inkább hazajöttek és most a tartalékaikat élik fel, amit hosszú évek "keserves" munkájával összeszedtek.

Én azt gondolnám, hogy valahol nem titkolt cél az sem, hogy újra a vállalatok kerüljenek "versenyelőnybe", ne a munkavállalók diktálják az iramot. Azzal, hogy ennyi diplomást a pályára bocsátanak, a munkáltatók kezdhetnek válogatni.

Ahol egy munkakör betöltéséhez nem volt létfeltétel a diploma, ott adott ember egyébként is betöltötte a munkakört, max papíron mást írtak be a helyére... így én azért attól nem félek, hogy hatalmas tömegek fognak tolongani munkahelyekre, hiszen ezek az emberek vélhetően eddig sem ültek otthon ölbe tett kézzel.

2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
Jobb lenne,ha teljesen eltörölnék a diplomához kötött nyelvvizsgát. Ahol kell, oda úgy is olyat vesznek fel, aki tud nyelvet,de sok helyen nincs is szükség rá. Ez a hirtelen döntés mögött szerintem az áll,hogy az egészségügyben kevés az ápoló stb. (vagy aki van is, aki nem ment külföldre már az is nyugdíjhoz közelít) és így próbálnak majd több embert bevonni a koronavírus elleni védekezésbe. Hülyeség, amit mondanak a külvilág felé, hogy sokan középfokú végzettségű munkát végez diplomás helyett,mert ha ez lenne a fő indok,akkor már rég ki lehett volna adni, akkor legalább ezek az emberek gyakorlati tapasztalatot is szerezhettek volna...Most akarják bevezetni a 13. havi nyugdíjat... Vajon miért? Mert tudják, hogy pont ezt a korosztályt fogja lemorzsolni a vírus... Szánalmasak... 😞
2020. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
46%

52. vok

#54 szerintem is el kellene már törölni a nyelvvizsga követelményt a diplomához, remélem, rajta vagyunk ezen az úton. Nekem már mindegy, megvan a nyelvvizsgám a diplomához, a kutyát nem érdekli, de forrongok én is, amikor szóba kerül.

2020. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!