Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért baj, ha nem akarok...

Miért baj, ha nem akarok akármilyen nyári munkát elvállalni?21/L

Figyelt kérdés
Végeztem a vizsgáimmal, szóval most szeptemberig tulajdonképpen semmi dolgom. Én szívesen elmennék addig dolgozni, de azért akármit, akárhol, akárkikkel nem szeretnék. Vidéken élünk és itt nincsen sok lehetőség, nyilván kevés a cég is, itt nincsen turizmus, nincsenek diákszövetkezetek sem stb., szóval nem úgy működik mint egy nagyvárosban. Már mezőgazdasági munkákat sem igazán szoktak hirdetni, meg vannak a bejáratott brigádok (kb. a közmunkások szoktak menni, illetve a helyi cigányok) és már eleve kevés is az ilyen munka. Az önkormányzatnál szokott lenni nyári diákmunka, de 90%-ban középiskolások járnak csak és kiküldik őket a közmunkásokkal együtt gazolni, szemetet szedni stb. és valami jelképes összeget kapnak csak (a munka végén kapnak enni-inni, vetítenek nekik egy filmet és úgy gondolják, hogy akkor ezzel vannak kifizetve). Ezen kívül még apukám munkahelyére lehet menni pl. matricát ragasztani vagy üvegeket törölgetni napi 1000 forintért, az egyik helyi szociális intézmény dolgozóival (mozgássérültek, értelmi fogyatékosok stb.) együtt. Ezek közül nekem igazából egyik sem szimpatikus, és ha csak ilyen lehetőségeim vannak, akkor már inkább elfoglalom magam valamivel. Viszont a családnak ez nem tetszik, mert ennyi idősen már lehetne dolgozni, a testvéreim és az unokatestvéreim is dolgoztak (csak nekik mondjuk volt normális munkájuk...), jól jön a tapasztalat stb., de ők sem tudnak jobbat mondani ezeknél, szóval nem is értem őket.
2020. jún. 1. 17:25
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/118 anonim ***** válasza:
64%

Hu hogy te milyen vagy...senkiert nem vallalsz felelosseget, es tartsanak el a szuleid? Huha. Fasa csaj vagy.

Mellmeret, csipo? Van jol fizeto munka csajoknak am.

De tenyleg, bicskanyitogato a hozzaallasod.


Ne irj ki kerdest, ha nem tetszenek a valaszok.


Nem hiszem el, hogy olyan helyen laksz, ahol nem lehet elmenni senkihez akar feketen elmenni a kertjet rendezgetni, takaritani, fuvet nyirni es ne szivesebben neked fizetnenek mint a romaknak. Masreszt orakra van a kovetkezo telepules? Akkor te nem itt elsz hanem valahol Sziberiaban.

Szoval benzinkut? Bolt? Legrosszabb esetben igenis menj el apad munakhelyere heti 2 napra. Megcsinalod a matricaragasztast 2 ora alatt es elmesz. Vagy eleve fel napra mesz. Fuledbe teszed a fulest es kozben nyelvet tanulsz.


Masik lehetoseg otthon szepen megbeszeled egesz nyaron te nyalod fel a hazat, fozol minden masnap az egesz csladnak te jarsz bevasarolno. Es akkor talan senki nem fog hozongeni.

2020. jún. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/118 anonim ***** válasza:
67%
Nem akarsz te dolgozni. Kifogás kifogás hátán.
2020. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/118 anonim ***** válasza:
85%
Akkor milyen munkát szeretnél ami megfelel? Végzettség tapasztalat nélkül mégis mit vársz? Ilyen " képességekkel " elég sokan állnak sorba munkáért. Senki nem mondta hogy 40 fokban halj meg a napon kukoricazas közben de neked ugy tünik semmi nem jó. Persze hogy el tudod foglalni magad, én is el tudnám magam munka nélkül is ne aggódj😂. Kényelmes otthon ennyi. Heti pár nap munka mellett meg tudsz hobbyzgatni, amit akarsz. Megsúgom ha lesz végzettséged azt hiszed ott is minden munka olyan lesz amit szeretnél? Lehet lepontozni..
2020. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/118 anonim válasza:
52%

Istenem, hagyd már békén a kérdezőt.... Felfogtuk, hogy mennyire kemény munkát végzel, mert ez adatott pont.


Kedves kérdező én veled egy koru vagyok, szintén végeztem a vizsgákkal. És kb ugyanilyen helyen lakok. Én egy 30kmre lévő városba fogok át járni dolgozni(egy pizzeriaba) napi 1600ftot fizetnek. Nem sok, de szerintem megéri. Mondjuk én ide jártam 4evig suliba is, tehát már megszoktam a buszozást. Szerintem se baj, hogy azokat a munkákat nem vállalod el, értelmetlen. Keress egy nagyobb várost te is a környékeden és vegyél bérletet, így nem lesz olyan drága az átjárás. Vagy ne dolgozz, ha nem találsz megfelelő munkát. En se vállalnám el az első szembejövő f*s munkát.

2020. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/118 anonim ***** válasza:
88%

"Keress egy nagyobb várost te is a környékeden és vegyél bérletet, így nem lesz olyan drága az átjárás"

Nem érted, hogy utazni sem akar??? Nem tudom mit fog kezdeni, majd ha tényleg dolgoznia kell, de ez már legyen az ő baja. :)

2020. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/118 anonim ***** válasza:
69%
Azt ne akard megmagyarázni, hogy 25 km távolságra csak másfél óra alatt jutsz el.
2020. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/118 anonim ***** válasza:
88%
Amikor még tanultam, akkor én is eljártam dolgozni, pedig nem tartoztam ugyanúgy senki és semmifelé felelősséggel, pár évvel ezelőtt. Képzeld, én borítékoltam. Rohadt unalmas volt, több száz levelet beborítékolni, szarul is fizetett, 10ft/db, de csináltam, hogy ne a szüleimtől lejmoljak. A stílusod bicskanyitogató, inkább vallanád be, hogy büdös a munka, de ez az álszentség, amit itt levágsz, mindenféle kifogással körítve, még szánalmassá is tesz.
2020. jún. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/118 anonim ***** válasza:
80%

14# a vendeglatast is lehurrogta hogy lótifuti munka

Ismétlem más sem azt írta hogy minden f.st vallajon el, csak reagaltunk arra hogy mindenre van ellenérve.

2020. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/118 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék csak azért dolgozni, hogy dolgozzak, mert akkor már értelmesebben és hasznosabban is el tudom magamat foglalni. A pénzre sincsen szükségem (meg most őszintén, napi 1000 forint az mégis mit számítana bármiben is, annyi pénzből ember nem tartja el magát, másra pedig eleve nem "lejmolok" a szüleimtől...), egyedül abból a szempontból lenne jó a munka, ha pl. valamit profitálnék belőle, fejlődnék vagy normális társaságban lennék. Ennyi. De most nem fogok több órát utazni egy nap azért, hogy a kasszában ücsörögjek vagy pakoljak egy raktárban stb., mert nekem ezért nem éri meg. Abból a korból pedig már rég kinőttem, hogy kigazoljam a szomszéd Marika néni kiskertjét egy fagyiért cserébe. Mondjuk ezeket eleve nem értem, az amerikai filmekben lehet működik, hogy kiülsz limonádét árulni az utcára meg lefested a kerítést stb., de itt nem....
2020. jún. 1. 19:12
 20/118 anonim ***** válasza:
77%
Azért baj, mert mire odakerülsz, hogy rendes munkát vállalj, fogalmad sem lesz az egészről.
2020. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!