Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gazdaságilag miért segítség...

Gazdaságilag miért segítség az országnak, hogy nyelvvizsga nélkül kiadják a diplomákat?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 11:47
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
Aha, szóval 10
2020. ápr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Aha, szóval 10+ év releváns tapasztalat, nyelvismeret, diplomák, stb. és csak folyamatos munkarendben tudnának elhelyezkedni a "csajok", menj máshova hazudozni
2020. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
79%

"legyen első évben minden egyetemen egy angol nyelvi záróvizsga, utána pedig 100%-ban angolul legyen az oktatás."


Bocs, de Magyarországon, magyar egyetemen legyen már magyar a nyelvi alapkövetelmény!


Én inkább helyesírási tesztet töltetnék ki és aki még magyarul sem tud, az nem mehetne magyar felsőoktatásba.


Aki angol nyelven akar hallgatni, az menjen ki külföldre!


(Igazán jól úgyis csak ott tudja megtanulni az angolt.)

2020. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az a véleményem, hogy ha valaki (cég) Magyarországra jön, az tanuljon meg magyarul és ne a magyarokat kényszerítse anyanyelvük megtagadására/ledegradálására meg a nyugat hájpolására!


Lassan ott tartunk, hogy már szégyen lesz az édes anyanyelv.:(

2020. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
26%

Olyan munka tényleg kevés van, ahová akkor és annyit jársz be dolgozni, amikor úri kedved tartja.


10 éve dolgozom, egy pillanatot nem voltam munkanélküli, van két gyerekem (nem ikrek) és összesen másfél évet voltam szülési szabadságon. Eddig ha akart az ember, tudott dolgozni. A multik tonnaszám szórták a jutalmakat, ha odavitted egy ismerősöd és bevált.

2020. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
39%

"Nekem az a véleményem, hogy ha valaki (cég) Magyarországra jön, az tanuljon meg magyarul és ne a magyarokat kényszerítse anyanyelvük megtagadására/ledegradálására meg a nyugat hájpolására!"


Senki sem kényszerít senkit az anyanyelvük megtagadására / ledegradálására. A hájpolás (<<< ez is milyen szép magyar szó, ugye?) mindenkinek az egyéni választása.

2020. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:
Logisztikában milyen munkakörök vannak?
2020. ápr. 7. 13:44
 28/55 anonim ***** válasza:
38%

23,24:

Egyrészt attól, hogy angolul tanulsz szakmai, tudományos alapokat, nem felejted el az anyanyelvedet. Ennek semmi köze a hazafiassághoz, magyarsághoz. A tudomány közvetítő nyelve ma az angol, a legtöbb szakma közvetítő nyelve is az. A szakmai fogalmak angolul születnek, van aminek nincs magyar megfelelője sem. Aki nem tudja diplomát igénylő szakterületét angolul, az ma már sehogyan nem lehet jó szakember.


Nyilván, ha az a cél, hogy még jobban lemaradjunk, az más, sajnos mostanában a kormánynak és híveinek deklaráltan ez a céljuk...

2020. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:
1 évesen mentek a gyerekek bölcsibe? Nálunk nincs bölcsi. Vagyis most akarják betervezni, hogy legyen.
2020. ápr. 7. 13:45
 30/55 A kérdező kommentje:

Küldenétek állásokat, amik szóbajöhetnének? Jó régi is, mert mi nem találtunk,hátha hogy ha látjuk, akkor tudjuk majd, hogy hol kellene keressünk.


Diplomák: közgáz, jog, gazdalkodás menedzsment

2020. ápr. 7. 13:48
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!